Jak zdecydowanie wyłączyć automatyczne aktualizacje w systemie Windows 10?

18 sierpnia, 2021

Przez lata firma Microsoft poświęciła wszystkie swoje wysiłki, aby stworzyć system operacyjny, który spełnia potrzeby użytkowników. Ze wszystkich istniejących wersji systemu Windows, Windows 10 jest prawdopodobnie najbardziej stabilny i najlepszy ze wszystkich. Jasne, ma swoje wady i wady, ale to wciąż doskonały system operacyjny.

Jak zdecydowanie wyłączyć automatyczne aktualizacje w systemie Windows 10?

A wśród kilku negatywnych rzeczy, które ma ten system operacyjny, są słynne aktualizacje systemu. Chociaż na początku zwykle nie przeszkadzają tak bardzo, z czasem, jeśli aktualizacje się nasilają.

Niektóre z nich są konieczne, a inne nie . Właśnie z tego powodu chcemy dokładnie powiedzieć, jak wyłączyć automatyczne aktualizacje i zarządzać nimi w systemie Windows 10 .

  Indeks

   Jakie kroki należy wykonać, aby wyłączyć aktualizacje w systemie Windows 10?

   Zanim zaczniemy, musimy powiedzieć, że nie jest to jedyny sposób na ograniczenie aktualizacji tego systemu operacyjnego, ale jest to najbardziej powszechny i ​​być może najbardziej niezawodny. Możesz zrobić coś podobnego podczas aktualizacji pakietu Microsoft Office 2019 lub 2019 na komputerze z systemem Windows . Teraz kroki, które musisz wykonać, są następujące:

   Czytaj więcej  Co mam zrobić, aby uniemożliwić pobranie mojego zdjęcia profilowego WhatsApp?

   1. Wyłącz usługę skupiającą się na aktualizacjach Windows Update

   Gdy ta usługa jest aktywna , większość aktualizacji, których system może potrzebować i których nie potrzebuje, zostanie wykonana automatycznie.

   Po części nie jest to złe, ponieważ dzięki tej usłudze każdy komputer z zainstalowanym systemem Windows 10 będzie działał w 100% . Ale oczywiście jest to coś z opcji, ponieważ będą pewne rzeczy, które nie wymagają ciągłej nowej wersji. W tym celu musisz:

   • Naciśnij kombinację klawiszy Windows + R
   • Następnie napisz w okienku, które się pojawi "services.msc" i kliknij na akceptuj
   • Pojawi się okno ze wszystkimi usługami dostępnymi w systemie operacyjnym. Wśród nich wszystkich musisz wybrać „Aktualizacje systemu Windows”.
   • Otworzy się małe okno, wystarczy przejść do zakładki „Ogólne”, a następnie przejść do „Typu uruchomienia”, a następnie wyłączyć tę opcję.
   • W końcu stosujesz wszystkie zmiany i akceptujesz ustawienia . Zalecamy ponowne uruchomienie komputera, aby upewnić się, że zmiany zostały wprowadzone.

   2. Sprawdź konfigurację programów na podstawie aktualizacji

   W większości przypadków aktualizacje dotyczą systemu lub mają z nim coś wspólnego. Ale są też programy, których konfiguracja jest taka, że ​​jest aktualizowana automatycznie. Nie zawsze jest to dobre, ponieważ w końcu pobierają pliki i archiwa, których nie potrzebujemy. Dlatego musisz dowiedzieć się, jak anulować, dezaktywować lub wyłączyć aktualizacje Microsoft Office.

   Czytaj więcej  Jak robić zdjęcia na dobranoc lub w nocy za pomocą telefonu komórkowego lub telefonu komórkowego?

   I tak jak wyłączasz aktualizacje pakietów Microsoft , musisz zrobić dokładnie to samo z resztą programów, które nie są natywne dla systemu. Być może takie aktualizacje przyniosą korzyści, ale istnieje również możliwość, że nie zużyją one i tylko zasobów, których będziesz potrzebować w pewnym momencie.

   Co jeszcze można zrobić, aby poradzić sobie z automatycznymi aktualizacjami w systemie Windows 10?

   Użyj ustawień połączenia używanych mediów

   Ważne jest, aby jasno powiedzieć, że jest to tylko konfiguracja lub metoda, którą można zastosować tylko wtedy, gdy komputer lub laptop jest podłączony do sieci Wi-Fi . Aby to zrobić, wystarczy wykonać następujące kroki:

   • Naciśnij klawisz Windows i po prostu w lewym dolnym rogu ekranu musisz wybrać „Ustawienia”.
   • Po pojawieniu się odpowiedniego okna będziesz musiał przejść do sekcji „Sieć i Internet”, a następnie przejść do Wi Fi. Następnie musisz przejść do ustawień zaawansowanych.
   • W tym momencie wystarczy zaznaczyć opcję „ Ustaw jako połączenie korzystania z mediów ” i zakończyć akceptując ustawienia.

   To, co robi, to ogranicza korzystanie z łączy szerokopasmowych lub Internetu do komputera, tak aby nie pozwalało na dokonywanie odpowiednich aktualizacji. Minusem jest to, że zmniejszy to połączenie internetowe . Na koniec podczas instalacji i konfiguracji drukarki sieciowej w systemie Windows 7/8/10 należy sprawdzić, czy automatyczne aktualizacje nie są wykonywane.

   Czytaj więcej  Jak skonfigurować proces „Runtime Broker” w Windows 8 i 10, aby zoptymalizować zużycie procesora i pamięci RAM

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji