Jak zainstalować i skonfigurować router Tp-Link TL-WR941HP z wyłącznikiem ściennym jako wzmacniacz przewodowy

17 sierpnia, 2021

Ci, którzy mają router w domu lub biurze, z jakiegokolwiek powodu, będą chcieli zwiększyć siłę sygnału tego sprzętu. Chociaż ta możliwość będzie zależeć od rodzaju posiadanego routera.

W przypadku routerów Tp-Link TL-WR941HP można je skonfigurować w taki sposób, aby mogły być używane jako repeatery za pomocą kabli. Oczywiście niezależnie od posiadanego modelu routera jest możliwość skonfigurowania go tak, aby miały większą moc i mogły jechać dalej.

Jak zainstalować i skonfigurować router Tp-Link TL-WR941HP z wyłącznikiem ściennym jako wzmacniacz przewodowy

Dlatego w dzisiejszym artykule pokażemy Ci, co musisz zrobić i wiedzieć, aby móc skonfigurować router Tp-Link TL-WR941HP jako repeater. Przewidujemy, że potrzebny będzie dodatkowy router oraz kabel UTP o długości co najmniej 10 metrów.

  Indeks

   Co musisz wiedzieć, aby móc skonfigurować router Tp-Link TL-WR941HP jako repeater?

   Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć, jest to, że podczas konfigurowania tego routera przełamującego ściany jako wzmacniacza sygnału Wi Fi , hasło, które będzie miał, będzie dokładnie takie samo, jak to, które umieściłeś na głównym routerze.

   Czytaj więcej  Jak założyć lub założyć konto w VK z lub bez numeru telefonu Czy to możliwe?

   Drugą rzeczą jest to, że nie musisz koniecznie używać kabla sieciowego do wykonania instalacji i odpowiedniej konfiguracji. Musisz tylko włączyć router, poczekać, aż ten sam zespół dokona odpowiednich konfiguracji i wtedy masz do niego dostęp.

   Inną rzeczą jest to, że nie jest obowiązkowe łączenie się z routerem z komputera lub laptopa. Konfigurację tego lub innych routerów WiFi Tp-Link, Cisco lub Zte można skonfigurować z tego samego telefonu komórkowego, jeśli chcesz. Zalecamy, aby podczas próby uzyskania dostępu do routera spójrz na spód komputera, aby znaleźć nazwę sieci i hasło, które domyślnie przynosi z fabryki.

   Kroki, które należy wykonać, aby skonfigurować router Wallbreaker jako repeater

   Pierwszą rzeczą jest połączenie się z siecią Wi-Fi, którą generuje router przełamujący ściany. Znajdź dokładną nazwę sieci i wprowadź domyślne hasło, które przynosi urządzenie .

   Oczywiście ważne jest, aby wprowadzić hasło administratora, a nie hasło Wi-Fi jako takie. Jeśli tego nie zrobisz, nie będziesz mieć dostępu do odpowiednich ustawień. W rzeczywistości to hasło pozwoli ci otworzyć porty dowolnego routera Huawei lub dowolnej innej marki.

   Czytaj więcej  Jak zainstalować i skonfigurować dysk SSD na moim komputerze Jak przeprowadzić test prędkości? - Popraw wydajność swojego komputera

   Następnie otwórz przeglądarkę (jedną z twoich preferencji), wtedy będziesz musiał wpisać adres tplinkwifi.net . To tam można wprowadzić nowe hasło administracyjne lub pozostawić to, które pochodzi z fabryki. Wprowadź hasło, a następnie kliknij niebieski przycisk Zacznijmy.

   Następnie zostanie wyświetlone okno z opcjami konfiguracji. Jeśli chcesz router z normalną konfiguracją, będziesz musiał pozostać w zakładce Szybka konfiguracja . Ale w tym przypadku chodzi o skonfigurowanie go jako repeatera. W tym celu przechodzisz do opcji zaawansowanych.

   Tutaj musisz przejść do trzeciej opcji, która pojawi się po lewej stronie ekranu, dokładnie tej, która mówi „Tryby działania”. Ty wybierasz, a zauważysz, że pojawiają się trzy rodzaje konfiguracji do wyboru.

   Pierwsza to konfiguracja routera, druga to tak jakby był Access Pointem , a ostatnia to konfiguracja routera jako repeatera lub anteny Wi fi . Wybierz ostatnią opcję, a następnie kliknij „Zapisz”. Służy to po prostu do zapisania zmian w konfiguracji.

   W tym momencie zauważysz, jak komputer uruchamia się ponownie. Następnie łączysz się z siecią Wi-Fi za pomocą hasła administracyjnego, przechodzisz do Chrome i wpisujesz pierwszy adres, o którym wspomnieliśmy. Po wejściu do środka przejdź do „Ustawienia”, a następnie do opcji Bezprzewodowe, wybierz Połącz z siecią.

   Czytaj więcej  Jak usunąć LAG z Free Fire na Androidzie, aby nie ulegał awarii bez bycia rootem — krok po kroku

   Otrzymasz opcję, którą musisz zaznaczyć czekiem, a następnie przeskanować sieci. Będziesz musiał trochę poczekać, aż proces się zakończy. Następnie wybierz sieć Wi-Fi, którą chcesz powtórzyć, wybierz ją i wprowadź to samo hasło, które ma sygnał Wi Fi lub router , który chcesz powtórzyć.

   Pamiętaj, że to hasło nie będzie hasłem administracyjnym, ale normalnym . Po prostu zapisujesz konfigurację, łączysz się ponownie i voila.

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji