Jak zmienić lub włączyć domyślny port pulpitu zdalnego w Windows 7, 8 i 10?

31 lipca, 2021

Chociaż prawdą jest, że zarówno komputery, jak i internet zrewolucjonizowały świat, jaki znamy dzisiaj, to dzięki systemowi operacyjnemu Windows w każdej z jego wersji, umożliwiły tym narzędziom stały się niezbędne i do codziennego użytku we wszystkich obszarach społecznościowych. z dnia na dzień każdego.

Jak zmienić lub włączyć domyślny port pulpitu zdalnego w Windows 7, 8 i 10?

W ten sam sposób należy wspomnieć, że system operacyjny Windows nie jest doskonały w żadnej ze swoich wersji, zwykle przedstawia problemy jak każdy inny system operacyjny . Ma jednak opcję uruchamiania systemu Windows w trybie awaryjnym z systemu BIOS w celu rozwiązywania problemów z komputerem.

System Windows oferuje nie tylko opcję rozwiązywania problemów z samym komputerem, ale także szeroki zakres funkcji dostępnych do ręki użytkownika , gdzie nawet może chronić swoją prywatność na ekranie blokady komputera z systemem Windows za pomocą klawiatury lub automatycznie , aby zapobiec inne osoby od przeglądania Twoich osobistych dokumentów.

Będąc z tego powodu i wielu innych, obecnie najpopularniejszym i używanym systemem operacyjnym , dlatego w wielu przypadkach pamięć wewnętrzna komputera jest nasycona niepotrzebnymi informacjami, więc poznaj metody zwalniania miejsca na dysku twardym Komputer z systemem Windows są niezbędne, aby w pełni wykorzystać możliwości komputera.

Czytaj więcej  Jak włączyć DHCP w systemie Windows 10, aby mieć połączenie z Internetem przez Ethernet lub Wi-Fi?

Podobnie jak w przypadku rozwiązywania problemów z dyskiem twardym, system Windows zawiera kilka wewnętrznych narzędzi do ręcznego zwalniania miejsca na dysku twardym . Ale na wypadek, gdyby ten proces stał się nużący, istnieją zewnętrzne i bezpieczne narzędzia, takie jak CCleaner, które automatycznie analizują i zwalniają miejsce na dysku twardym bez usuwania plików lub istotnych informacji z komputera.

Możesz łatwo zrozumieć, po prostu przeglądając wyszukiwarkę systemu Windows , że oferuje ona nieskończoną liczbę opcji, których możesz używać do wszelkiego rodzaju działań w sposób, w jaki chcesz, po prostu mając podstawową wiedzę na temat ich działania. Mając to na uwadze, dzisiaj nauczymy Cię, jak zmienić lub włączyć domyślny port pulpitu zdalnego w Windows 7, 8 i 10.

  Co to jest Pulpit zdalny w systemie Windows?

  Zdalny pulpit to narzędzie, które pozwala na nawiązanie zdalnego połączenia z komputerem głównym , aby zdalnie wykonywać dowolny rodzaj pracy, która znajduje się na komputerze, nawet ze smartfona bez względu na odległość między urządzeniami. To narzędzie jest domyślnie wbudowane w każdą wersję systemu Windows.

  Czytaj więcej  Jak zrobić wykres Gantta w programie Excel dla projektu z szablonami

  Dzięki temu aplikacja do zdalnego pulpitu doskonale sprawdza się w środowiskach pracy i promowaniu zajęć grupowych bez konieczności korzystania z zewnętrznego narzędzia do komunikacji czy poczty elektronicznej. Ponieważ dzięki centralizacji plików, na którą pozwala proces, możliwe jest ich używanie i modyfikowanie tak, jakbyś był fizycznie na komputerze.

  Zmień lub włącz domyślny port zdalnego pulpitu

  Okna 10

  Wprowadź kontrolę w pasku wyszukiwania, a następnie wejdź w Ustawienia konfiguracji urządzenia > System i zabezpieczenia > System > Konfiguracja dostępu zdalnego.

  Otworzy się okno Właściwości systemu, w którym możesz kliknąć Dostęp zdalny, a następnie wybrać Zezwalaj na połączenia zdalne z tym komputerem i zaakceptować. Następnie musisz przejść do Filtruj według grupy i kliknąć opcję Administracja zdalna systemu Windows.

  Windows 8

  Przejdź do komputera> Właściwości systemu> Dostęp zdalny i zaznacz pole Zezwalaj na połączenia zdalne z tym komputerem . Następnie musisz wejść w Panel sterowania> Konto użytkownika i ochrona dzieci> Usuń użytkownika.

  Wróć do Ustawienia zdalnego dostępu> Zezwól na zdalne połączenie z tym komputerem, a następnie w otwartym oknie właściwości systemu możesz zmienić użytkownika administratora lub dodać nowego użytkownika .

  Czytaj więcej  Co to jest plik z rozszerzeniem .Mp4? Jak otworzyć lub zagrać w tego typu rozszerzenie

  System Windows 7

  Przejdź do komputera> Właściwości systemu> Ustawienia dostępu zdalnego i kliknij klawiaturę Windows + R, aby otworzyć okno uruchamiania, w którym wpiszesz „mstsc” . Następnie w oknie Podłączanie pulpitu zdalnego należy wpisać adres IP serwera głównego do połączenia, a następnie ponownie uruchomić komputer.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji