Jak zainstalować lub zaktualizować system operacyjny Android na telefonie komórkowym od podstaw?

8 września, 2022

Obecnie urządzenia mobilne takie jak telefony czy przenośne tablety są szybko i łatwo dostępne , możemy robić wiele rzeczy od instalowania okularów VR po odkrywanie tajnych kodów , tak bardzo , że od małego dziecka do dorosłego mogą z niego korzystać w prosty i łatwy sposób.

Ze względu na nadmierne korzystanie z naszych urządzeń możemy narazić się na szkodliwe oprogramowanie lub wirusy , które mogą sprawić nam problemy i uszkodzić telefon lub tablet, tutaj nauczymy, jak zaktualizować lub zainstalować system operacyjny od podstaw w przypadku nieregularnego problemu z telefon.

Jak zainstalować lub zaktualizować system operacyjny Android na telefonie komórkowym od podstaw?

  Indeks

   Jak zainstalować lub zaktualizować system operacyjny od podstaw?

   Aby rozpocząć naszą podróż przez systemy operacyjne, formaty rozruchowe lub telefony, musimy znać kroki, które podejmujemy w przypadku problemów z urządzeniem z Androidem.

   Jeśli nie jesteśmy zadowoleni z naszego systemu operacyjnego lub mamy z nim problemy, w naszym obecnym urządzeniu mobilnym możemy zmienić wszystko, co chcemy, z niewielką pomocą tego przewodnika, aby zaktualizować i zainstalować system operacyjny Android bez większego problemu.

   Czytaj więcej  Jak tworzyć lub dodawać pola do tabeli w bazie danych programu Access — krok po kroku

   Jak zaktualizować system operacyjny Android?

   Aby zaktualizować nasz telefon z Androidem , powinniśmy najpierw zapisać lub wykonać kopię zapasową danych telefonu komórkowego, aby zagwarantować, że wszystkie nasze ważne zdjęcia, filmy lub dokumenty nie zostaną usunięte.

   Wszystkie te pliki można umieścić na karcie Micro SD o dużej pojemności i zapisać wszystko, lub najprostszym rozwiązaniem jest podłączenie telefonu do naszego komputera i skopiowanie wszystkich plików, można również otworzyć konto w Internecie i zaoszczędzić dużą liczbę pliki na później obniżyć je ponownie.

   Po wykonaniu kopii zapasowej naszego telefonu komórkowego, przechodzimy do "konfiguracji" lub "ustawień" i szukamy opcji o nazwie "Aktualizacje bezpieczeństwa", która poinformuje nas w pewnym momencie, czy dostępna jest jakaś aktualizacja dla naszego urządzenia, jeśli jest. nie, możesz raz lub dwa razy dać opcję „Sprawdź dostępność aktualizacji”, wszystko to musi być zrobione przy dobrym połączeniu Wi-Fi.

   animowana ikona Androida

   Jeśli aktualizacja wyjdzie, da nam komunikat o konieczności jej pobrania i zainstalowania w przypadku, gdy telefon czeka na aktualizację, zaraz po jej pobraniu wyłączy się, konfiguracja opcji aktualizacji zajmie kilka minut, więc nie rozpacz.

   Czytaj więcej  Co to jest komputerowa baza danych i do czego służy? Rodzaje, cechy i przykłady

   W przypadku, gdy aktualizacja dla naszego telefonu komórkowego nie wyjdzie, można ją pobrać zewnętrznie przez nasz komputer i zainstalować, szukając wskazań naszego telefonu komórkowego, aby nie popełnić żadnych błędów i zrobić blokadę.

   Najpierw szukamy systemu operacyjnego zgodnego z najnowszą aktualizacją, a następnie pobieramy i rozpakowujemy go , tuż przed instalacją musimy uruchomić i zainstalować tryb odzyskiwania, aby odzyskać dane na wypadek, gdyby coś poszło nie tak, i biorąc pod uwagę wszystkie pobrane przez nas kroki i zainstaluj aktualizację kopiując, uderzając i wyłączając nasz telefon, gdy jest włączony zostanie skonfigurowany, dając tym samym życie naszej aktualizacji.

   Jak zainstalować system operacyjny na Androidzie?

   Mając wiedzę o aktualizacjach w systemach operacyjnych Android, biorąc pod uwagę, że są one tworzone i potwierdzane przez Google, będziemy mogli szybko mieć wiele z nich w zasięgu ręki z podstawową operacją po ich uruchomieniu, ustępując miejsca ulepszeniom oprogramowania po ciągłym użytkowaniu systemu.

   Jeśli chcesz umieścić system operacyjny od podstaw na komórce, możemy zrobić bardzo prostą rzecz, pobrać potrzebny system operacyjny i umieścić go w telefonie, ale do tego musisz wykonać kroki co do litery, aby nie robić wszelkie błędy i pozostają uszkodzone.

   Czytaj więcej  Co robi Klątwa Zniknięcia w Minecrafcie i jak możemy temu zapobiec?

   Przede wszystkim musimy poszukać dokładnego modelu telefonu, który znajdziemy zarówno w pudełku urządzenia, jak i z tyłu pod baterią, zapisać go i wszystko dobrze potwierdzić. Następnie przeszukamy internet w poszukiwaniu systemu operacyjnego zgodnego z modelem telefonu lub identycznego, aby go umieścić.

   ikona systemu operacyjnego Android

   Do następnego kroku niezbędny jest program, możemy użyć narzędzia Flash do tego lub innego o nazwie Odin . Po przygotowaniu możemy podłączyć urządzenie mobilne do naszego komputera i z programem oraz pobranym systemem operacyjnym możemy kontynuować jego instalację.

   Ponieważ system jest uruchamiany od 0, rozpoznanie komponentów telefonu komórkowego i jego prawidłowe skonfigurowanie zajmie trochę czasu , po kilku minutach włączy się, aby poinformować nas o zainstalowanym i skonfigurowanym nowym systemie operacyjnym.

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji