Jak wykonać lub utworzyć kopię zapasową, kopię zapasową lub kopię zapasową na moim telefonie komórkowym z systemem Android za pomocą MIUI

22 czerwca, 2021

Jeśli jesteś użytkownikiem, który stale zmienia rum w telefonie komórkowym, najprawdopodobniej często korzystasz z opcji tworzenia kopii zapasowych lub kopii zapasowych. Każdy użytkownik decyduje o tym, jak prowadzić tego typu operacje, to znaczy może korzystać z aplikacji firm trzecich, korzystać z narzędzi i połączenia z komputerem, a nawet korzystać z tych samych natywnych aplikacji urządzenia mobilnego.

Ważną rzeczą w tym wszystkim jest to, że nauczysz się tworzyć kopię zapasową i całkowicie ją przywracać . Należy wspomnieć, że tę procedurę można zastosować zarówno na urządzeniach z systemem Android, jak i IOS. Teraz w dzisiejszym artykule pokażemy Ci wszystkie kroki, które musisz wykonać, aby móc wykonać i przywrócić kopię zapasową wykonaną za pomocą MIUI.

Indeks

  Czym są kopie zapasowe i do czego służą?

  Kopia zapasowa to plik, który zawiera wszystkie dane należące do urządzenia mobilnego, laptopa lub komputera. Dzięki tym plikom można go zapisywać z: całych dokumentów, plików audio i wideo, obrazów lub zdjęć, aplikacji, a nawet konfiguracji wykonanych przez użytkownika.

  Czytaj więcej  Jak zrobić wszystkie zaklęcia Trident Do czego służy przewodnictwo w Minecrafcie?

  Powodem, dla którego wykonuje się kopie zapasowe, jest to, że użytkownik podczas formatowania, instalowania nowej pamięci ROM, a nawet przenoszenia wszystkich danych z jednego urządzenia na drugie, może to zrobić bez komplikacji, ale z dużą szybkością dzięki tym kopiom zapasowym . Pamiętaj, że możesz utworzyć lub wykonać kopię zapasową z urządzenia z systemem Android lub z komputera za pomocą poleceń ADB.

  Jak powstają kopie zapasowe na telefonach Xiaomi?

  Zanim zaczniemy, chcemy zauważyć, że prawie wszystkie urządzenia mobilne marki Xiaomi są obecnie wyposażone w natywne funkcje i aplikacje, które umożliwiają tworzenie kopii zapasowych lub kopii zapasowych.

  W tym celu zaleca się, aby użytkownicy utworzyli konto MIUI, które pozwoli im uzyskać dostęp do chmury i zapisać tam wszystkie informacje i ustawienia, które mają na swoim urządzeniu mobilnym. W ten sam sposób musisz wiedzieć, że dzięki temu kontu będziesz mógł pobrać wszystkie swoje dane, informacje, a nawet ustawienia, które wprowadziłeś w prawie każdym urządzeniu mobilnym marki Xiaomi.

  Teraz kroki, które musisz wykonać, aby móc wykonać kopię zapasową, muszą być następujące:

  • Przejdź do ustawień systemowych komputera
  • Przewiń i znajdź opcję „dodatkowe ustawienia”
  • W zależności od posiadanej wersji MIUI opcja tworzenia kopii zapasowej pojawi się na końcu lub nieco wcześniej.
  • Podczas dokonywania wyborów znajdziesz różne opcje, które możesz wybrać, aby wykonać kopię zapasową.
  Czytaj więcej  Jak zapobiegać ciągłemu rozłączaniu połączenia internetowego Wi-Fi? Rozwiązanie tutaj

  Jakie opcje możesz wybrać, aby wykonać kopię zapasową?

  Masz możliwość wybrania możliwości tworzenia kopii zapasowych lub przywracania ich z opcji Micloud. Jeśli przypadkiem wybierzesz tę alternatywę, zauważysz wiele urządzeń, które zarejestrowałeś na swoim koncie Xiaomi, na które możesz wykonać kopię zapasową. Oznacza to, że jeśli masz różne modele ze wspólnym kontem, możesz pobrać kopie zapasowe na te urządzenia.

  Aby wykonać kopię zapasową za pomocą natywnej aplikacji MIUI, będziesz musiał przejść do ustawień systemowych, a następnie do dodatkowych ustawień. Następnie musisz wybrać lokalną kopię zapasową, a następnie nacisnąć przycisk kopii zapasowej.

  Dzięki tej aplikacji i jej funkcjom możesz wybrać, które aplikacje chcesz przechowywać w kopii zapasowej, którą chcesz utworzyć. W taki sposób, że możesz nie tylko zapisywać dane, jak wcześniej sądzono , ale możesz zapisać wszystkie elementy, które aktualnie obowiązują w Twoim systemie telefonii komórkowej.

  Ważne jest, aby wybrać odpowiednią konfigurację, aby wszystkie dane, które uważasz za niezbędne, mogły zostać zapisane. Dzięki temu podczas resetowania lub wykonywania twardego resetu na urządzeniu mobilnym z Androidem będziesz mógł pobrać absolutnie wszystkie dane, które miałeś przed wykonaniem takiej operacji. Pamiętaj, że im więcej danych zdecydujesz się zapisać, tym większa będzie waga kopii zapasowej .

  Czytaj więcej  Jak zresetować lub twardy reset na moim telefonie z Androidem - opuść ustawienia fabryczne

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji