Jak zmienić hasło WiFi dowolnego routera Tp-Link, krok po kroku?

7 października, 2022

Kiedy ludzie uznają, jak ważna jest zmiana hasła Wi-Fi dla bezpieczeństwa, zaczynają dociekać, jak zmienić hasło Wi-Fi dowolnego routera Tp-Link . Co w konsekwencji jest naprawdę łatwe, ze względu na wszystkie korzyści, jakie przyniesie ta procedura.

Niektórzy użytkownicy chcą zmienić swoje hasło z tego prostego powodu, że zostali zhakowani przez aplikacje do łamania haseł, połączyli się z siecią sąsiadów, znajomych, a nawet nieznajomych .

Jak zmienić hasło WiFi dowolnego routera Tp-Link, krok po kroku?

Chociaż na początku uważamy, że najpoważniejszą częścią sprawy jest to, że nie przyczyniają się do miesięcznego rachunku, to naprawdę nic w porównaniu z tym, że mogą wprowadzać inne Twoje dane , takie jak hasła, konta bankowe, historię przeglądania, m.in. inni.

Używają również Wi-Fi, które jest powiązane z Twoim imieniem i nazwiskiem, aby robić rzeczy nielegalnie. Dlatego po tej treści należy natychmiast zmienić hasło WiFi dowolnego routera Tp-Link. Rozwiąże to również typowe problemy, takie jak rozłączanie Wi-Fi tylko z powiązanymi telefonami . Ponieważ możliwe, weź to jako reset i nie przedstawiaj ponownie tego typu problemu.

Czytaj więcej  Co to są fale sieci bezprzewodowej? Która częstotliwość Wi-Fi jest najlepsza? Rodzaje, zalety i wady

  Indeks

   Rozwiązanie umożliwiające zmianę hasła WiFi dowolnego routera Tp-Link

   Są to naprawdę krótkie kroki, co powinieneś zrobić podczas czytania, aby nie mieć żadnego problemu lub błędu w żadnym z kroków. Są to:

   zmiana hasła routera gwarantuje niezbędne bezpieczeństwo, musisz to robić od czasu do czasu

   Paso 1

   Musisz wejść do przeglądarki (może być dowolna) i wpisać swój adres IP, taki sam jak LAN routera ADSL w pasku adresu.

   Jeśli go nie znasz lub nie możesz go znaleźć, możesz sprawdzić z tyłu routera tp-link, tam zawsze przyniesie ci naklejkę z danymi dostępowymi do niego. Chociaż prawdopodobnie iw sposób ogólny link tp ma następujący adres IP 192.168.1.1.

   Musisz umieścić to samo w miejscu, w którym znajduje się adres URL w wyszukiwarce i nacisnąć „Enter”

   Paso 2

   Następnie pojawi się ekran, który poprosi o podanie pewnych informacji, takich jak nazwa użytkownika i hasło, aby wejść do systemu. Prawdopodobnie znajdziesz te same dane z tyłu routera.

   W każdym razie tp-link ma te same dane dla wszystkich swoich urządzeń, co: admin w nazwie użytkownika i admin w haśle. Wszystko musi być napisane wielkimi literami.

   Czytaj więcej  Jaka zewnętrzna karta SD jest najlepsza dla telefonów komórkowych z systemem Android i iPhone'a? Jak wybrać najlepszą markę?

   Paso 3

   Na koniec wejdź, aby skonfigurować urządzenie, gdzie znajdziesz różne opcje. Musisz poszukać takiego, który mówi Zarządzanie, będziesz mógł wejść do Kontroli dostępu, a następnie w części dotyczącej hasła . Tę ostatnią znajdziesz po lewej stronie.

   W nazwie użytkownika będziesz musiał wpisać hasło, które aktualnie posiadasz, ta procedura ma na celu sprawdzenie, czy to Ty. A w części, która mówi nowe hasło , będziesz musiał wprowadzić nowe hasło, które kazałeś umieścić.

   Paso 4

   W tym momencie procedury zmodyfikowałeś to, co chcesz zmodyfikować, więc aby zakończyć, poszukaj opcji, która zwykle znajduje się na dole, która mówi Zapisz / Zastosuj , jest to potwierdzenie zapisania lub zastosowania zmian, które mają konfiguracje zrobiony.

   Dlaczego należy zmienić hasło WiFi dowolnego routera Tp-Link?

   Oprócz wszystkich powodów, które podaliśmy powyżej, dodaje się do tego, że jeśli okaże się, że Twój Internet ma bardzo niską prędkość przeglądania, możliwe jest, że ktoś inny wprowadza Twoje hasło.

   zmiana hasła do routera uniemożliwia osobom trzecim jego rozszyfrowanie

   Gdy zmienisz lub zmodyfikujesz hasło , inne urządzenia całkowicie stracą dostęp do Twojego internetu. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się prędkością, którą zakontraktowałeś w swoim planie nawigacji.

   Czytaj więcej  Jak odłączyć moje konto Spotify od Facebooka z mojego telefonu komórkowego — szybko i łatwo?

   Musisz wziąć pod uwagę, że po dokonaniu zmiany hasła musisz również umieścić nowe hasło na wszystkich urządzeniach, które są powiązane w Twoim domu lub biurze , ponieważ znikną.

   Jeśli, być może w bardzo odległym przypadku, zmieniłeś wcześniej dane dostępowe do routera i nie pamiętasz, zalecamy szybką zmianę, resetowanie szpilką lub igłą przez mały otwór, który ma z tyłu. Dlatego router powróci do stanu fabrycznego i będziesz mógł wejść z wyżej wymienionymi danymi.

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji