Jak zmienić lub skonfigurować serwery DNS na moim telefonie komórkowym z Androidem i iPhonie?

26 lipca, 2021

Istnieją nowe aktualizacje i sposoby łączenia się z internetem, które mogą zwiększyć wydajność naszego połączenia. Ale niestety ich nie znamy i to samo dzieje się z naszym routerem i różnymi częściami, które go tworzą, takimi jak brama, adres IP i DNS . Ale w poniższym artykule pokażemy , jak zmienić lub skonfigurować serwery DNS na moim telefonie komórkowym z Androidem lub iPhonem.

Jak zmienić lub skonfigurować serwery DNS na moim telefonie komórkowym z Androidem i iPhonie?

Telefony komórkowe są bardzo podobne do komputerów osobistych, ale na mniejszą skalę i dlatego umożliwiają podobne konfiguracje. Ponieważ na komputerach PC ze środowiskiem Mac, Windows lub Linux możliwa jest zmiana DNS. I tę samą procedurę przeprowadzimy z urządzenia mobilnego, niezależnie od tego , czy jest to system operacyjny Android, czy iPhone.

Konieczne jest, abyśmy mieli dostęp do szybszego połączenia lub musieliśmy przezwyciężyć ograniczenia nałożone przez dany kraj na dostęp do niektórych stron internetowych bez korzystania z VPN . W takich przypadkach konieczne jest skonfigurowanie lub zmiana serwerów DNS na naszym telefonie komórkowym. Więc jeśli ten temat Cię interesuje, sugerujemy, abyś kontynuował z nami i odkrył, jak to zrobić.

Czytaj więcej  Jak tworzyć lub tworzyć kalendarz w programie Excel, aby rejestrować notatki i spotkania?

Indeks ()

  1. Kroki, aby zmienić DNS na Androida
  2. Kroki, aby zmienić DNS na iPhonie

Kroki, aby zmienić DNS na Androida

Jak zobaczymy poniżej, zmiana serwerów DNS jest bardzo prosta i nie zajmie dużo czasu. Ale ważne jest, aby zanim poświęcisz trochę czasu, aby dowiedzieć się, jakie masz najlepsze alternatywy. A z których możemy wymienić tylko kilka.

Są to IBM

Czwórka9 - 9.9.9.9

Rozbłysk chmur - 1.1.1.1 Y 1.0.0.1

Mężczyzna - 216.146.35.35 216.146.36.36

DNS – 77.88.8.8 Y 77.88.8.1

Jest ich oczywiście znacznie więcej, ale są to jedne z najczęściej używanych i na początek musimy wejść w ustawienia Androida. I musimy poszukać i wybrać opcję „WiFi” po wejściu do jej okna musimy przejść do sekcji „Sieć i Internet” . Tym razem zostaniemy przeniesieni do Twojego okna, w którym wyświetli się lista dostępnych sieci WiFi.

Następnym krokiem jest naciśnięcie i przytrzymanie sieci WiFi, w której chcemy dokonać zmiany DNS. Następnie klikamy na opcję "Modyfikuj sieć" a następnie wybieramy "Opcje zaawansowane" w opcji "Ustawienia IP" musimy wybrać opcję "Statyczne". Teraz musisz wprowadzić podstawowy DNS, a następnie pomocniczy DNS, aby zakończyć proces, kliknij „Zapisz”

Czytaj więcej  Jak łatwo zidentyfikować i usunąć listę zduplikowanych danych w programie Excel

Kroki, aby zmienić DNS na iPhonie

Zmiana lub konfiguracja serwera DNS jest bardzo prosta na urządzeniach iPhone i w tym celu musisz wykonać następujące czynności. Ale najpierw ważne jest, abyś wiedział, że możesz użyć DNS, który umieściliśmy na poprzedniej liście, chociaż możesz użyć jednego z twoich preferencji. I będziemy postępować prawie identycznie, jak na urządzeniach z Androidem.

Pierwszym krokiem jest przejście do "Ustawienia" telefonu następnie musimy wybrać opcję "WiFi" następnie kliknąć na ikonkę "i". Jest to pokazane po prawej stronie używanego przez nas połączenia. Następnym krokiem jest kliknięcie opcji „Konfiguracja DNS” tutaj musimy zmienić z „Automatycznie” na opcję Ręczna ”.

Teraz musimy wybrać opcję „Dodaj serwer” w tym kroku konieczne jest wprowadzenie podstawowego DNS. Następnie ponownie klikniemy opcję „Dodaj serwer” i wprowadzimy dodatkowy DNS, jako ostatni krok wystarczy kliknąć opcję „Zapisz”. W ten prosty i prosty sposób zmieniliśmy serwer DNS naszego iPhone'a.

Jak widać, są to konfiguracje, które można wykonać perfekcyjnie samemu bez konieczności polegania na serwisie technicznym. I tak proste, jak poznanie adresu IP i adresu Mac w telefonie komórkowym. W ten sposób już wiesz, jak zmienić lub skonfigurować serwery DNS na swoim telefonie z Androidem lub iPhonie.

Czytaj więcej  Jak dodawać lub dodawać znajomych na Badoo krok po kroku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up

Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji