Jak wyodrębnić, otworzyć i skonwertować plik z rozszerzeniem EPUB na moim komputerze?

26 marca, 2022

Jeśli jesteś miłośnikiem czytania, na pewno już wiesz, czym jest EPUB, ale jeśli nie, nie martw się. Tutaj porozmawiamy o tym typie książki, a także o tym, jak jest wykonana, jak można ją otworzyć, aby ją przeczytać, a jeśli tak, jak przekonwertować ją na inne rozszerzenie bezpośrednio na komputerze .

EPUB to format stworzony specjalnie do czytania książek , którego nazwa pochodzi od Electronic Publication. Pliki te są tworzone z kompilacji plików typu XHTML oraz różnych obrazów zawartych w książce.

Jak wyodrębnić, otworzyć i skonwertować plik z rozszerzeniem EPUB na moim komputerze?

W ten sposób plik w formacie EPUB można porównać do pliku .zip lub .rar; Oba formaty to pliki, które składają się z innych plików, aby ułatwić ich transport i użytkowanie. Oto, jak możesz wyodrębnić, otworzyć i przekonwertować plik z rozszerzeniem EPUB na swoim komputerze.

  Jak wspomnieliśmy wcześniej, plik EPUB możemy porównać z plikiem .zip i dzięki temu możemy go również rozpakować lub rozpakować za pomocą WinRar lub dowolnego innego programu do dekompresji plików.

  W ten sposób możesz zobaczyć wszystkie pojedyncze pliki w pliku rozszerzenia EPUB. Działanie książek w formacie EPUB opiera się na fakcie, że za każdym razem, gdy przechodzisz rozdział, program, którego używasz do jego czytania, pokazuje Ci dany plik do przeczytania wraz ze wszystkimi jego obrazami.

  Czytaj więcej  Co to jest i jak działa Google Smart Lock na Androidzie i jak go dezaktywować?
  Indeks

   Jak otworzyć plik z rozszerzeniem EPUB na moim komputerze?

   W zależności od posiadanego systemu operacyjnego będziesz musiał wykonać określone kroki, aby móc odczytać plik EPUB z komputera. Szczegółowo wyjaśnimy przypadki dla Windows i Mac.Istnieją również sposoby otwierania plików EPUB poprzez konwersję ich bezpośrednio do formatu PDF za pomocą programów takich jak Wondershare PDF .

   Okna

   Dla użytkowników systemu Windows dostępnych jest wiele aplikacji , które można pobrać, aby przeczytać książki EPUB. Jednym z najczęściej używanych programów i oferującym najwięcej korzyści jest Calibre . Program można pobrać bezpośrednio z jego strony internetowej, którą można przeszukiwać w dowolnej wyszukiwarce. Po zainstalowaniu Calibre będziesz mógł:

   • Stwórz własną kolekcję EPUB.
   • Zaimportuj wszystkie posiadane pliki EPUB.
   • Otwórz wszystkie książki, które chcesz przeczytać.

   Prochowiec

   Czytanie EPUB na Macu jest łatwiejsze niż na Windowsie, ponieważ ma własny program do czytania, którym jest iBooks . Wystarczy znaleźć plik EPUB, kliknąć go dwukrotnie, aby otworzyć okno. Będąc tam, przejdziesz do panelu narzędzi znajdującego się w lewym górnym rogu i wyświetlisz menu Plik .

   Czytaj więcej  Jak zwolnić miejsce na dysku twardym na moim komputerze z systemem Windows 7, 8 i 10?

   Tam będziesz musiał przejść do sekcji Otwórz za pomocą , a menu podręczne zostanie wyświetlone po prawej stronie menu. W tej części wybierzesz iBooks , klikając na niego. I voila, od teraz po dwukrotnym kliknięciu tego konkretnego pliku EPUB, iBooks otworzy się w nowym oknie, dzięki czemu możesz bez problemu czytać swoją książkę.

   W sieci będziesz mógł znaleźć wiele alternatyw, aby pobrać książki za darmo i odpłatnie , dzięki czemu możesz rozszerzyć swoją osobistą bibliotekę.

   Jak przekonwertować plik z rozszerzeniem EPUB do formatu PDF?

   Możesz zapytać, dlaczego PDF? A odpowiedź jest prosta: jest akceptowana przez wiele programów, zarówno w pakiecie Adobe, jak i poza nim, np. Photoshop, który pozwala zapisywać warstwy projektu w formacie PDF . Książki z rozszerzeniem EPUB mogą być chronione prawami autorskimi, co może uniemożliwić czytanie ich w dowolnym programie do czytania.

   Jest to znane jako DRM, które pochodzi od Digital Rights Management, które służy do zapobiegania piractwu książek elektronicznych za wszelką cenę . Możesz jednak bez problemu pobierać bezpłatne książki za pośrednictwem Sklepu Google Play.

   Czytaj więcej  Jak wchodzić w interakcję z obserwującymi lub klientami na Instagramie w relacjach — najlepsze pomysły na historie na Instagramie

   Ten system DRM zapobiega otwieraniu plików z rozszerzeniem EPUB w dowolnym programie, jeśli nie masz prawa do sprzedaży. Innymi słowy, jeśli nie zapłaciłeś za to, nie możesz go przeczytać.Konwertowanie pliku z rozszerzeniem EPUB na PDF to prosty proces . Wystarczy użyć preferowanej wyszukiwarki i umieścić konwerter epub . W ten sposób wejdziesz na stronę, na której możesz wybrać jeden z kilku formatów do konwersji EPUB.

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji