Jak zaoszczędzić lub zmniejszyć zużycie danych na Twitterze na moim telefonie komórkowym z Androidem — sztuczki

21 czerwca, 2021

Potrzeba, aby ludzie pozostawali w kontakcie, aby ewoluować jako społeczeństwo, ustąpiła Twitterowi, aby stać się jedną z najpotężniejszych sieci społecznościowych w ostatnich czasach, pomagając wykładniczo w procesie globalizacji poprzez komunikację za pomocą krótkich wiadomości i w czasie rzeczywistym z cały świat za pośrednictwem sieci.

Biorąc pod uwagę, że ten serwis społecznościowy jest aplikacją całkowicie wieloplatformową, aby dostosować się do gustów i potrzeb jej użytkowników, masz do swojej dyspozycji możliwość bezproblemowego założenia konta i zalogowania się do Twittera , dzięki czemu możesz wejść na swoje konto z różnych urządzeń bez żadnych ograniczeń w swoich narzędziach.

W ten sam sposób masz również możliwość utworzenia kilku kont na Twitterze na swoim telefonie komórkowym z tym samym adresem e-mail , dzięki czemu możesz łatwo zarządzać kilkoma użytkownikami bez problemów z platformą. Będąc wtedy idealnym narzędziem dla wszystkich rodzajów marketingu cyfrowego lub promowania zmian społecznych za pomocą wszelkiego rodzaju krótkich wiadomości, obrazów lub filmów.

Biorąc pod uwagę, że ze względu na sposób, w jaki wszelkiego rodzaju wiadomości są udostępniane w czasie rzeczywistym, Twitter jest zwykle bardziej wykorzystywany wewnątrz, dlatego konieczne jest poznanie wszystkich zalet i wad tego medium. Z tego powodu dzisiaj nauczymy Cię, jak oszczędzać lub zmniejszać zużycie danych na Twitterze na telefonie komórkowym z Androidem.

Indeks
  Czytaj więcej  Dlaczego moje słuchawki i7S TWS słyszą z jednej strony? - Rozwiązaniem problemu

  Zmniejsz zużycie danych na Twitterze dla Androida

  Biorąc pod uwagę liczbę publikacji na minutę, które możemy zobaczyć na osi czasu Twittera, które zawierają nie tylko tekst, ale także obrazy i wideo, zrozumiałe jest zrozumienie, dlaczego aplikacja może zużywać tak dużo danych.

  Istnieją pewne zalecenia dotyczące zmniejszenia tego zużycia danych poprzez wprowadzenie pewnych zmian w ustawieniach konta na telefonie komórkowym. Aby to zrobić, otwórz aplikację i zaznacz trzy poziome linie na lewym górnym ekranie, aby otworzyć menu rozwijane, wybierz Ustawienia i prywatność, a następnie przejdź do sekcji Wykorzystanie danych.

  W tej sekcji będziesz mieć dostęp do szerokiej gamy opcji zmniejszania zużycia danych. Przede wszystkim masz pod ręką opcję Oszczędzania danych, dzięki czemu filmy nie odtwarzają się automatycznie, a obrazy są ładowane w niższej jakości, dzięki czemu możesz automatycznie zapisywać dane podczas korzystania z aplikacji.

  Następnie możesz skonfigurować odtwarzanie wysokiej jakości obrazów i filmów, a także automatyczne odtwarzanie filmów na osi czasu , gdzie możesz dostosować, aby odtwarzały tylko dane mobilne i Wi-Fi, tylko Wi-Fi lub nigdy.

  Czytaj więcej  Jak skonfigurować politykę bezpieczeństwa i prywatności na Instagramie?

  Wreszcie masz również możliwość aktywacji lub dezaktywacji synchronizacji danych między aplikacją a telefonem komórkowym oraz interwału, w jakim jest synchronizowana w tle, aby poprawić Twoje wrażenia. Mając możliwość synchronizacji co 5, 10, 15 lub 30 minut lub co 1, 2 lub 4 godziny i codziennie, zaleca się aktywowanie tej opcji w sekcji dziennej.

  Inne opcje zmniejszenia zużycia danych na Twitterze dla Androida

  Biorąc pod uwagę, że pozostałe opcje konfiguracji służą przede wszystkim dostosowaniu konta do własnych upodobań lub oszczędzaniu baterii poprzez aktywację trybu ciemnego . Dlatego musimy skorzystać z innych alternatywnych metod, aby móc korzystać z Twittera bez zużywania ogromnej większości danych mobilnych.

  Wśród dostępnych opcji, które mamy pod ręką, jest SlimSocial dla Twittera, który jest pakietem APK, który waży mniej niż 1 megabajt i ma wszystkie opcje i narzędzia dostępne w Twitterze dla sieci na prawie identycznej platformie, z tą zaletą, że ten pakiet APK nie potrzebujesz uprawnień wymaganych przez oficjalną aplikację Twittera.

  Z drugiej strony mamy lekką wersję Twittera dla telefonów komórkowych znaną jako Twitter Lite, która może zmniejszyć zużycie danych nawet o 70% w porównaniu z oficjalną wersją, a także zwiększyć prędkość ładowania o 30%.

  Czytaj więcej  Co to jest, do czego służy i jak używać PhotoScape do edycji zdjęć? - Sztuczki i wskazówki

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji