Jak zainstalować, skonfigurować i udostępnić drukarkę sieciową w systemie Windows 7, 8 i 10

9 września, 2021

Dla niektórych konfiguracja drukarki może być bólem głowy , ale w większości przypadków instalacja w systemie operacyjnym Windows okazuje się całkiem praktyczna. Drukarki zawierają dysk instalacyjny, wystarczy podłączyć go do komputera i uruchomić program, aby być gotowym. Czasami znajdziesz błędy w jego instalacji, ale tutaj pokazujemy, jak je rozwiązać.

Jak zainstalować, skonfigurować i udostępnić drukarkę sieciową w systemie Windows 7, 8 i 10

  Jak skonfigurować drukarkę?

  Ta procedura ma zastosowanie, gdy chcesz mieć drukarkę swoich preferencji jako domyślną podczas drukowania z komputera z zainstalowanymi co najmniej 2 drukarkami. Wykonaj następujące kroki, aby to osiągnąć:

   Liczba drukarek podłączonych do tego samego komputera

   Odpowiedź na to pytanie jest prosta, liczba drukarek, które można zainstalować na jednym komputerze, będzie zależeć od ilości posiadanego portu LPT1 . Jeśli drukarki są instalowane przez porty USB, liczba ta będzie jeszcze wyższa, ponieważ każda z nich ma unikalny sterownik.

   Czytaj więcej  Do czego służy i do czego służy Google Jamboard? - Samouczek korzystania z Jamboarda

   Rozwiązanie najczęstszych błędów w Windows 17, 8 i 10

   Przygotuj się na stawienie czoła różnym błędom, które często występują podczas drukowania ważnego dokumentu i unikaj nieoczekiwanych. Wskażemy najczęstsze błędy, jakie możesz napotkać:

   Nierówne wydruki

   Ze względów estetycznych dobre wyrównanie drukarki jest bardzo ważne podczas drukowania projektu , złe wrażenie może w konsekwencji mieć katastrofalny skutek. Ten problem nie jest łatwy do rozwiązania, ale podamy kilka wskazówek.

   • Sprawdź wkłady, zalecamy otwarcie drukarki i sprawdzenie, czy wkłady są prawidłowo zainstalowane, nieprawidłowa instalacja wkładu prowadzi do generowania tego typu błędów. Wyjmij wkład i zainstaluj go ponownie poprawnie.
   • Sprawdź oprogramowanie instalacyjne, w niektórych przypadkach płyta CD zawiera aplikację do wyrównania.
   • Użyj panelu sterowania drukarki na komputerze, nowsze modele drukarek często zawierają opcję wyrównania.
   • Wyczyść lub wymień wkłady, jeśli problem nadal występuje, inną możliwością jest to, że wkłady są brudne lub zacięte, przejdź do panelu sterowania i wybierz opcję Wyczyść. Jeśli to nie zadziała, bez względu na to, jak bolesne może to być, będziesz musiał zaopatrzyć się w nowe naboje.
   Czytaj więcej  Jak korzystać z polecenia TP w Minecrafcie, aby teleportować się do innej witryny na mapie

   System operacyjny nie rozpoznaje drukarki

   Możliwe, że tu jesteś, jest to problem, który ma większość użytkowników i tak proste, jak może się wydawać, zanim zaczniesz od zaleceń, upewnij się, że wszystkie kable są prawidłowo zainstalowane. Odinstaluj program i zainstaluj go ponownie.

   • Pobierz najnowsze aktualizacje sterowników dla swojego systemu operacyjnego z oficjalnej strony producenta.
   • Możesz mieć poprawny instalator, ale system operacyjny Windows 8 nie pozwala na jego instalację, aby go rozwiązać, wybierz tryb zgodności. Kliknij prawym przyciskiem myszy sterownik, kliknij Ustawienia, wybierz Właściwości, zostanie wyświetlona kompatybilność. Na koniec wybierz Uruchom ten program w trybie zgodności dla i wybierz opcję Windows 7, aby oszukać instalatora.

   Błąd poziomu atramentu

   Ten rodzaj błędu występuje z różnych powodów, ale w wielu przypadkach rozwiązanie jest szybkie. Może to być spowodowane niewłaściwym obchodzeniem się z wkładami przed ich zainstalowaniem , wyczyść wkład i styki drukarki suchą szmatką i zainstaluj je. Musisz upewnić się, że wkłady są oryginalne, w przeciwnym razie spowoduje to problemy.

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji