Jak zabezpieczyć hasłem pliki Excela Jak ustawić hasło?

15 lipca, 2021

Sposób, w jaki dzisiaj pracujemy z arkuszami kalkulacyjnymi, wykresami i danymi, został całkowicie ułatwiony dzięki nieskończonej liczbie narzędzi technologicznych, którymi dysponujemy, aby zoptymalizować wszystkie te procesy . W szczególności poprzez pakiet narzędzi biurowych Microsoft 365 , które są dziś najbardziej popularne, wydajne i łatwe w użyciu.

Jak zabezpieczyć hasłem pliki Excela Jak ustawić hasło?

Zwłaszcza za pomocą aplikacji arkusza kalkulacyjnego Microsoft Excel, głównego narzędzia do analizy danych numerycznych i alfanumerycznych w celu optymalizacji wydajności zadań biznesowych z funkcji takich jak tworzenie lub tworzenie kalendarza w Excelu dla swoich notatek , w celu utrzymania porządku w odniesieniu do wszystkich rodzaje zadań.

W ten sam sposób z Microsoft Excel możesz zagwarantować dużą część sukcesu firmy, zamawiając wszelkiego rodzaju informacje z wszelkiego rodzaju grafiką, gdzie możliwe jest nawet tworzenie lub tworzenie kodu kreskowego w Excelu, aby śledzić produkt inwentaryzacji i Twoich konkretnych informacji , dzięki czemu możliwe jest przeprowadzenie analizy rynku bez fachowej pomocy.

I to nie jedyne opcje, które Microsoft Excel ma do zaoferowania całkowicie za darmo do przeprowadzania wszelkiego rodzaju kontroli w firmie lub biznesie , w ten sam sposób, w jaki można wykonać arkusz kontroli przychodów i wydatków w Excelu z szablonami , mając na celu automatyzacji wszystkich wewnętrznych procesów firmy w celu zapobiegania błędom.

Czytaj więcej  Najlepsze obrazy z życzeniami urodzinowymi do wysłania przez WhatsApp

Biorąc pod uwagę nieskończoność narzędzi i formuł, jakie posiada Microsoft Excel, korzystanie z niego jest niezbędne do postępu w środowisku pracy i możliwości startu we własnych firmach, wykorzystując wszystkie dostępne narzędzia, aby przy tym zaoszczędzić pieniądze.

Mając to na uwadze, tutaj w Discover How To Do It oferujemy wszelkiego rodzaju samouczki, dzięki którym możesz nadal uczyć się nowych funkcji programu Excel i wykorzystywać je w kreatywny sposób, aby poprawić swoje umiejętności osobiste. Z tego powodu w dzisiejszym artykule nauczymy Cię, jak chronić pliki Excela hasłem.

Indeks ()

 1. Znaczenie hasła chroniącego pliki Excel
 2. Jak umieścić hasło do pliku Excel?
Indeks

  Znaczenie hasła chroniącego pliki Excel

  Biorąc pod uwagę, że znakomita większość dokumentów tworzonych w arkuszu kalkulacyjnym Excel to delikatne i złożone procesy, których doprowadzenie do perfekcji w uporządkowany sposób w komórkach i tabelach wymaga czasu, w wielu przypadkach konieczne jest zabezpieczenie tych dokumentów przez użytkowników zewnętrznych.

  Zwłaszcza jeśli masz dane osobowe w arkuszu kalkulacyjnym i chcesz odmówić dostępu do nich lub po prostu nie chcesz, aby inni użytkownicy mogli je modyfikować. Program Excel ma różne opcje ochrony tych dokumentów, ogólnie hasłami do dokumentu lub blokowania określonych danych.

  Czytaj więcej  Jak udostępniać lub wysyłać obrazy GIF do użytkowników w Slacku — proste sztuczki

  W ten sam sposób Excel ma również możliwość umieszczenia więcej niż jednego hasła w szczególności dla każdego arkusza kalkulacyjnego, dzięki czemu jest całkowicie bezpieczny przez kilka zdolnych do ochrony.

  Opcja ta jest szczególnie istotna w środowiskach pracy w odniesieniu do ważnych dokumentów firmowych, których modyfikacja mogłaby spowodować znaczne szkody, a także w środowiskach edukacyjnych w odniesieniu do ocen.

  Jak umieścić hasło do pliku Excel?

  Aby całkowicie umieścić hasło do dokumentu, aby chronić osobiste lub poufne informacje przed elementami zewnętrznymi, wystarczy otworzyć plik Excel> Plik> Informacje> Chroń skoroszyt> Zaszyfruj hasłem, a następnie wprowadź hasło i kliknij OK, i przejdź z powrotem, aby zrobić to samo ponownie, aby zakończyć proces.

  Z drugiej strony, jeśli jesteś zainteresowany ochroną struktury pliku w Excelu, aby nikt nie mógł modyfikować ani dodawać arkuszy kalkulacyjnych , powinieneś przejść do okna Przegląd> Chroń książkę> Wprowadź hasło i kliknij Zaakceptuj, aby zapisać zmiany .

  Dodatkowo istnieje również możliwość zabezpieczenia hasłem danych w arkuszu kalkulacyjnym, aby nikt nie mógł modyfikować zawartych w nim komórek lub danych. Wystarczy wejść do okna recenzji> Chroń arkusz> Wprowadź hasło , kliknij zaakceptuj i ponownie wprowadź hasło.

  Czytaj więcej  Jak pobrać i aktywować lub dezaktywować narzędzie do wycinania w systemie Windows 10, jeśli nie jest ono dla mnie widoczne

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji