Jak zablokować pasek szybkich ustawień na ekranie blokady na Androidzie

7 listopada, 2021

Obecnie, ze względu na ekran blokady, telefony z systemem Android są przygotowane do zapobiegania nieautoryzowanym zmianom połączenia Wi-Fi, mobilnej transmisji danych Bluetooth czy udostępniania Internetu.

Jeśli tego typu zabezpieczenia są niewystarczające, możesz również skorzystać z aplikacji „App Locker”, aby ściślej blokować połączenia internetowe lub komórkowe.

Jak zablokować pasek szybkich ustawień na ekranie blokady na Androidzie

Jeśli zablokujesz ustawienia systemowe i ukryjesz przycisk łączenia w panelu szybkich ustawień , istnieje inny sposób uniemożliwienia innym osobom wprowadzania zmian w telefonie bez Twojej zgody. Tutaj pokażemy Ci krok po kroku, jak to osiągnąć.

Szybkim i łatwym sposobem jest użycie kodu PIN blokady, wzoru lub hasła, które blokują ekran mobilny , stamtąd musimy włączyć „Blokuj sieć i zabezpieczenia” w ten sposób, aby zabezpieczyć połączenie naszego urządzenia. Ponieważ zapewniamy, że nasze urządzenie jest podwójnie zablokowane, dopóki nie zdecydujemy.

Innymi słowy, nasze urządzenie pozostanie statyczne pod względem łączności, a Bluetooth lub WiFi (hotspot) nie może być aktywowany ani dezaktywowany bez naszej zgody, ponieważ w przypadku każdej zmiany musimy najpierw odblokować ekran, bardzo przydatna funkcja w przypadku zgubienia telefonu komórkowego lub skradziony. , ponieważ można go śledzić, ponieważ nie jest dezaktywowany w sieci.

Czytaj więcej  Jak uporządkować i dostosować pasek boczny Slack w systemach Windows, Mac i Linux?

  Indeks

   Jak zablokować pasek szybkich ustawień na ekranie Androida

   Jeśli chcesz skomplikować sprawę, możesz nawet ukryć „punkty strefy WIFI” lub inne ustawienia w szybkich ustawieniach. Powinieneś wiedzieć, że te przyciski można dostosować do indywidualnych potrzeb, ponieważ można nimi zarządzać, po prostu je przeciągając. Jeśli te ustawienia są widoczne, w prawym górnym rogu pojawi się przycisk menu, ta opcja pozwala nam je "sortować".

   Chociaż istnieje możliwość, że opcja „Zablokuj sieć” nie jest dostępna w Twoim telefonie. W przeciwnym razie może to nie wystarczyć. Na przykład nie masz hasła do zablokowania ekranu, chcesz ustawić ekran blokady hasłem lub chcesz zablokować połączenie, nawet jeśli telefon jest odblokowany.

   W takich przypadkach doskonałą opcją jest użycie aplikacji, wśród najbardziej przydatnych mamy: SpSoft AppLock i DoMobile AppLock, tradycyjnie używane do blokowania nieautoryzowanego dostępu do niektórych aplikacji , ale sprawdzają się idealnie do blokowania niektórych ustawień, a także WiFi i Bluetooth .

   DoMobile jest bardziej intuicyjny, ponieważ będzie prosić o ten klucz za każdym razem, gdy chcesz aktywować lub dezaktywować dowolne z ustawień paska stanu („Szybkie ustawienia”) lub ustawień systemowych . Jednak zrobi to dopiero po okresie bezczynności (na przykład po wyłączeniu ekranu).

   Czytaj więcej  Jak aktywować lub włączyć Hyper-V w systemie Windows 10, aby utworzyć maszynę wirtualną, jeśli się nie pojawia?

   Zablokuj pasek ustawień na Androidzie

   Jest to bardziej restrykcyjne, ponieważ blokadę można włączyć lub wyłączyć tylko pisząc do aplikacji. Dotknięcie dowolnego zablokowanego ustawienia nie zmieni stanu.

   Chociaż tutaj można zablokować tryb połączenia USB . Jeśli wejdziesz do menu programisty i ustawisz ten tryb na „Tylko ładowanie”, po podłączeniu telefonu do komputera nie będziesz mógł przełączyć się w tryb „Transfer plików” i nie będziesz mógł przeglądać zawartości. z komputera.

   Za pomocą tej samej aplikacji powyżej możesz zablokować dostęp do ustawień systemowych . Będzie to problem dla osób, które chcą aktywować Hotspot lub udostępniać Internet.

   Oczywiście możesz łatwo włączyć tę funkcję za pomocą Szybkich ustawień; dzięki temu przesuwając górny pasek nie będziesz mógł wejść i nie będziesz mógł zobaczyć hasła do strefy Wi-Fi ; nie mówiąc już o dodaniu kolejnego urządzenia do tej sieci. Niektóre komputery mają „punkty aktywne” lub „punkty aktywne”.

   Zawsze warto mieć te konfiguracje dostępne, ponieważ nie zawsze możemy nosić ze sobą telefon komórkowy, więc jeśli musimy zostawić go w domu lub w szafce, aby iść do pracy, może się zdarzyć, że go pożyczymy osobie w określonym celu.

   Czytaj więcej  Jak utworzyć i skonfigurować konto iCloud z mojego komputera, Androida lub iPhone'a?

   Wszystkie te ustawienia muszą być dostępne; I jak zawsze sklep Google Play służy tym potrzebom, które są tak ważne na co dzień. Najlepsze w tym jest to, że zawsze mamy do dyspozycji tysiące opcji; Wyjaśniliśmy już tutaj ważny ich zakres, ale zawsze możesz poeksperymentować z tym, który najbardziej Ci się podoba; ten świat jest zdecydowanie miejscem do odkrycia.

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji