Jak wyświetlić starą stronę internetową za pomocą Archive.org — krok po kroku

26 października, 2021

Archive.org lub lepiej znany jako internetowy wehikuł czasu to strona internetowa, która ma wyjątkową jakość, co oznacza, że ​​co jakiś czas zapisuje plik z ogromnej liczby istniejących stron internetowych i robi to, nawet jeśli strona się zwinęła w pewnym momencie

Jak wyświetlić starą stronę internetową za pomocą Archive.org — krok po kroku

Ten ambitny projekt zapisuje w swoich bazach danych ponad 549 miliardów stron internetowych w Internecie, będąc stroną par excellence, na której można znaleźć stare informacje z interesującej Cię sieci, możesz wiedzieć takie rzeczy, jak data publikacji strony internetowej

Nie ma znaczenia, czy Twoja witryna została utworzona za pomocą Google Sities, Internet Archive odczyta Twoją witrynę i wkrótce doda ją do swojego katalogu.

  Jakie archiwa przechowuje Archive.org?

  Największa na świecie wirtualna biblioteka przechowuje następujące typy plików: wśród najważniejszych kolekcji znajdują się:

  • Strony internetowe: wszystkie rodzaje stron internetowych, ma bazę danych o wielkości ponad 549B, bez wątpienia imponującą, biorąc pod uwagę, że wszystkie znajdują się na tej samej stronie internetowej i są dostępne dla każdego, kto może wejść i wziąć to, czego potrzebuje, za darmo.
  • Książki: ma ponad 29 milionów książek wszelkiego rodzaju i przeglądając sieć zobaczysz, że są to szczególnie stare książki, między 1800 a 1950 r. Znajdziesz w tej sieci wszystkie te książki, które szczerze mówiąc są całkiem dobre
  Czytaj więcej  Jak zrobić arkusz kontroli dochodów i wydatków w programie Excel za pomocą szablonów biznesowych lub osobistych

  Obejmuje takie tematy jak: poezja, myśl neoliberalna, wydarzenia historyczne (ma prawie wszystkie książki, które o tym mówią), choć ma też 139 000 książek z 2020 roku, co czyni go bardziej niż zaktualizowanym.

  • Wideo: z ponad 6,7 mln jest to jedna z witryn internetowych, która przechowuje najwięcej plików wideo na świecie, konkuruje, ale nie dociera do YouTube i Facebooka, ale hej, to rozkosz światowego dziedzictwa.
  • Audio: ponad 14M audio na platformie, wielka różnorodność, ze wszystkich epok, kultur, melodii i innych, jest najbardziej ordynarna, jaka jest.
  • 2,2 mln programów telewizyjnych, liczba ta jest niesamowita, biorąc pod uwagę resztę praw autorskich, jednak jakoś udaje się wydostać z klasyków kreskówek manga i klasyków powieści i filmów z lat 80., 90. i dwóch tysięcy, dając jedną doskonałą jakość, a nawet możliwość ich pobierania , więc większość treści wideo na tej platformie jest w domenie publicznej i każdy może z niej swobodnie korzystać, ta biblioteka jest odpowiedzialna za zbieranie wszystkich tych treści, które dojrzewają w zakresie praw autorskich i są gromadzone w celu łatwej i masowej dystrybucji w sieci.
  • Oprogramowanie: ponad 645 000 darmowych lub wygasłych kopii oprogramowania dostępnych do pobrania na komputer za pomocą jednego kliknięcia. Ogromna dostępność oprogramowania na komputerze nigdy nie była łatwiejsza .
  • Obrazy: ponad 3,8 mln (miliony) obrazów zapisanych w tej bazie danych, przestań potrzebować obrazów do czegokolwiek, tutaj jest ich mnóstwo.
  • Podcast: ponad 225 milionów podcastów (programów radiowych) zapisanych w jego bazie danych, może zająć ci całe życie i nie skończysz ich słuchać.
  • Kolekcje: Ponad 1 milion specjalnych kolekcji (grup o różnej zawartości), które oferuje ta strona internetowa.
  Czytaj więcej  Jak rozwiązać błąd uwierzytelniania Wi-Fi Co mam zrobić, gdy tak się stanie?

  Jak już zauważyłeś, możesz nie tylko zobaczyć, jak wyglądała wcześniej strona internetowa , ale możesz także przeanalizować i zobaczyć informacje o innych rzeczach, które mogą być dla Ciebie przydatne.

  Jak wyświetlić starą stronę internetową

  Jest to niezwykle proste, nie potrzebujesz wcześniejszego doświadczenia ani wiedzy, wystarczy wykonać następujące kroki:

  • Otwórz stronę Archive.org
  • Wprowadź link w wehikule czasu
  • Po znalezieniu strony internetowej zobaczysz coś takiego:

  Na przykład sieć społecznościowa, która jest dziś największa na świecie, wyglądała tak 1 czerwca 2009 r., jak każdy wielki projekt, zaczęła wyglądać na małą, aż stała się najważniejszą siecią społecznościową na świecie, a przynajmniej była jedną z nich. z najczęściej używanych sieci społecznych na świecie.

  To tak proste i szybkie, że możesz korzystać z największej , jaka do tej pory istnieje, wirtualnej biblioteki , więc mam nadzieję, że te informacje były dla Ciebie przydatne.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji