Jak wysłać lub udostępnić lokalizację z Map Google w czasie rzeczywistym przez WhatsApp

21 czerwca, 2021

WhatsApp działa jako aplikacja, która pozwala nam wymieniać wiadomości prywatnie, jak również możemy wykonywać bezpłatne połączenia międzynarodowe między jedną a nawet kilkoma osobami, wiadomości te można wysyłać w trybie tekstowym, a ponieważ możemy to zrobić, możemy również uwzględnić operację z rozmów wideo za darmo .

Jak wysłać lub udostępnić lokalizację z Map Google w czasie rzeczywistym przez WhatsApp

Ta natychmiastowa aplikacja jest przeznaczona do użytku przez telefon komórkowy, ale można ją również znaleźć na innych urządzeniach, wyszukując ją za pośrednictwem usług Chorme. Możesz wysyłać i odbierać wiadomości za pośrednictwem Internetu, jeśli nie będziesz mieć połączenia z siecią internetową lub komórkową transmisją danych, usługa przesyłania wiadomości nie będzie działać poprawnie.

Tak jak możesz komunikować się z innymi osobami za pomocą wiadomości i połączeń, możesz również wysyłać pliki, które są na Twoim telefonie i chcesz je udostępnić komuś innemu. Przez to mamy na myśli zdjęć WhatsApp i filmów, a także innych rzeczy, takich jak audio i audio nagrań , dokumentów, kontaktów na telefonie i więcej.

Jedną z wielu rzeczy, które możesz zrobić, oprócz możliwości wysłania lub wyświetlenia zdjęcia lub obrazu z WhatsApp, jest to, że sama aplikacja jest zintegrowana z Twoją listą kontaktów, co odróżnia ją od innych aplikacji, aby zapewnić Ci usługi przesyłania wiadomości , już to w niektórych innych aplikacjach nie działa w ten sposób.

Czytaj więcej  Ostateczne rozwiązanie: „Mój Disney Plus nie działa i przestał działać na moim telefonie komórkowym”

Za pośrednictwem WhatsApp, oprócz możliwości robienia wyżej wymienionych, możesz wysłać swoją lokalizację, o czym mówiliśmy. Jeśli nadal nie wiesz, jak to zrobić i zastanawiasz się lub chciałbyś wiedzieć, jak możemy to zrobić, pokażemy Ci krok po kroku, jak możemy przesłać naszą lokalizację przez WhatsApp do innych osób.

Jak udostępnić lub wysłać moją lokalizację w Mapach Google przez WhatsApp

Opcja wysyłania swojej lokalizacji przez WhatsApp stała się czymś, z czego ludzie często korzystają. Pomaga to w świetny sposób na udzielanie wskazówek osobie lub kilku osobom, w których się znajdujesz w tym samym momencie, łatwiej jest wysłać swoją lokalizację do tej osoby, aby pomóc im zorientować się w mapie Google Maps.

Oprócz możliwości wysłania swojej lokalizacji, możesz wysłać lokalizację innych miejsc , które nie są związane z Twoim. Usługa Google Maps nie jest trudna do zrozumienia, więc wykorzystanie jej jako pomocy w poznaniu kogoś lub poznaniu, gdzie na świecie możemy znaleźć osobę, której pragniemy, nie będzie kosztować.

Kroki, aby móc wysłać swoją lokalizację przez WhatsApp

  • Najpierw musimy wybrać czat osoby, do której chcemy wysłać lokalizację
  • W obszarze, w którym piszesz wysyłane wiadomości, wybierz ikonę umożliwiającą udostępnianie plików w telefonie.
  • Po naciśnięciu ikony powinno pojawić się kilka opcji, a wśród nich będzie opcja „ lokalizacja ”, należy ją wybrać.
  • Gdy to zrobisz, pojawi się okno Google Maps. Tutaj będziesz musiał poszukać opcji " Wyślij moją aktualną lokalizację ", wybierasz ją, a zostanie ona automatycznie wysłana.
  • Jeśli chcesz wysłać inną lokalizację niż Twoja, musisz otworzyć Mapy Google za pośrednictwem aplikacji.
  • Musisz wpisać w wyszukiwarce lokalizację, którą chcesz wysłać (jeśli wpiszesz to niepoprawnie, powie, że nie można znaleźć odbiorcy).
  • Gdy to zrobisz, przed twoim ekranem powinno otworzyć się nowe okno. Kliknij opcję, która mówi lub odnosi się do „ udostępnij w WhatsApp ”, a następnie wystarczy wybrać kontakt, do którego wyślesz tę lokalizację.
Czytaj więcej  Jak aktywować lub ustawić tryb ciemny w TikTok na moim Androidzie, iPhonie lub komputerze?

Po wykonaniu wszystkich tych kroków na czacie lub rozmowie osoby, do której ją wysłałeś, powinno pojawić się małe okno , dzięki czemu możesz sprawdzić, czy lokalizacja została wysłana poprawnie, a jedyne, co pozostało, to wykonanie przez drugą osobę.

Pamiętaj, że ten proces można również wykonać za pomocą komputera, wystarczy połączyć telefon na stronie internetowej WhatsApp , którą możesz przeszukać w Chorme i tam musisz skorzystać z tych samych opcji, o których wspomnieliśmy, abyś mógł to zrobić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up

Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji