Jak zapisać dane za pomocą przeglądarki Google Chrome Ile danych zużywa?

18 grudnia, 2021

Jeśli chodzi o zużycie danych, czy to mobilne, czy na PC, ludzie zawsze będą szukać oszczędności i szybkości. Dzieje się tak, ponieważ sieci mają koszt, który należy zapłacić za nawigację. Głównie to skłoniło użytkowników do szukania sposobów oszczędzania danych .

Jak zapisać dane za pomocą przeglądarki Google Chrome Ile danych zużywa?

Z tego powodu Google Chrome opracował sposób, aby zaoferować swoim użytkownikom możliwość ograniczenia zużycia danych. W ten sposób zapewnia, że ​​strony ładują się szybciej, a zużywanych jest do tego mniej danych, bez obniżania jakości tego, co się na nich znajduje.

W tym artykule pokażemy, jak możesz oszczędzać dane w Google Chrome , a także wiemy, ile danych ostatecznie zużywa. Więc jeśli jesteś jednym z tych, którzy chcą zmniejszyć nadmierne zużycie danych, przeczytaj poniżej.

  Jak zapisać dane za pomocą przeglądarki Google Chrome?

  Czytaj więcej  Jaki jest najszybszy sposób na odblokowanie i aktywację mojego iPhone'a? - Jak odblokować iPhone'a

  Firma Google pomyślała o wszystkim, aby oferować lepsze usługi swoim użytkownikom. Dlatego opracowali sposób ładowania stron internetowych przy mniejszym zużyciu danych, po prostu włączając tryb podstawowy .

  Aby aktywować ten tryb, wystarczy wejść do przeglądarki Google Chrome, w której klikniesz trzy punkty znajdujące się w prawym górnym rogu. Następnie zostanie wyświetlone menu narzędzi przeglądarki. Poszukamy opcji Konfiguracja i przejdziemy do sekcji Konfiguracja zaawansowana .

  Tam poszukamy opcji Tryb uproszczony lub Zmniejsz dane, gdzie po prostu będziemy musieli włączyć tę opcję (która jest domyślnie wyłączona). I voila, od tego momentu nasza przeglądarka będzie zużywać mniej danych podczas ładowania stron internetowych.

  Jak oszczędzać dane za pomocą Google Chrome?

  Według samego Google aktywacja tej opcji może zmniejszyć nawet o 50% danych zużywanych podczas ładowania strony. Na przykład, jeśli witryna wymaga 50 MB do załadowania całej zawartości, przy tej opcji zajęłoby to tylko 25 MB, bez zmniejszania rozmiaru lub projektu. Wszystko tak, jakby nic się nie stało, zużywając tylko mniej danych.

  Czytaj więcej  Co to są anonimowe sieci internetowe I2P i do czego służą?

  Jak to jest możliwe? Pomiędzy urządzeniem, którym może być Android, PC, MacOS lub iOS, a serwerem, na którym hostowana jest strona internetowa, znajdują się serwery Google, które pośredniczą w przekazywaniu informacji.

  Jednak nie na wszystkich stronach zapisywanie danych odbywa się zgodnie z oczekiwaniami. Dzieje się tak, ponieważ zależy to od zawartości strony, a także od tego, czy można ją zoptymalizować. W przypadku portali internetowych, które mają bezpieczne połączenie (https) nie ma możliwości zmniejszenia zużycia danych, tak jak gdybyśmy przeglądali w trybie incognito, nie będziemy mogli korzystać z tej funkcji.

  Dlaczego warto aktywować zapisywanie danych?

  Głównie dlatego, że będziemy oszczędzać dane bez względu na to, jakie urządzenie przeglądamy, o ile korzystamy z Google Chrome. Jeśli nie masz tej przeglądarki, możesz ją łatwo pobrać i zainstalować na dowolnym urządzeniu.

  Podobnie, aktywując tryb podstawowy, będziemy mieli również bezpieczne przeglądanie, co pomoże nam uniknąć wchodzenia na strony internetowe, które mogą zagrażać naszym informacjom.

  W ten sposób możemy uniknąć witryn, które próbują wykraść nasze dane osobowe lub bankowe, a także wejść na strony zawierające złośliwe oprogramowanie (wirusy). Korzyści oferowane przez podstawowy tryb Google Chrome są dobre, który jest dostępny na PC, Androida, MacOS i iOS .

  Czytaj więcej  Co to jest, do czego służy i jak działa Dysk Google? Funkcje, znaczenie i alternatywy

  Ile danych zużywa Google Chrome?

  Inną zaletą przeglądarki Google Chrome jest to, że pozwala ona dowiedzieć się, ile danych pobrało do załadowania strony internetowej, a także wskazuje oszczędności w przypadku aktywacji trybu podstawowego.

  W ten sposób możesz śledzić zużycie danych w Google Chrome, dzięki czemu wiesz, które portale zużywają najwięcej . Jak widać, Chrome to świetna opcja, jeśli chodzi o przeglądarki, ponieważ oferuje wszystko, co ma do zaoferowania, od szerokiej gamy rozszerzeń, które można zainstalować i uzyskać , po możliwość dostosowania obrazu tła .

  Mam nadzieję, że wszystkie te informacje są dla Ciebie bardzo przydatne, nie zapomnij podzielić się nimi ze znajomymi, aby przestali marnować swoje dane do następnego razu!

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji