Jak zainstalować dwa systemy operacyjne na tym samym komputerze z systemem Windows, Mac lub Linux?

26 czerwca, 2021

Oczywistym już stwierdzeniem jest stwierdzenie, że komputery są głównym narzędziem tego stulecia, będąc sprzętem codziennego użytku ułatwiającym i optymalizującym wszelkiego rodzaju zadania , to, co wcześniej zajmowało nam kilka dni, teraz możemy zrobić w kilka minut.

Dlatego podstawowa wiedza na temat komputera jest niezbędna przy wyborze osobistego do domu, szczególnie konieczna jest znajomość roku premiery komputera PC lub laptopa niezależnie od tego, czy jest nowy, czy też znał jego generację. kompatybilność z nowymi technologiami.

Należy również wspomnieć, że należy brać pod uwagę nie tylko specyfikacje oprogramowania sprzętu, ale także sprzęt. W szczególności należy wiedzieć, czy dysk twardy komputera jest wyposażony w dysk twardy HDD czy SSD, a w tym przypadku znać różnice między dyskami twardymi , aby móc dostosować sprzęt do własnych potrzeb i wybrać najlepszy.

Tutaj w Discover How to zrobić, postaramy się pomóc Ci w jak największym stopniu w tym procesie i w przypadku wszelkich innych pytań dotyczących problemów IT. Dlatego dzisiaj nauczymy Cię, jak zainstalować dwa systemy operacyjne na tym samym komputerze z systemem Windows, Mac lub Linux.

Czytaj więcej  Jak umieścić lub zintegrować przyciski mediów społecznościowych na moim blogu Bloggera
Indeks

  Wymagania dotyczące instalacji dwóch systemów operacyjnych na tym samym komputerze

  Jeśli Twój komputer spełnia minimalne niezbędne wymagania i nie ma więcej niż pięć lat, możesz zainstalować w nim dwa systemy operacyjne, przekształcając go w podwójny rozruch . Wymagania dotyczące konwersji komputera na podwójny rozruch są następujące:

  • Musisz mieć pliki ISO dla obu systemów operacyjnych na swoim komputerze.
  • Aby dodać system operacyjny, musisz mieć urządzenie USB z wystarczającą ilością pamięci. Zaleca się, aby miało ono od 8 do 32 GB miejsca.
  • Musisz wiedzieć, jak uzyskać dostęp do systemu BIOS komputera i jak się w nim poruszać.
  • Musisz dezaktywować UEFI i Secure Boot na wypadek , gdyby instalacja tego wymagała , jeśli nie, musisz pozostawić je włączone.

  Innym ważnym elementem, który należy wziąć pod uwagę, jest wiedza, jaki procesor ma komputer i ile ma rdzeni , ponieważ przy dobrym procesorze będziesz w stanie uruchamiać zarówno systemy operacyjne, jak i wszystkie ich aplikacje bez problemów z powolnością lub wydajnością.

  Zainstaluj dwa systemy operacyjne na tym samym komputerze

  Aby przekonwertować komputer z systemem operacyjnym Windows na dualboot w celu dodania systemu Linux , musisz utworzyć dysk rozruchowy USB za pomocą zewnętrznego narzędzia YUMI , które umożliwia tworzenie różnych dysków rozruchowych dla innych systemów operacyjnych.

  Czytaj więcej  Jak zmienić moje konto iCloud lub Apple ID na moim iPhonie, jeśli nie mam lub nie pamiętam hasła?

  Musisz zmienić tryb rozruchu komputera z trybu rozruchu na starszy , jeśli masz komputer z systemem Windows 8, 8.1 lub 10, musisz również wyłączyć system UEFI BIOS z Bezpiecznym rozruchem, w przeciwnym razie dysk rozruchowy USB nie będzie mógł się uruchomić. Po uruchomieniu komputera instalator umożliwi Ci zainstalowanie Linuksa razem z systemem Windows lub na innym dysku i wybranie miejsca, które chcesz na niego wykorzystać.

  A w przypadku, gdy chcesz zainstalować system Windows w systemie Linux, musisz pamiętać, że instalator systemu Windows wyeliminuje GRUB i dlatego nie będziesz mieć dostępnych opcji rozruchu, aby wybrać system podczas uruchamiania. Dlatego zaleca się zainstalowanie Linuksa w systemie Windows, a nie odwrotnie.

  Podobnie możesz zainstalować system Windows na komputerze Mac w następujący sposób. Najpierw wykonaj kopię zapasową jako środek ostrożności , teraz utwórz dysk USB z co najmniej 8 GB pamięci, aby zainstalować system Windows, użyj funkcji Boot Camp, aby otworzyć kreatora ekranu, na który wszystkie pliki instalacyjne zostaną skopiowane na dysk USB.

  Po rozpoczęciu procesu będziesz mieć możliwość zainstalowania systemu Windows 7 lub nowszej wersji , wybierz obie opcje, aby uwzględnić wszystkie opcje. Dysk USB zostanie sformatowany do instalacji systemu operacyjnego.

  Czytaj więcej  Jak zarejestrować i aktywować Claro Music z mojego telefonu krok po kroku?

  Kontynuuj proces, wybierając miejsce docelowe plików, a będziesz musiał utworzyć partycję dysku dla systemu Windows. Uruchom ponownie komputer i uruchomi się w systemie Windows, aby zakończyć instalację z funkcją Boot Camp, musisz upewnić się, że zaznaczyłeś to pole i że jest w formacie NTFS.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji