Jak zapobiec zapełnianiu mojej pamięci mobilnej zdjęciami i filmami WhatsApp?

22 lipca, 2021

WhatsApp to bez wątpienia jedno z najważniejszych narzędzi ostatniej dekady, które znacząco pomaga w walce o cyfrową globalizację, błyskawicznie skracając dystans przez wszelkiego rodzaju urządzenia elektroniczne, z szeroką gamą narzędzi, aby proces komunikacji był całkowicie optymalny i bardziej interaktywny .

To nie przypadek, że spośród wszystkich komunikatorów WhatsApp jest najbardziej popularny, ponieważ jest to narzędzie całkowicie wieloplatformowe, które ma wersje przeglądarki lub aplikacje do otwierania WhatsApp Web z komputera w kilku krokach, aby korzystanie z niego było dla nich wygodniejsze. użytkownicy, którzy ponad wszystko pracują za pomocą tych środków elektronicznych.

Niedawno ta wspaniała usługa wiadomości błyskawicznych została doskonale dostosowana do potrzeb nie tylko społeczeństwa, ale także dużych i małych firm dzięki nowej wersji WhatsApp Business, aby promować firmę i skutecznie komunikować się z klientami, oferując opcję publikacji katalogu i twórz automatyczne wiadomości.

W ten sposób WhatsApp stał się preferowanym narzędziem dla wszystkich rodzajów przedsiębiorstw i środowisk pracy , z coraz większą liczbą bezpłatnych narzędzi. Niedawno dodano opcję zaprzestania otrzymywania wiadomości WhatsApp bez blokowania kontaktu z trybem urlopowym, gdy chcesz zrobić sobie przerwę w pracy lub firmie.

Czytaj więcej  Jak naprawić, obrócić lub obrócić ekran laptopa lub komputera z systemem Windows, jeśli jest do góry nogami lub odwrócony?

I pomimo niewielkiej niedogodności polegającej na braku własnej elektronicznej platformy przechowywania w chmurze do przechowywania plików, takich jak Telegram i inni konkurenci, nie miało to wpływu na WhatsApp, umożliwiając synchronizację zdjęć, filmów i czatów WhatsApp z Dropbox i z dowolnym innym rodzajem podobne usługi, takie jak Dysk Google czy MEGA.

Dlatego musimy pamiętać, że jako narzędzie komunikacji do codziennego i ciągłego użytku, informacje i pliki gromadzone przez WhatsApp w pamięci wewnętrznej urządzenia mobilnego są znaczne. Z tego powodu w dzisiejszym artykule mamy nadzieję, że nauczymy Cię, jak zapobiegać zapełnianiu się pamięci telefonu komórkowego zdjęciami i filmami WhatsApp.

Indeks ()

 1. Zapobiegaj zapełnianiu się pamięci telefonu plikami WhatsApp
 2. Dostępne są inne opcje, aby zaoszczędzić miejsce w pamięci
Indeks

  Zapobiegaj zapełnianiu się pamięci telefonu plikami WhatsApp

  Jest to całkowicie logiczne i oczekiwane, że ze względu na ciągłe korzystanie z WhatsApp, pamięć urządzenia jest zwykle wypełniona wszelkiego rodzaju zdjęciami, filmami, GIF-ami, dokumentami, a nawet wiadomościami tekstowymi, które zajmują miejsce na urządzeniu. Dlatego przeglądy okresowe są absolutnie niezbędne.

  Jeśli masz urządzenie mobilne z systemem operacyjnym Android, najłatwiejszym sposobem zapobiegania zapełnianiu pamięci wewnętrznej plikami WhatsApp jest użycie tych samych ustawień aplikacji , bez konieczności korzystania z aplikacji zewnętrznych.

  Czytaj więcej  Rozwiązanie Błąd WhatsApp: „Aplikacja nie odpowiada” – nie mogę otworzyć WhatsApp

  Otwórz aplikację i wybierz trzy punkty po prawej stronie w górnym rogu, a następnie przejdź do Ustawienia> Dane i przechowywanie> W sekcji Pobieranie z danymi mobilnymi odznacz wszystkie opcje jak w Pobieranie z WiFi , w ten sposób wszystkie pliki które są wysyłane do Ciebie, będziesz musiał je pobrać ręcznie, aby zaoszczędzić miejsce.

  Na urządzeniu iPhone otwórz aplikację iw prawym dolnym obszarze przejdź do Ustawienia> Dane i przechowywanie> Automatyczne pobieranie plików i wybierz opcję Nigdy.

  Dostępne są inne opcje, aby zaoszczędzić miejsce w pamięci

  Zaleca się wykasowanie lub przeniesienie do pamięci zewnętrznej urządzenia , jeśli ją posiadasz, stare pliki WhatsApp, które nie są już przydatne lub zajmują miejsce z ważnych powodów dla innych aplikacji. Możesz to zrobić poprzez okresowe przeglądy, podłączając swój sprzęt do komputera lub używając aplikacji do przeglądania plików na telefonie komórkowym.

  Zaleca się również moderowanie sposobu korzystania z WhatsApp , ponieważ wysyłane pliki i dźwięki są również przechowywane na Twoim urządzeniu. Możesz zacząć od wysyłania tekstu zamiast dźwięku i udostępniać pliki za pośrednictwem chmury zamiast aplikacji, aby zaoszczędzić miejsce.

  Czytaj więcej  Jakie są koszty wysyłki pocztą, które Wallapop pobiera za wagę w kilogramach i cenę paczki?

  Wreszcie, jak wspomnieliśmy wcześniej w artykule, możesz zsynchronizować pliki WhatsApp z usługą wirtualnej pamięci masowej, aby zapisać wszystkie pliki.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji