Jak wyłączyć lub wyciszyć mikrofon WhatsApp podczas połączenia na Androidzie lub iPhonie?

21 czerwca, 2021

Od ponad dekady WhatsApp pozostaje główną usługą komunikatorów internetowych na świecie, będąc kluczowym codziennym narzędziem w procesie cyfrowej globalizacji w celu zmniejszenia dystansów w relacjach społecznych oraz oferowania opcji edukacji i pracy zdalnej bez utraty możliwości pracy w grupie, dzięki szerokiej gamie narzędzi.

Głównie ze względu na ciągłe innowacje, które sprawiają, że korzystanie z niego jest wygodniejsze dla użytkownika, biorąc pod uwagę rozwój ostatnich czasów, w których praca zdalna jest coraz bardziej powszechna, dlatego WhatsApp ma opcję tworzenia i udostępniania linku, linku lub zaproszenia grupowego w celu zachęcenia do pracy zdalnej.

Ważne jest również, aby dodać, że aby pozostać w konkurencji z nowymi technologiami, takimi jak Zoom i Slack, WhatsApp niedawno wdrożył funkcję grupowych rozmów wideo do 50 osób w celu zwiększenia bazy użytkowników i utrzymania istniejącej bazy zgodnie z do potrzeb, które pojawiają się w danej chwili.

Mając do dyspozycji szeroki zakres funkcji, nauka zarządzania wewnętrzną konfiguracją funkcji WhatsApp jest niezbędna, aby śledzić aplikację i jak najlepiej ją wykorzystać. Dlatego w dzisiejszym artykule pokażemy, jak dezaktywować lub wyciszyć mikrofon WhatsApp podczas połączenia na Androidzie lub iPhonie.

Indeks
  Czytaj więcej  Jak zrobić arkusz kontroli dochodów i wydatków w programie Excel za pomocą szablonów biznesowych lub osobistych

  Wycisz mikrofon WhatsApp podczas połączeń

  Opcja połączeń w WhatsApp staje się coraz bardziej popularna dzięki ciągłym innowacjom tej funkcji, aby uczynić ją bardziej interaktywną . W szczególności możliwość wykonywania bezpłatnych połączeń międzynarodowych z konta WhatsApp , a także połączeń z więcej niż dwoma członkami, wśród innych opcji dostępnych całkowicie bezpłatnie dla użytkownika.

  Teraz istnieje kilka opcji wyciszenia mikrofonu WhatsApp podczas połączeń, aby uniknąć dźwięku wiadomości tekstowych podczas połączenia lub ogólnie wyciszyć połączenie z wewnętrznych ustawień aplikacji , aby można było łatwo się skoncentrować na innych zadaniach lub czatach podczas korzystania z aplikacji.

  Aby wyciszyć mikrofon rozmów głosowych i wideo w WhatsApp, wystarczy otworzyć go na telefonie komórkowym i wybrać trzy punkty znajdujące się u góry ekranu, aby otworzyć rozwijane menu opcji. Następnie wybierz opcję Powiadomienia> Połączenie> Dzwonek.

  W tym menu wybierz opcję „Brak” na liście dostępnych dźwięków, a w sekcji wibracji zaznacz tę samą opcję. W ten sposób za każdym razem, gdy odbierasz połączenie przez WhatsApp, mikrofon zostanie całkowicie wyłączony, chociaż musisz pamiętać, że powiadomienia o połączeniach będą nadal pojawiać się na telefonie komórkowym.

  Czytaj więcej  Co to są wirusy komputerowe i jakie są ich typy? Klasyfikacja i charakterystyka

  W ten sam sposób masz również możliwość wyciszenia mikrofonu połączeń w szczególności od kontaktów, a nie wszystkich połączeń w ogóle, po prostu wprowadzając czat kontaktu, który chcesz wyciszyć, i klikając jego nazwę, aby wejść do jego profilu. Następnie wybierz opcję „Dostosuj powiadomienia”, aby zmienić ton powiadomień o połączeniach.

  Wycisz mikrofon podczas połączenia WhatsApp

  Z drugiej strony WhatsApp ma również wewnętrzną opcję wyciszania mikrofonu trwającego połączenia lub połączenia wideo . Dzięki temu, gdy prowadzisz rozmowę biznesową lub konferencję, możesz zrobić sobie przerwę, nie martwiąc się, że inni słuchają Cię w Twoim osobistym czasie.

  Sposób wykonania tej opcji jest dość prosty, po prostu podczas połączenia lub połączenia wideo musisz zlokalizować trzy ikony znajdujące się w dolnej części ekranu dotykowego.

  Aby wyciszyć połączenie, należy nacisnąć ikonę w postaci mikrofonu po prawej stronie ekranu , należy wspomnieć, że po kliknięciu przycisku pozostali członkowie otrzymają powiadomienie o wyciszeniu mikrofonu, aby nikt nie rozmawiał z tobą, gdy nie jesteś obecny, aby zapobiec problemom.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji