Jak zalogować się lub uzyskać dostęp do panelu administracyjnego WordPress krok po kroku

20 czerwca, 2021

WordPress to platforma, na której możesz pisać i zarządzać swoją witryną z tej samej witryny, ten CMS lub jego akronim w hiszpańskim systemie zarządzania treścią zapewni Ci jeden z najlepszych widoków (dla wielu najlepszych) administracji internetowej, chociaż dobrze tam istnieje wiele innych systemów CMS. WordPress znacznie przewyższa je wszystkie.

Ze względu na swoje cechy, które choć nie są unikalne, to jeśli są znacznie bardziej konfigurowalne i profesjonalne niż w innych CMS, na przykład ta strona, na której czytasz ten artykuł, jest hostowana w WordPressie, w zasadzie w momencie wyboru CMS jest tylko jedna opcja, którą warto rozważyć i jest to, że po wybraniu usługi hostingowej jest inna sprawa, ponieważ jest wielu konkurentów i wiele innych odpowiednich opcji, które możesz wybrać.

Ponadto około 40% stron w Internecie korzysta z WordPressa , to już wiele mówi o tym, jak wygląda rynek stron internetowych, sami mówią o tym na swojej stronie internetowej.

Indeks

  Co to jest CMS?

  Czytałeś do tej pory, że mówię o nazwie CMS i podałem Ci akronimy, ale jest bardzo pewne, że jeśli zaczynasz od tego nie wiesz o co mi chodzi, no cóż z CMS mam na myśli platformę na której Twoja strona jest zamontowany.

  Nie Twój hosting, nie Twoja strona internetowa, jeśli nie usługa, za pomocą której nią zarządzasz, na przykład innym CMS może być Wix (choć ma wiele ograniczeń) i jest to, że dziś trudno nam mówić dobrze o nikim z konkurencją WordPress.

  Wszystkie inne platformy, które istnieją, mają wyraźne wady, takie jak to, że nie pozwalają na przenoszenie witryny , administracja jest ograniczona, nie masz pełnej kontroli nad swoją witryną i chociaż ułatwiają ci wszystko pod względem kodu, WordPress będzie nadal najlepszym wyborem zarówno obecnie, jak i w najbliższej przyszłości.

  Z poziomu CMS możesz (zależy to od CMS) całkowicie edytować stronę internetową albo dotykając kodu, albo nie i chociaż większość CMS na rynku jest skłonna lub dlatego, że w ogóle nie dotykasz kodu lub że tylko dotykasz kod, WordPress jest hybrydą, która może przechowywać obie formy jednocześnie, co pozwala na edycję kodu z Wygląd> Edytor motywów.

  Czytaj więcej  Jak zwolnić lub opróżnić przestrzeń iCloud z mojego iPhone'a, jeśli pamięć jest pełna?

  Jak uzyskać dostęp do pulpitu WordPress?

  Dostęp do panelu WordPress wymaga dwóch kroków, pierwszy to posiadanie panelu WordPress, czyli musisz go zainstalować ze swojego Hostingu, a drugi to wejście na pulpit WordPress ze swojej witryny, zobaczmy go i jeśli już go masz zainstalowany przejdź od razu do "Po rejestracji"

  Zanim się zarejestruję

  Instalacja WordPressa bezpośrednio z serwera hostingowego jest łatwa, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to wejść do cPanel , będzie to inne w każdej istniejącej usłudze hostingowej, ale zwykle pojawia się wśród głównych opcji po wynajęciu usługi, ta opcja się nie pojawi wcześniej nigdy.

  Teraz z cPanel poszukaj „Zainstaluj WordPress” lub „Instalatron” są to najczęstsze miejsca, w których możesz aktywować usługi WordPress, wystarczy skonfigurować podstawowe aspekty, takie jak nazwa i „ https ” i pozostawić wszystko inne jako domyślne (wtedy ty może go modyfikować).

  Tutaj ważne jest, aby utworzyć nazwę użytkownika i hasło , domyślnie będzie zawierać nazwę użytkownika i hasło, które możesz teraz zmienić. Po zainstalowaniu przeniesie Cię na stronę, którą zobaczymy w drugim kroku.

  Czytaj więcej  Jak pobierać treści lub pliki hostowane w MEGA z mojego telefonu komórkowego z Androidem?

  Po rejestracji

  Po zarejestrowaniu się i zainstalowaniu WordPressa na swojej stronie, teraz wystarczy wejść z ElNombreDeTUweb / wp-admin, czyli załóżmy, że twoja strona nazywa się "Mejorartodo.com", aby wejść do panelu administracyjnego tej witryny, którą masz aby wejść z "Mejorartodo.com / wp-admin " i voila, tutaj umieścisz nazwę użytkownika i hasło, które zostało wygenerowane lub zmodyfikowane w poprzednim kroku.

  Teraz ze swojego panelu administracyjnego możesz wstawiać banery reklamowe , instalować wtyczki, modyfikować szablony, udostępniać innym użytkownikom, poprawiać bezpieczeństwo swojej witryny i dokonywać wszelkiego rodzaju modyfikacji według własnych upodobań .

  Możesz także dodać paski regulacji do panelu administracyjnego, które zostaną dodane do lewego paska bocznego, który przy okazji możesz zmienić wygląd i kolory w dostosowywaniu.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji