Jak zainstalować i skonfigurować router Tp-Link TL-WR941HP z wyłącznikiem ściennym jako wzmacniacz przewodowy

17 sierpnia, 2021

Ci, którzy mają router w domu lub biurze, z jakiegokolwiek powodu, będą chcieli zwiększyć siłę sygnału tego sprzętu. Chociaż ta możliwość będzie zależeć od rodzaju posiadanego routera.

W przypadku routerów Tp-Link TL-WR941HP można je skonfigurować w taki sposób, aby mogły być używane jako repeatery za pomocą kabli. Oczywiście niezależnie od posiadanego modelu routera jest możliwość skonfigurowania go tak, aby miały większą moc i mogły jechać dalej.

Jak zainstalować i skonfigurować router Tp-Link TL-WR941HP z wyłącznikiem ściennym jako wzmacniacz przewodowy

Dlatego w dzisiejszym artykule pokażemy Ci, co musisz zrobić i wiedzieć, aby móc skonfigurować router Tp-Link TL-WR941HP jako repeater. Przewidujemy, że potrzebny będzie dodatkowy router oraz kabel UTP o długości co najmniej 10 metrów.

  Co musisz wiedzieć, aby móc skonfigurować router Tp-Link TL-WR941HP jako repeater?

  Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć, jest to, że podczas konfigurowania tego routera przełamującego ściany jako wzmacniacza sygnału Wi Fi , hasło, które będzie miał, będzie dokładnie takie samo, jak to, które umieściłeś na głównym routerze.

  Czytaj więcej  Co to są dyski optyczne? Jakie są rodzaje, zalety i wady? - Ostateczny przewodnik

  Drugą rzeczą jest to, że nie musisz koniecznie używać kabla sieciowego do wykonania instalacji i odpowiedniej konfiguracji. Musisz tylko włączyć router, poczekać, aż ten sam zespół dokona odpowiednich konfiguracji i wtedy masz do niego dostęp.

  Inną rzeczą jest to, że nie jest obowiązkowe łączenie się z routerem z komputera lub laptopa. Konfigurację tego lub innych routerów WiFi Tp-Link, Cisco lub Zte można skonfigurować z tego samego telefonu komórkowego, jeśli chcesz. Zalecamy, aby podczas próby uzyskania dostępu do routera spójrz na spód komputera, aby znaleźć nazwę sieci i hasło, które domyślnie przynosi z fabryki.

  Kroki, które należy wykonać, aby skonfigurować router Wallbreaker jako repeater

  Pierwszą rzeczą jest połączenie się z siecią Wi-Fi, którą generuje router przełamujący ściany. Znajdź dokładną nazwę sieci i wprowadź domyślne hasło, które przynosi urządzenie .

  Oczywiście ważne jest, aby wprowadzić hasło administratora, a nie hasło Wi-Fi jako takie. Jeśli tego nie zrobisz, nie będziesz mieć dostępu do odpowiednich ustawień. W rzeczywistości to hasło pozwoli ci otworzyć porty dowolnego routera Huawei lub dowolnej innej marki.

  Czytaj więcej  Jak dowiedzieć się lub wykryć, czy zdjęcie osoby jest fałszywe na WhatsApp?

  Następnie otwórz przeglądarkę (jedną z twoich preferencji), wtedy będziesz musiał wpisać adres tplinkwifi.net . To tam można wprowadzić nowe hasło administracyjne lub pozostawić to, które pochodzi z fabryki. Wprowadź hasło, a następnie kliknij niebieski przycisk Zacznijmy.

  Następnie zostanie wyświetlone okno z opcjami konfiguracji. Jeśli chcesz router z normalną konfiguracją, będziesz musiał pozostać w zakładce Szybka konfiguracja . Ale w tym przypadku chodzi o skonfigurowanie go jako repeatera. W tym celu przechodzisz do opcji zaawansowanych.

  Tutaj musisz przejść do trzeciej opcji, która pojawi się po lewej stronie ekranu, dokładnie tej, która mówi „Tryby działania”. Ty wybierasz, a zauważysz, że pojawiają się trzy rodzaje konfiguracji do wyboru.

  Pierwsza to konfiguracja routera, druga to tak jakby był Access Pointem , a ostatnia to konfiguracja routera jako repeatera lub anteny Wi fi . Wybierz ostatnią opcję, a następnie kliknij „Zapisz”. Służy to po prostu do zapisania zmian w konfiguracji.

  W tym momencie zauważysz, jak komputer uruchamia się ponownie. Następnie łączysz się z siecią Wi-Fi za pomocą hasła administracyjnego, przechodzisz do Chrome i wpisujesz pierwszy adres, o którym wspomnieliśmy. Po wejściu do środka przejdź do „Ustawienia”, a następnie do opcji Bezprzewodowe, wybierz Połącz z siecią.

  Czytaj więcej  Jak ukryć wiadomości tekstowe i połączenia na Androidzie Bardzo łatwo!

  Otrzymasz opcję, którą musisz zaznaczyć czekiem, a następnie przeskanować sieci. Będziesz musiał trochę poczekać, aż proces się zakończy. Następnie wybierz sieć Wi-Fi, którą chcesz powtórzyć, wybierz ją i wprowadź to samo hasło, które ma sygnał Wi Fi lub router , który chcesz powtórzyć.

  Pamiętaj, że to hasło nie będzie hasłem administracyjnym, ale normalnym . Po prostu zapisujesz konfigurację, łączysz się ponownie i voila.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji