Jak zmienić lub ustawić opcje automatycznego zapisywania w programie Word

28 lipca, 2021

Zdecydowana większość funkcji, których używa Word do tworzenia dokumentów, ma oczywiście istotne znaczenie. Są jednak takie, które jeśli nie wiemy, jak go używać i konfigurować, mogą określić, że tracimy naszą pracę lub jej część. Te dostosowania są tak proste, jak tworzenie schematu blokowego . Następnie wyjaśnimy, jak zmienić lub skonfigurować opcje automatycznego zapisywania w programie Word.

Wielu użytkowników narzekało z tego powodu, gdzie podczas tworzenia dokumentu za pomocą narzędzia biurowego Microsoft Office . Tracą pracę z powodu przerwy w dostawie prądu, oczywiście w przypadku korzystania z komputerów stacjonarnych. Ale zostało to również przedstawione, gdy zamykamy dokument bez ostrożności, aby go wcześniej zapisać.

Nie wiemy, że sam program zawiera opcję, która pozwoli nam uniknąć sytuacji, o których przed chwilą wspomnieliśmy. Dlatego jeśli interesuje Cię ten temat i chcesz wiedzieć, jak zmienić lub skonfigurować opcje automatycznego zapisywania . Zapraszamy do dalszego czytania tego artykułu i poznania kroków, które należy wykonać.

Indeks ()

  1. Zmień lub skonfiguruj opcje automatycznego zapisywania
  2. Krok, aby zmienić opcje automatycznego zapisywania w programie Word
Czytaj więcej  Co to jest plik z rozszerzeniem .dll i jak go otworzyć, edytować lub uruchomić w systemie Windows?

Zmień lub skonfiguruj opcje automatycznego zapisywania

Kiedy tworzymy dokument za pomocą edytora plików Word, konieczne jest aktywowanie funkcji autozapisu. W ten sposób, gdy pracujemy nad naszą pracą, zostanie ona automatycznie zapisana. W ten sposób upewnimy się, że nie stracimy pracy wykonanej dla wyżej wymienionych przyczyn.

Ale powinieneś wiedzieć, że funkcja autozapisu jest już aktywna, gdy tworzymy dokument. Ale robi okresowe zapisy co jakiś czas i domyślnie robi to co 10 minut. Co oznacza, że ​​możemy stracić pracę, którą wykonujemy w tym czasie.

Jeśli ten okres czasu na automatyczne zapisanie tego, co robimy w dokumencie, wydaje się bardzo długi. Nauczymy Cię, jak możesz zmienić lub zmodyfikować ten czas, aby nie stracić niczego lub prawie nic z tego, co zostało zrobione w dokumencie. Ale nie martw się, jest to bardzo łatwe, podobnie jak zmiana stylu lub projektu obiektów i grafiki.

Krok, aby zmienić opcje automatycznego zapisywania w programie Word

Aby wprowadzić zmiany w czasie automatycznego zapisywania w programie Word, musisz wykonać następujące kroki. Aby rozpocząć, musisz wejść do programu, a następnie przejść do menu opcji, które znajduje się na górze ekranu. Tam należy kliknąć zakładkę "Pliki", opcje zostaną wyświetlone, aw menu po lewej stronie kliknąć "Opcje".

Czytaj więcej  Jak wyłączyć lub wyciszyć mikrofon WhatsApp podczas połączenia na Androidzie lub iPhonie?

Ta akcja nie pokaże teraz pola i musimy przejść do bocznego menu i kliknąć opcję „Zapisz” . Teraz po prawej stronie tego samego pola znajdują się różne opcje konfiguracji zapisywania dokumentu. W naszym przypadku znajdziemy opcję „Zapisz informacje o automatycznym odzyskiwaniu co”.

A obok widzimy, że wybrana jest liczba, która wskazuje czas w minutach, który musi upłynąć, aby wykonać autozapis dokumentu. Minimalny czas, jaki możesz wybrać, to 1 minuta . Więc jeśli chcesz, możesz wybrać ten czas, który ma automatycznie zapisany, będzie się to odbywało co minutę.

Inną opcją, którą należy obserwować, jeśli jest zaznaczona lub zaznaczona, jest „zachowaj najnowszą wersję automatycznie odzyskiwaną”. Ponadto, jeśli chcesz, możesz zmienić ścieżkę do dokumentu lub zachować tę, która pokazuje domyślnie. Nic trudnego do wykonania tych ustawień, ale pamiętaj, że zawsze będziesz miał możliwość przywrócenia ustawień fabrycznych .

Microsoft Word za pomocą tego typu funkcji demonstruje, że można bezpiecznie pracować, bez obawy utraty informacji w przypadku nieprzewidzianej sytuacji. A dzięki temu artykułowi już wiesz, jak zmienić lub skonfigurować opcje automatycznego zapisywania w programie Word.

Czytaj więcej  Sieć LTE a 4G Co jest lepsze? Główne różnice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up

Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji