Jak zaktualizować Ubuntu z terminala do najnowszej wersji — łatwy przewodnik

30 lipca, 2021

Wszystkie dzisiejsze aktualizacje technologiczne są niezbędne, ponieważ dzięki nim będziemy mieli pewność, że nasz system operacyjny musi działać poprawnie. Dzięki temu możemy cieszyć się wszystkimi korzyściami, jakie nam oferuje. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak zaktualizować Ubuntu z terminala do najnowszej wersji.

Jak zaktualizować Ubuntu z terminala do najnowszej wersji — łatwy przewodnik

Proces aktualizacji jest bezpłatny, więc nie musisz się o to martwić i jest to naprawdę bardzo łatwa rzecz. W ten sposób należy wziąć pod uwagę dwie ważne dane i dotyczą one rodzajów aktualizacji, z którymi trzeba się zapoznać.

Jeden odpowiada jakości systemu, a drugi bezpieczeństwu i pamiętaj, że co 6 miesięcy będziesz mieć możliwość zainstalowania nowej wersji.

Aktualizacje takie jak Ubuntu są naprawdę szybkie i zapewniają dużą stabilność, ale nie zapomnij w tych procesach, aby zachować aktywną kopię zapasową , aby być bezpieczniejszym podczas i po procesie aktualizacji; Pamiętaj, że przed wykonaniem jakiejkolwiek aktualizacji systemu, musisz wykonać kilka podstawowych kroków, aby zmniejszyć niedogodności tego procesu.

Pierwszą rzeczą jest przygotowanie wszystkiego do aktualizacji, wejście do Ubuntu i wciśnięcie oprogramowania. Następnie naciśnij aktualizacje, a potem nową wersję. Musisz podać hasło do swojego konta Ubuntu i kliknąć Uwierzytelnij, a następnie zamknij. Z tym jesteś gotowy do drogi.

Czytaj więcej  Jak usunąć, anulować lub anulować subskrypcję mojego konta Meetic na zawsze w łatwy sposób?

  Zaktualizuj Ubuntu do najnowszej wersji

  Po przygotowaniu gruntu do przeprowadzenia aktualizacji Ubuntu do najnowszej wersji. Musisz kontynuować proces, najpierw naciśnij przycisk Start, a stamtąd musisz nacisnąć opcję aktualizacji oprogramowania i od razu zobaczysz, że system rozpoczyna analizę aktywnej wersji Ubuntu.

  Wystarczy poczekać na zakończenie analizy, jeśli aktualizacja jest dostępna, na ekranie powinna wyświetlić się zalecana do aktualizacji wersja.

  Pokaże Ci najważniejsze dane o tej wersji , a wystarczy nacisnąć opcję, która wskazuje zainstaluj teraz. Powinieneś prawdopodobnie wpisać swoje hasło, a następnie po prostu nacisnąć uwierzytelnianie.

  Natychmiast po naciśnięciu uwierzytelnienia rozpoczyna się proces pobierania nowej wersji Ubuntu. Powinno to zająć trochę czasu, w zależności od szybkości połączenia internetowego.

  Pamiętaj, że rozmiar tej wersji również ma wpływ; a dodatkowo zaleca się oddzielenie źle zainstalowanych pakietów od terminala w Ubuntu.

  Aktualizacja w poprzednim kroku została przeprowadzona poprzez opcje oferowane przez system; ale z terminalem masz również wsparcie do instalowania programów i wykonywania różnych operacji, takich jak aktualizacja Ubuntu do najnowszej wersji oferowanej przez system, a do tego wystarczy wykonać kilka prostych kroków.

  Czytaj więcej  Jak zrobić film ze zdjęciami i muzyką w tle za darmo na moim telefonie komórkowym z Androidem lub iPhonie?

  Jak zaktualizować Ubuntu z terminala do najnowszej wersji?

  Proces, który odpowiada aktualizacji platformy Ubuntu z terminala do najnowszej wersji, jest naprawdę szybki. Musisz tylko wykonać następujące kroki:

  Kontynuuj, aby jednocześnie nacisnąć klawisze Ctrl + Alt + T , a natychmiast zobaczysz, jak pojawia się ekran terminala Ubuntu, w którym musisz napisać tajny kod.

  Kod, który musisz napisać w terminalu Ubuntu, to sudo apt-get Upgrade , a tym samym musisz ogólnie poinformować system operacyjny, że musisz wykonać aktualizację.

  Następnie naciśnij klawisz Enter i tym samym musi być jasne dla systemu Ubuntu, że chcesz rozpocząć proces pobierania i aktualizacji całego systemu.

  Musisz chwilę poczekać na zakończenie procesu pobierania i aktualizacji. Biorąc pod uwagę, że opóźnienie tego samego musi zależeć od szybkości połączenia internetowego i wielkości aktualizacji, którą chcesz przeprowadzić. Następnie po zakończeniu tego procesu musisz ponownie uruchomić komputer.

  Po ponownym uruchomieniu komputera będziesz mógł ukończyć proces aktualizacji Ubuntu z terminala do najnowszej wersji. Gwarantując w ten sposób prawidłowe działanie systemu operacyjnego komputera. Ten proces należy powtarzać tyle razy, ile zasługujesz, zgodnie z potrzebami lub za każdym razem, gdy masz oczekujące aktualizacje.

  Czytaj więcej  Jak dodawać i instalować nowe czcionki tekstowe w programie Word od Dafont w prosty sposób?

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji