Jak wyświetlić hasła lub klucze Wi-Fi zapisane na moim komputerze z systemem Windows 10?

12 listopada, 2021

Obecnie znajdujemy się w coraz bardziej zglobalizowanym społeczeństwie, w którym wszystkie istotne informacje dla osoby jako jednostki lub ogółu społeczeństwa są natychmiast ujawniane, w dużej mierze dzięki cyfryzacji świata wraz z ewolucją technologiczną komputerów i smartfonów jako przenośnych narzędzi do codziennego użytku. posługiwać się.

Zwłaszcza dzięki bezprzewodowym sieciom WiFi, które pozwalają na podłączenie kilku komputerów do tej samej sieci bez żadnych niedogodności. Za pośrednictwem routera, do którego możesz łatwo zmienić hasło w kilku krokach , aby uniemożliwić intruzom połączenie się z Twoją siecią i spowolnienie połączenia, a nawet uniemożliwić intruzom, którzy chcą ukraść Twoje prywatne dane osobowe.

Sieci Wi-Fi są łatwe do skonfigurowania poprzez oficjalną stronę routera lub po prostu przez wprowadzenie instalacyjnej płyty CD, dzięki czemu możesz uniknąć problemów z uwierzytelnianiem Wi-Fi i móc cieszyć się połączeniem internetowym bez konieczności łączenia się z modemem za pomocą kabla, zwłaszcza po to, aby być w stanie skonfigurować swoje parametry bezpieczeństwa zgodnie z Twoimi potrzebami.

Sieci Wi-Fi zostały zaprojektowane tak, aby ułatwić życie użytkownikom, optymalizując ich produkcję, oferując im wygodę łączenia się w dowolnym miejscu . Obecnie panuje ogólny brak wiedzy na temat ich konfiguracji i sposobu działania, dlatego gdy pojawiają się problemy z połączeniem, nie wiemy, co robić.

Czytaj więcej  Jak usunąć, anulować lub cofnąć wysłanie wiadomości e-mail wysłanej z programu Outlook

Dlatego absolutnie konieczne jest nauczenie się, jak pobrać, zainstalować, aktywować lub odzyskać sterownik sieci WiFi, ponieważ jest to obecnie najczęściej używany system operacyjny, a aktualizacja sterowników jest niezbędna, aby sprzęt działał optymalnie bez żadnych problemów z oprogramowaniem.

Możesz łatwo zaktualizować sterowniki systemu Windows 10 bez konieczności korzystania z zewnętrznych programów lub serwisu technicznego, ponieważ proces jest prostszy niż się wydaje, a dzięki prostemu połączeniu internetowemu możesz to zrobić samodzielnie z domu.

Dlatego biorąc pod uwagę znaczenie sieci Wi-Fi i sposób ich działania, możesz prowadzić dowolny rodzaj aktywności z miejsca, w którym chcesz. W ten sposób w dzisiejszym artykule pokażemy, jak zobaczyć hasła lub klucze WiFi zapisane na komputerze z systemem Windows 10.

    Indeks

      Zobacz hasło WiFi, z którym jesteś połączony w systemie Windows 10

      W przypadku, gdy musisz zobaczyć hasła przechowywane na komputerze, aby je udostępnić, lub po prostu dlatego, że je zapomniałeś, system Windows 10 pozwala zobaczyć to przez system bez konieczności instalowania aplikacji zewnętrznych.

      Aby zobaczyć hasło, z którym jesteś połączony , musisz kliknąć prawym przyciskiem myszy ikonę Wi-Fi, aby otworzyć opcję Otwórz ustawienia sieci i Internetu, możesz również otworzyć to narzędzie za pomocą ustawień systemu Windows oraz opcji Sieć i Internet .

      Czytaj więcej  Jak zwiększyć lub zwiększyć głośność Asystenta Google krok po kroku?

      Spowoduje to przejście do ekranu z różnymi dostępnymi opcjami konfiguracji Wi-Fi, po prawej stronie zobaczysz opcję Typ połączeń i tam będziesz mógł kliknąć sieć Wi-Fi, z którą jesteś połączony . Otworzy się ekran z dwiema zakładkami, wybierz zakładkę bezpieczeństwa i zaznacz ostatnie dostępne pole w obszarze Pokaż znaki, aby zobaczyć hasło na tej samej karcie.

      Wyświetl zapisane hasła Wi-Fi w systemie Windows 10

      Windows 10 pozwala również zobaczyć hasła do sieci Wi-Fi, z którymi łączyłeś się w przeszłości, na wypadek, gdybyś musiał je zobaczyć, aby połączyć się z innego urządzenia. Metoda na to jest nieco bardziej złożona, ale równie prosta.

      Musisz otworzyć menu Start i w wyszukiwarce Windows wpisać polecenie Wiersz polecenia, aby uruchomić aplikację. Następnie wpisz polecenie „netsh wlan show profile”, aby zobaczyć wszystkie sieci Wi-Fi, z którymi się łączysz.

      Teraz musisz wpisać polecenie „netsh wlan show profile name = nazwa klucza sieciowego = clear” zmieniając nazwę sieci na nazwę sieci na liście, której hasło chcesz zobaczyć. Po wprowadzeniu tego polecenia zobaczysz ustawienia zabezpieczeń i hasło sieciowe, aby zakończyć.

      Czytaj więcej  Jak zmienić lub zmodyfikować kolejność polecanych historii na Instagramie?

      Dodaj komentarz

      Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

      Go up

      Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji