Jak zarządzać i konfigurować role i uprawnienia użytkowników w Slack

28 lipca, 2021

Zawrotny postęp, jakiego doświadcza komunikacja, wymaga nowych i bardziej wydajnych narzędzi do zarządzania zespołami roboczymi w czasie rzeczywistym. I właśnie z tego powodu narodził się nowy Slack , usługa, która koncentruje różne media wśród innych narzędzi pracy. Ale w tym artykule pokażemy, jak zarządzać i konfigurować role i uprawnienia użytkowników w Slack.

Jak zarządzać i konfigurować role i uprawnienia użytkowników w Slack

Slack to platforma stworzona, aby móc sprawnie komunikować się z zespołem roboczym i jak już wspomnieliśmy, łączy w sobie inne platformy lub narzędzia do przesyłania wiadomości. Wśród nich możemy wymienić Twittera, Skype'a czy Google Drive. I możliwe jest udostępnianie plików i dokumentów .

Ale możliwe jest również wysyłanie obrazów lub GIF-ów do innych użytkowników za pośrednictwem tej platformy. Korzystanie z tej usługi na początku może wydawać się skomplikowane, ale nic z tego nie jest bardzo proste i działa poprzez kanały, aby porozmawiać z innymi obszarami lub działami firmy.

Ale musimy bardzo dobrze wiedzieć, jak z niego korzystać i w ten sposób móc jak najlepiej go wykorzystać, więc zobaczmy, jak zarządzać i konfigurować role i uprawnienia użytkowników w Slacku.

Czytaj więcej  Jak aktywować lub ustawić tryb ciemny w sieci WhatsApp na moim komputerze krok po kroku

Indeks ()

  1. Jakie są role i uprawnienia użytkowników w Slack
  2. Kroki konfiguracji ról i uprawnień użytkowników w Slack

Jakie są role i uprawnienia użytkowników w Slack

Jak w każdej firmie, musi istnieć pewna organizacja, każdy użytkownik musi znać miejsce, jakie zajmuje w zespole pracy , a także swoje funkcje, obowiązki i zobowiązania. Z tego powodu w Slacku każdy z użytkowników będzie miał rolę administracyjną lub nieadministracyjną. I z kolei każdy z nich będzie miał inny poziom uprawnień w ramach grupy roboczej.

Dlatego bardzo ważne jest, abyś był częścią zespołu roboczego, każdy użytkownik ma skonfigurowaną swoją rolę i poziom uprawnień, jaki będzie miał. Jeśli chodzi o role administracyjne, są to użytkownicy odpowiedzialni za zarządzanie obszarem roboczym w firmie. A te z kolei znajdują się w dwóch kategoriach, roli administratora i roli właściciela.

Rola właściciela odnosi się do osób pełniących funkcję kierowników działów, czyli do wyższej kadry kierowniczej lub założycieli firmy. Są również odpowiedzialni za zarządzanie kontem z odpowiedzialnością . W przypadku roli administratora są to ci użytkownicy, którzy zajmują stanowiska kierownicze lub obszar administracyjny.

Dodatkowo każda z tych ról jest podzielona zgodnie z wybranymi planami, aby mogły działać. Wśród nich wyróżniają się plany darmowe lub plus, plany Enterprise Grid, to sieć organizacyjna, która pozwoli zespołowi na wydajną pracę. Zobaczmy więc, jak zarządzać i konfigurować role i uprawnienia.

Czytaj więcej  Dlaczego Wallapop nie działa? Rozwiązanie, jeśli nie pozwala mi kupować lub przesyłać produktów

Kroki konfiguracji ról i uprawnień użytkowników w Slack

Konfigurowanie ról i uprawnień użytkownika jest bardzo łatwym zadaniem do wykonania i wystarczy wykonać następujące kroki, aby to zrobić. Aby rozpocząć, musisz wejść do aplikacji Slack z komputera osobistego. W środku przejdź kursorem myszy do lewej górnej części ekranu i wybierz obszar roboczy.

Następnym krokiem jest wybranie menu opcji „Administracja”, a następnie wybranie opcji „Administrator członka”, na razie wszystko jest bardzo jasne. Następnym krokiem jest znalezienie użytkownika, którego rolę i uprawnienia chcesz skonfigurować. A następnie należy kliknąć ikonę dwukropka, ta akcja wygeneruje menu i z niego należy wybrać opcję „Zmień typ konta”.

Możesz awansować lub obniżyć rangę dowolnego użytkownika i do tego konieczne będzie wybranie opcji "Administrator Workspace" . Po zakończeniu zmian w konfiguracji wystarczy kliknąć opcję Zapisz. Prosty i szybki sposób, aby dowiedzieć się, jaki jest adres URL Twojego profilu w Slacku .

W ten sposób zakończyliśmy ten samouczek dydaktyczny, który może pokazać nową funkcję tego interesującego narzędzia. Bez większych komplikacji nauczyłeś się zarządzać i konfigurować role i uprawnienia użytkowników w Slacku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up

Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji