Jak zainstalować, skonfigurować i udostępnić drukarkę sieciową w systemie Windows 7, 8 i 10

9 września, 2021

Dla niektórych konfiguracja drukarki może być bólem głowy , ale w większości przypadków instalacja w systemie operacyjnym Windows okazuje się całkiem praktyczna. Drukarki zawierają dysk instalacyjny, wystarczy podłączyć go do komputera i uruchomić program, aby być gotowym. Czasami znajdziesz błędy w jego instalacji, ale tutaj pokazujemy, jak je rozwiązać.

Jak zainstalować, skonfigurować i udostępnić drukarkę sieciową w systemie Windows 7, 8 i 10

  Indeks

   Jak skonfigurować drukarkę?

   Ta procedura ma zastosowanie, gdy chcesz mieć drukarkę swoich preferencji jako domyślną podczas drukowania z komputera z zainstalowanymi co najmniej 2 drukarkami. Wykonaj następujące kroki, aby to osiągnąć:

    Liczba drukarek podłączonych do tego samego komputera

    Odpowiedź na to pytanie jest prosta, liczba drukarek, które można zainstalować na jednym komputerze, będzie zależeć od ilości posiadanego portu LPT1 . Jeśli drukarki są instalowane przez porty USB, liczba ta będzie jeszcze wyższa, ponieważ każda z nich ma unikalny sterownik.

    Czytaj więcej  Jak utworzyć i skonfigurować automatyczną odpowiedź na wiadomości e-mail odebrane w Gmailu - Odpowiadaj automatycznie Gmailowi

    Rozwiązanie najczęstszych błędów w Windows 17, 8 i 10

    Przygotuj się na stawienie czoła różnym błędom, które często występują podczas drukowania ważnego dokumentu i unikaj nieoczekiwanych. Wskażemy najczęstsze błędy, jakie możesz napotkać:

    Nierówne wydruki

    Ze względów estetycznych dobre wyrównanie drukarki jest bardzo ważne podczas drukowania projektu , złe wrażenie może w konsekwencji mieć katastrofalny skutek. Ten problem nie jest łatwy do rozwiązania, ale podamy kilka wskazówek.

    • Sprawdź wkłady, zalecamy otwarcie drukarki i sprawdzenie, czy wkłady są prawidłowo zainstalowane, nieprawidłowa instalacja wkładu prowadzi do generowania tego typu błędów. Wyjmij wkład i zainstaluj go ponownie poprawnie.
    • Sprawdź oprogramowanie instalacyjne, w niektórych przypadkach płyta CD zawiera aplikację do wyrównania.
    • Użyj panelu sterowania drukarki na komputerze, nowsze modele drukarek często zawierają opcję wyrównania.
    • Wyczyść lub wymień wkłady, jeśli problem nadal występuje, inną możliwością jest to, że wkłady są brudne lub zacięte, przejdź do panelu sterowania i wybierz opcję Wyczyść. Jeśli to nie zadziała, bez względu na to, jak bolesne może to być, będziesz musiał zaopatrzyć się w nowe naboje.
    Czytaj więcej  Jak używać ekranu laptopa lub notebooka jako monitora komputera przez HDMI?

    System operacyjny nie rozpoznaje drukarki

    Możliwe, że tu jesteś, jest to problem, który ma większość użytkowników i tak proste, jak może się wydawać, zanim zaczniesz od zaleceń, upewnij się, że wszystkie kable są prawidłowo zainstalowane. Odinstaluj program i zainstaluj go ponownie.

    • Pobierz najnowsze aktualizacje sterowników dla swojego systemu operacyjnego z oficjalnej strony producenta.
    • Możesz mieć poprawny instalator, ale system operacyjny Windows 8 nie pozwala na jego instalację, aby go rozwiązać, wybierz tryb zgodności. Kliknij prawym przyciskiem myszy sterownik, kliknij Ustawienia, wybierz Właściwości, zostanie wyświetlona kompatybilność. Na koniec wybierz Uruchom ten program w trybie zgodności dla i wybierz opcję Windows 7, aby oszukać instalatora.

    Błąd poziomu atramentu

    Ten rodzaj błędu występuje z różnych powodów, ale w wielu przypadkach rozwiązanie jest szybkie. Może to być spowodowane niewłaściwym obchodzeniem się z wkładami przed ich zainstalowaniem , wyczyść wkład i styki drukarki suchą szmatką i zainstaluj je. Musisz upewnić się, że wkłady są oryginalne, w przeciwnym razie spowoduje to problemy.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Go up

    Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji