Jak zainstalować i uruchomić system Windows na Chromebooku — samouczek krok po kroku

21 kwietnia, 2022

Kupiłeś Chromebooka ze względu na doskonały stosunek jakości do ceny , ale nie podoba Ci się jego system operacyjny. Bez względu na to, możesz zainstalować i uruchomić system Windows na swoim komputerze, postępując zgodnie z tym samouczkiem krok po kroku.

Jak zainstalować i uruchomić system Windows na Chromebooku — samouczek krok po kroku

  Co to jest Chromebook?

  Są to nowe urządzenia zwane komputerami stacjonarnymi lub laptopami, które mają zintegrowany system operacyjny Chrome OS . Został stworzony przez Google, aby konkurować z innymi systemami, takimi jak Windows i Mac.

  Jego system jest dość prosty, ale wystarczająco intuicyjny, aby wygodnie z nim pracować i korzystać z niego. W systemie operacyjnym Chrome możesz uzyskać dostęp do wszystkich funkcji Google i powiązać je z kontem osobistym.

  Przydaje się do pracy biurowej i przeglądania treści multimedialnych. Obejmuje również własny sklep, który chociaż nie ma wielu aplikacji, oferuje gry, które zapewniają rozrywkę dla najmłodszych w domu.

  Czytaj więcej  Jak zrobić automatyczny i połączony indeks w programie Word z numeracją tytułów

  Chromebooki są zwykle dość lekkie i w większości są to kabriolety. Są w większości wielodotykowe.

  Jak zainstalować i uruchomić system Windows na Chromebooku?

  Jeśli nawet po zapoznaniu się ze wszystkimi korzyściami, jakie oferuje system operacyjny Chrome, chcesz przełączyć się na system Windows, wystarczy wykonać szereg kroków.

  Dowiedz się, jaki jest model Twojego Chromebooka

  Dzięki temu dowiesz się, czy rzeczywiście możesz zainstalować system Windows na Chromebooku i z jaką wersją systemu operacyjnego jest on zgodny . Istnieją strony i fora wyspecjalizowane w publikowaniu tego typu informacji.

  Wyszukaj w Google frazę Chrultrabook Subreddit i otwórz to podforum. Jest to społeczność poświęcona instalowaniu systemu Windows na Chromebooku.

  Niezbędne materiały

  • Użyj myszy i klawiatury USB . Wbudowane wersje sprzętu Chromebooka zazwyczaj nie są zgodne z systemem Windows. Możesz przeszukiwać Internet w poszukiwaniu sterowników innej firmy, ale robisz to na własne ryzyko.
  • Pendrive z ISO systemu operacyjnego Windows , który zamierzasz zainstalować. Istnieją aplikacje wyspecjalizowane w tworzeniu i montowaniu obrazów dysków na dysku flash, wybierz ten, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

  Utwórz kopię zapasową wszystkich informacji

  Chrome OS to system operacyjny, który jest powiązany z Twoim kontem Google, więc większość Twoich informacji znajduje się w chmurze lub możesz przesłać je do chmury, aby tworzyć kopie zapasowe zdjęć i filmów . Nie zaszkodzi zapisanie wszystkich cennych dla Ciebie informacji na dysku, ponieważ proces instalacji zostanie usunięty z dysku.

  Czytaj więcej  Jak się dowiedzieć lub sprawdzić, czy mój numer telefonu komórkowego jest opublikowany na dowolnej stronie internetowej?

  Usuń wewnętrzną ochronę Chromebooka

  Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to usunąć wewnętrzną ochronę Chromebooka, aby móc modyfikować BIOS. To jest śruba zabezpieczająca lub przełącznik na płycie głównej, więc musisz otworzyć urządzenie.

  Aktywuj tryb programisty

  Po usunięciu ochrony włącz Chromebooka w trybie programisty, naciskając Esc + Odśwież + przycisk zasilania . Na konwencjonalnej klawiaturze przycisk Odśwież zwykle znajduje się na klawiszu F3.

  Po włączeniu pierwszą rzeczą, którą zobaczysz, jest ekran z komunikatem „ Brakuje systemu operacyjnego Chrome lub jest on uszkodzony ”. Nie panikuj, teraz użyj kombinacji klawiszy Ctrl + D, a następnie Enter, aby wyłączyć weryfikację systemu operacyjnego.

  Naciśnij Ctrl + Alt + T , aby otworzyć terminal. Następnie wpisz shell i naciśnij klawisz Enter.

  Teraz w Chrome crosh wpisz polecenie cd ~; curl –L –O //mrchromebox.tech/firmware-ut . Zostanie pobrany plik .sh, który należy uruchomić w trybie administratora.

  Uruchom Coreboot

  Otworzy się nowy interfejs, w którym należy wybrać opcję „ Niestandardowe oprogramowanie wewnętrzne rdzenia (pełna pamięć ROM) ”, naciskając klawisz 3. Następnie naciśnij klawisz Y, a następnie klawisz U.

  Czytaj więcej  Jak ukryć lub ukryć aplikację Tinder na moim telefonie z Androidem?

  Opcja Legacy musi być odznaczona. To ustawienie umożliwia uruchomienie instalatora Windows. Teraz uruchom ponownie, aby rozpocząć proces instalacji.

  Instalator Windows

  Włóż dysk flash do Chromebooka, aby uruchomić instalator systemu Windows. Podczas uruchamiania wybierz schemat partycji GPT dla opcji UEFI i NTFS .

  Teraz wybierz opcję Utwórz dysk startowy za pomocą i wybierz obraz ISO systemu Windows. Od tego momentu rozpoczyna się proces instalacji systemu Windows, który jest dość intuicyjny. Po prostu wybierz partycję, na której chcesz zainstalować i wykonaj wszystkie wymagane ustawienia.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji