Jak zablokować lub wyłączyć automatyczne obracanie ekranu mojego telefonu z Androidem

20 czerwca, 2021

Czasem lubimy utrzymać jedną pozycję na ekranie, jeśli leżymy lub miejsce, w którym warto odwrócić telefon, da nam dość żmudny moment, który obraca się automatycznie, często wszyscy lubimy obracać ekran.

Możesz przeglądać filmy lub po prostu powiększać klawiaturę podczas wysyłania wiadomości tekstowych w dowolnej aplikacji do obsługi wiadomości, ponieważ w przypadku małych urządzeń z systemem Android trudno jest pisać na tych małych ekranach, innym sposobem jest pisanie, przesuwając palcem, ale nie byłoby to możliwe nasze rozwiązanie.

Istnieją aplikacje, które uniemożliwiają obracanie ekranu, to znaczy całkowicie blokują obrót ekranu, gdy są uruchomione, takie jak sieć społecznościowa Instagram, możesz zauważyć, że podczas korzystania z tej aplikacji ekran po prostu się nie obraca nawet jeśli poruszysz telefonem komórkowym.

Ponadto w większości telefonów komórkowych z systemem Android masz opcję obracania ekranu w menu rozwijanym powiadomień, chociaż w niektórych modelach lub urządzeniach nie ma opcji obracania, ale można również obrócić ekran bez tej opcji obracania .

Jeśli masz problem z obrotem ekranu i chcesz go zablokować lub dezaktywować, tutaj dowiedz się, jak to zrobić, pokażemy Ci, jak zablokować lub dezaktywować automatyczne obracanie ekranu mojego telefonu komórkowego z Androidem.

Czytaj więcej  Jak wykryć ukryte aplikacje lub ukryte urządzenia na moim telefonie komórkowym z Androidem?

Jak wyłączyć automatyczne obracanie ekranu bez programów

Zwykle we wszystkich urządzeniach z wyższej półki lub średniej klasy, nawet w niektórych urządzeniach z niższej półki, możesz wyłączyć rotację bezpośrednio z ich ustawień lub po prostu z paska powiadomień.

Aby to zrobić wystarczy przejść do "opcji" swojego urządzenia, a następnie zlokalizować "dostępność", już w tym menu jest opcja " obracaj ekran automatycznie" , zauważysz z przełącznikiem, że musisz przejść i to wszystko .

Pozostań zablokowany ekran w pionie, ponieważ jest to prosty wybór konfiguracji, który można wyłączyć w dowolnym momencie, jak wspomniano, istnieje inny sposób na zablokowanie automatycznego obracania i jest najlepszy, ponieważ jest szybszy i łatwiejszy w formie.

Możesz kontynuować tę metodę z dowolnego okna lub aplikacji mobilnej, ponieważ wystarczy przesunąć palcem z góry ekranu na dół, a zobaczysz menu powiadomień i skróty do narzędzi i ustawień terminala.

Już tutaj zobaczysz symbol, który ma telefon ze strzałkami, a obok niego jest wspomniana fraza „Automatyczne obracanie” , to tylko aktywacja i to wszystko, zauważysz, że jest aktywowany przez niego zmieni kolor na niebieski kolor.

Czytaj więcej  Jak odłączyć moje konto Spotify od Facebooka z mojego telefonu komórkowego — szybko i łatwo?

Jak zablokować automatyczną rotację w systemie Android za pomocą programów

Czasami podczas blokowania ekranu pojawia się błąd nakładki , wielu użytkowników komentuje, że podczas korzystania z gier wideo ekran obraca się lub blokuje w określonych okolicznościach, więc aby zapobiec występowaniu tego błędu, zalecamy wzmocnienie blokady ekranu aplikacjami stworzonymi dla tej funkcji.

W zależności od Twojego poziomu oceny, komentarzy i plików do pobrania, które dla Ciebie wybraliśmy, najlepsze w tym roku:

Rotation Control: Doskonała aplikacja, która odpowiada za blokowanie ekranu naszego telefonu unikając jego automatycznego obracania, masz również do swojej dyspozycji możliwość obracania go o 180 stopni.

Ta aplikacja ma niezwykle prosty i łatwy w użyciu interfejs, dlatego jest wysoce zalecana w najnowszej wersji Sklepu Play .

Kontrola orientacji ekranu: stała się jedną z najlepszych aplikacji do blokowania ekranu, ponieważ użytkownicy, którzy z niej korzystali, komentują, że nie ma błędów, a wręcz przeciwnie, rozwiązała niedogodności.

Możesz także obracać ekran w aplikacjach, na które ten sam telefon nie pozwala, takich jak Instagram czy Facebook, zdajemy sobie sprawę, że te sieci społecznościowe nie pozwalają na obracanie naszego ekranu.

Czytaj więcej  Co to jest, do czego służy i jak działa jądro? Jak mogę go zainstalować na Androidzie?

Już nie, niezależnie od funkcji naszego urządzenia mobilnego, aplikacja Screen Orientation Control pozwala nam po prostu obrócić lub zablokować ekran w dowolnych okolicznościach. Sukcesy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up

Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji