Jak zainstalować i skonfigurować dysk SSD na moim komputerze Jak przeprowadzić test prędkości? - Popraw wydajność swojego komputera

18 czerwca, 2021

Wielu użytkowników chce zwiększyć wydajność naszego komputera w taki czy inny sposób i aby to osiągnąć, musimy zwiększyć charakterystykę naszego sprzętu. Ważne jest również, aby pamiętać, że dzięki oprogramowaniu wydajność można zwiększyć, jeśli komputer PC z systemem Windows lub Mac działa wolno i musimy zwiększyć jego prędkość.

Istnieje również wiele programów, które pomagają nam w działaniu naszego komputera , aby wyeliminować niepotrzebne pliki, duplikaty, wyczyścić pamięć podręczną lub po prostu antywirus, to wszystko i wiele więcej.

Jak zainstalować i skonfigurować dysk SSD na moim komputerze Jak przeprowadzić test prędkości? - Wydajność komputera

Bardzo łatwo zrozumieć, że na poziomie komputera im więcej miejsca, tym lepsza wydajność, ponieważ jeśli nasycimy dysk twardy, nasz komputer stanie się wolny, więc praktycznym rozwiązaniem jest wymiana dysku twardego na inny o większej pojemności lub dodaj zewnętrzny.

Dyski SSD są wykonalnym rozwiązaniem, ponieważ mają dużą ilość miejsca, musisz sprawdzić, czy Twój laptop lub komputer obsługuje dysk SSD, aby móc pomyśleć o jego dodaniu, w przeciwnym razie zalecamy dalsze korzystanie z dysku twardego HDD.

Czytaj więcej  Jak zaktualizować Ubuntu z terminala do najnowszej wersji — łatwy przewodnik

Więc jeśli twój komputer jest odpowiedni dla dysku SSD, możesz sprawdzić, który jest lepszy dla twojego komputera, jeśli dysk HDD czy SSD jest to bardzo ważne, ponieważ określi lub zapewni naszą przestrzeń dyskową, więc jeśli chcesz zainstalować i skonfigurować dysk SSD tutaj, aby dowiedzieć się, jak to zrobić, nauczymy Cię.

Indeks

  Jak zainstalować dysk SSD w komputerze?

  Aby zainstalować dysk SSD w komputerze potrzebny jest "kabel sata" widać ten typ kabla w procesorze jest podłączony od płyty głównej do "dysku twardego" normalnie mają kolor czerwony ale mogą być również czarne lub niebieskie są najczęstszymi kolorami .

  Jeśli już skończyłeś z kablem sata, przejdź do podłączenia go do płyty głównej, jego połączenie ma prowadnicę w kształcie litery „L”, pasuje tylko do prawidłowego, więc nie musisz się martwić o lokalizację, są nawet kilka portów, do których można go podłączyć.

  Czytaj więcej  Jak wyciszyć lub dezaktywować powiadomienia Facebook Messenger na moim Androidzie?

  Po podłączeniu w ten sam sposób przystawiasz drugi koniec do jednostki SSD i będziesz mógł zobaczyć kolejną wtyczkę w jednostce pamięci SDD, wystarczy chwycić to złącze ze źródła zasilania, które jest takie samo jak w przypadku dysków twardych HDD.

  Standardowo w zasilaczach jest zawsze kilka złącz tego typu, ponieważ można je wykorzystać również w napędzie DVD lub napędach zewnętrznych, jak w tym konkretnym przypadku, po podłączeniu obu portów zostanie zainstalowana fizyczna część naszej jednostki SSD.

  Jak skonfigurować dysk SSD na komputerze?

  Po fizycznej instalacji włączasz komputer i czekasz, aż automatycznie go rozpozna, jeśli nie, po prostu przejdź do przycisku Start i kliknij prawym przyciskiem myszy, aby wyświetlić opcje, a następnie wybierz „Zarządzanie dyskami”.

  Otworzy się interfejs ze wszystkimi dostępnymi dyskami systemu i ich partycjami, ale ważne jest, że na dole pojawi się miejsce do przechowywania z komunikatem informującym, że nie jest ono przypisane.

  Po prostu klikasz prawym przyciskiem myszy tylko to miejsce i dajesz „nowy prosty wolumin”, natychmiast kreator instalacji otworzy się po prostu naciśnij dalej bez przenoszenia jego wartości, z wyjątkiem podania litery jako nazwy, wtedy nasz system sformatuje ją tylko do Bycia w stanie z niego korzystać i voila ta konfiguracja SSD w systemie Windows jest bardzo łatwa do nauczenia.

  Czytaj więcej  Jak usunąć komunikat „Twoja licencja Windows wkrótce wygaśnie” w systemie Windows 10 — skuteczne rozwiązanie

  Jak wykonać test prędkości na dysku SSD

  Aby zmierzyć prędkość zapisu lub prędkość sekwencyjną, musisz użyć programu, który obsługuje tę funkcję, w tym artykule zalecimy:

  CrystalDisk Mark: To wspaniałe narzędzie pozwala nam zobaczyć sekwencyjną prędkość odczytu i zapisu naszego dysku SSD na różne sposoby, jest bardzo łatwe w użyciu, gdy pobierasz program, instalujesz go, a po uruchomieniu dba o proces próbkowania danych wybranych płyt. Sukcesy!

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji