Jak zainstalować i otworzyć plik APK na moim Androidzie lub komputerze bez Google Play?

21 czerwca, 2021

W świecie smartfonów generalnie w celu pobrania i zainstalowania aplikacji musimy skorzystać z innej aplikacji, jaką w przypadku Androida jest Google Play . Ale co, jeśli chcemy mieć aplikację na naszym telefonie, której nie ma w Google Play? Oczywiście można to zrobić, ryzykując trochę w zależności od tego, skąd pochodzi.

W tym artykule nauczymy Cię, jak zainstalować i otworzyć plik APK na Androidzie lub komputerze bez konieczności korzystania z Google Play . W ten sam sposób udzielimy Ci wskazówek, dzięki którym możesz w pełni wykorzystać swój telefon komórkowy podczas instalowania aplikacji.

Indeks

  Jak zainstalować i otworzyć plik APK na moim Androidzie?

  Przede wszystkim musimy wiedzieć, czym jest plik APK i jak go otworzyć . Po tym instalacja jest prosta , wystarczy wykonać kroki, które wskażemy poniżej:

  • Aby rozpocząć, musimy pobrać plik z rozszerzeniem APK. Możemy to zrobić za pośrednictwem kilku stron znalezionych w Internecie. Ważne jest, aby upewnić się, że pobierany przez nas plik jest godny zaufania, aby nie zawierał wirusów ani złośliwego oprogramowania.
  • Następnie będziemy musieli mieć plik APK na karcie SD telefonu komórkowego, abyśmy mogli się do niego dostać.
  • Następnie klikniemy plik APK.
  • System Android wyświetli nam okno z pytaniem „Czy chcesz zainstalować tę aplikację?” gdzie potwierdzimy klikając "Zainstaluj" .
  • Mamy nadzieję, że proces instalacji został zakończony i voila! Zainstalujemy APK i będziemy mogli bez problemów otworzyć aplikację.
  Czytaj więcej  Jak powtórzyć te same wiersze tytułu w nagłówku tabel w programie Word?

  Przeprowadzenie tego procesu jest bardzo proste, wystarczy mieć plik APK na telefonie komórkowym, aby go zainstalować. Może się jednak zdarzyć, że system nam na to nie pozwala . Jeśli tak jest, czytaj dalej.

  Co zrobić, jeśli nie pozwala mi zainstalować pliku APK?

  Dzieje się tak głównie dlatego , że nie zezwoliłeś systemowi na instalowanie nieznanych aplikacji . Ten proces odbywa się szybko, wystarczy wykonać następujące kroki:

  • Najpierw wejdziesz w "Ustawienia" .
  • Następnie przejdziesz do "Aplikacji i powiadomień" .
  • Tam zejdziesz na dół i klikniesz zaawansowane opcje.
  • Następnie wybierz „Dostęp specjalny” .
  • Podobnie klikniesz „Zainstaluj nieznane aplikacje” .
  • W tym momencie zobaczysz listę aplikacji, którym możesz nadać to uprawnienie. Jednak, aby pobrać i zainstalować APK, musisz dać uprawnienia „Chrome” . Klikamy na jego ikonę.
  • Tam będziemy musieli aktywować przycisk „Zezwól z tego źródła” . Możemy przeczytać ostrzeżenie z systemu Android. I gotowy!

  W ten sposób możesz łatwo zainstalować dowolny pakiet APK bez przeszkód w systemie Android. Cały ten proces ma umożliwić instalowanie aplikacji, które nie są dostępne w Sklepie Google Play. Tutaj pokazujemy, jak zainstalować pakiety APK za pomocą Google Play.

  Czytaj więcej  Jak aktywować, przesyłać i oglądać telewizję Pluto na Chromecasta w kilka minut?

  Jak zainstalować plik APK za pomocą Google Play?

  W sklepie Google Play możemy znaleźć specjalistyczne aplikacje, które pomogą nam zainstalować pakiety APK. Jednym z nich jest to, że ułatwia ten proces poprzez interfejs, mając tylko plik APK do zainstalowania w pamięci SD telefonu komórkowego.

  Z drugiej strony, aby pobrać instalator APK lub dowolną inną aplikację, która pomaga nam instalować pliki z rozszerzeniem APK, ważne jest, aby uzyskać dostęp do naszego konta Google Play .

  Jeśli w Twoim przypadku nie korzystasz ze Sklepu Google Play, ponieważ nie pamiętasz jego konta lub hasła, możesz je łatwo odzyskać . W ten sposób będziesz mógł aktualizować wszystkie zainstalowane aplikacje, a także mieć pewność, że nie zainstalujesz żadnego złośliwego oprogramowania na swoim smartfonie .

  Między innymi można też pobierać i instalować aplikacje w ich wersji beta w Google Play . W ten sposób możesz być częścią opinii programistów, aby poprawić odpowiednie aspekty danej aplikacji.

  Zawsze upewnij się, że APK jest niezawodny

  Bardzo ważne jest, abyś przed zainstalowaniem jakiegokolwiek pliku APK był pewien jego pochodzenia, dzięki czemu nie ryzykujesz swojego telefonu komórkowego ani informacji, które na nim masz . Mam nadzieję, że te informacje okażą się pomocne do następnego razu!

  Czytaj więcej  Jak usunąć lub usunąć zapisane, zaimportowane lub zsynchronizowane kontakty LinkedIn

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji