Jak wykonać czat głosowy lub grupowe połączenia głosowe w Telegramie

31 października, 2021

Telegram to aplikacja do przesyłania wiadomości, która przez lata zmieniała się, aby oferować użytkownikom lepsze usługi. Dzięki temu w dzisiejszych czasach można prowadzić czaty głosowe lub rozmowy głosowe , zarówno grupowe, jak i indywidualne, co pozwala na bardziej bezpośrednią komunikację z ludźmi.

W tym artykule wyjaśnimy, jak prowadzić czat głosowy lub grupowe połączenia głosowe w Telegramie , abyś mógł skorzystać z tej funkcji. Podobnie porozmawiamy trochę o bezpieczeństwie oferowanym przez tę aplikację podczas wykonywania tych połączeń, dzięki czemu będziesz świadomy poziomu ochrony, jaki możesz mieć.

  Jak nawiązać czat głosowy lub grupowe połączenia głosowe w Telegramie?

  Ta opcja jest włączona dla wszystkich urządzeń, takich jak Android, iOS, Windows i MacOS . Oczywiście musimy mieć zainstalowaną i zaktualizowaną aplikację Telegram, aby móc z niej korzystać. Następnie wykonaj poniższe czynności, aby móc wykonywać grupowe połączenia głosowe:

  • Najpierw wejdziemy do aplikacji.
  • Na czacie wyszukasz grupę, w której chcesz nawiązać połączenie i wejdziesz do niej.
  • U góry czatu naciśniesz nazwę grupy, aby zobaczyć jej plik.
  • Następnie klikniesz przycisk z trzema pionowymi kropkami, aby wyświetlić menu opcji.
  • Wybierz "Rozpocznij czat głosowy" .
  • Kliknij „Start” i gotowe! W tym momencie rozpoczniesz rozmowę ze wszystkimi uczestnikami grupy. Możesz także zaprosić inne kontakty spoza grupy
  Czytaj więcej  Co to jest Google Ads i do czego służy? Jak to działa? - Przewodnik po reklamie w Google

  Proces inicjowania grupowego połączenia głosowego jest prosty, oprócz włączania i wyłączania mikrofonu będziesz mieć nawet elementy sterujące do aktywacji i dezaktywacji czatu . Jeśli nadal masz pytania dotyczące sposobu nawiązywania połączenia przez Telegram lub inne pytania, zawsze możesz sprawdzić często zadawane pytania aplikacji .

  Możliwe jest również wykonywanie prywatnych połączeń głosowych z jednym kontaktem , w tym celu wystarczy wejść na ich czat i nacisnąć ikonę połączenia, która jest telefonem.

  Jakie zabezpieczenia oferuje Telegram w połączeniach głosowych?

  Telegram oferuje szyfrowanie peer-to-peer lub end-to-end, ale jest dostępny tylko dla tajnych czatów. Te czaty są funkcją aplikacji, która pozwala chronić wszystkie zawarte w nich informacje. Z drugiej strony we wspólnych czatach i grupach nie ma tego poziomu bezpieczeństwa.

  Dlatego najlepszym sposobem na nawiązanie połączenia głosowego i upewnienie się, że będziesz mieć całkowitą prywatność, jest skorzystanie z tajnego czatu . Aby to zrobić, musisz zadzwonić do konkretnego kontaktu, a nie do grupy. Możliwe jest łatwe wyszukiwanie i znajdowanie kontaktów w Telegramie, dzięki czemu możesz wykonać żądane połączenie głosowe.

  Z drugiej strony Telegram oferuje możliwość korzystania z jego usług bez konieczności posiadania numeru telefonu zarejestrowanego w aplikacji. W ten sposób możesz mieć większą prywatność, jeśli chcesz nawiązać połączenie, ale nie chcesz, aby inne osoby znały Twoje dane osobowe.

  Czytaj więcej  Do czego to służy i jak aktywować lub usunąć widok roboczy w dokumencie programu Word?

  Jednak konieczne jest, aby obie strony miały zainstalowany Telegram, aby wykonywać połączenia głosowe. Dlatego możesz również skorzystać z innych aplikacji, aby równie skutecznie wykonywać bezpłatne połączenia bez salda lub internetu . Tutaj przedstawiamy alternatywy, które musisz Telegram, aby wykonywać grupowe połączenia głosowe.

  Alternatywne aplikacje dla Telegrama

  Istnieją inne opcje równie dobre jak Telegram, dzięki którym możesz wykonywać indywidualne i grupowe połączenia głosowe przez Internet . Oto dwa, które mogą ci w tym bardzo pomóc.

  WhatsApp

  Jest to jedna z najczęściej używanych aplikacji do przesyłania wiadomości na świecie, oferująca jeszcze większe bezpieczeństwo informacji dzięki kompleksowemu szyfrowaniu we wszystkich przypadkach. Podobnie oferuje tę usługę jeszcze przed Telegramem.

  Sygnał

  Kolejna aplikacja do przesyłania wiadomości, która oferuje możliwość wykonywania bezpłatnych i szyfrowanych połączeń, będąca zaawansowanym protokołem open source z szyfrowaniem end-to-end. W ten sam sposób umożliwia zmniejszenie zużycia danych, a także maskowanie adresu IP, aby nie można go było śledzić.

  Wykonywanie połączeń głosowych nigdy nie było łatwiejsze i bezpieczniejsze, odkąd wszystkie te aplikacje zostały stworzone.

  Czytaj więcej  Co to są fale sieci bezprzewodowej? Która częstotliwość Wi-Fi jest najlepsza? Rodzaje, zalety i wady

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji