Jak wydrukować dokument Microsoft Word krok po kroku

1 listopada, 2021

Komputery są coraz częściej obecne we wszystkich domach od ostatnich dziesięcioleci do chwili obecnej, co już można uznać za narzędzie codziennego użytku we wszystkich rodzajach aktywności, ponieważ funkcjonuje jako narzędzie rozrywki, edukacji i pracy , optymalizując wydajność każdego człowieka, oszczędzając czas.

Jak wydrukować dokument Microsoft Word krok po kroku

Zwłaszcza dzięki szerokiej gamie zawartych w nich programów, zwłaszcza narzędzia biurowego Microsoft Word , aplikacji będącej częścią pakietu Office, za pomocą którego możemy stworzyć dowolny rodzaj dokumentu z możliwością wstawienia znaku wodnego w tekście Word w celu stworzenia podpis na wszystkich dokumentach, które składasz.

Microsoft Word jest idealny do tworzenia wszelkiego rodzaju dokumentów , zwłaszcza dzięki wszystkim zawartym w nim narzędziom ułatwiającym użytkownikom korzystanie, zwłaszcza możliwości dodawania lub wstawiania przypisów w programie Word w celu tworzenia spersonalizowanych dokumentów dla wszystkich typów akademickich dokumenty lub przewodniki po pracy.

Należy również pamiętać, że jest to nie tylko narzędzie do tekstu , ponieważ możliwe jest kopiowanie i wklejanie obrazu lub tekstu bez utraty formatu, dodawanie wszelkiego rodzaju grafik, map i projektów w celu zwiększenia liczby dokumentów interaktywne, aby nie męczyły wizualnie czytelnika.

Czytaj więcej  Jak zebrać pieniądze wygenerowane w bonusie Tiktokok

Będąc głównym narzędziem do przetwarzania tekstu i pracy z aktualnie dostępnymi dokumentami , kompletny pakiet Office z programem Microsoft Word jest zazwyczaj domyślnie instalowany fabrycznie na wszystkich nowych komputerach, co czyni go najpopularniejszym narzędziem do tego zadania.

Pomimo posiadania łatwego w użyciu interfejsu dla wszystkich użytkowników, znajomość wszystkich zawartych w nim narzędzi i sposobu ich działania jest niezbędna, aby zaoszczędzić czas i zwiększyć wydajność podczas tworzenia dokumentu. Dlatego w tym artykule dzisiaj nauczymy Cię, jak krok po kroku wydrukować dokument Microsoft Word.

  Wydrukuj dokument Microsoft Word

  Proces drukowania dokumentu w programie Microsoft Word jest jednym z najłatwiejszych w tym narzędziu, jednak w wielu przypadkach bywa skomplikowany ze względu na brak jego wiedzy, ponieważ dostępnych jest wiele opcji drukowania dokumentów . Poniżej przedstawiono kroki umożliwiające łatwe wydrukowanie dokumentu.

  W lewym górnym rogu dowolnego dokumentu Word kliknij sekcję Plik i wybierz opcję Drukuj. Po prawej stronie zobaczysz podgląd strony, a na dole strony możesz poruszać się, aby zobaczyć różne strony, będziesz mieć również dostępną opcję powiększenia strony, jeśli nie możesz jej dobrze zobaczyć.

  Czytaj więcej  Jak wyeksportować certyfikat cyfrowy z mojego komputera na pendrive USB, aby zaimportować go do innego komputera?

  Po lewej stronie upewnij się, że urządzenie jest podłączone do właściwej drukarki, wybierz liczbę kopii do wydrukowania i strony do wydrukowania, jeśli nie zamierzasz wydrukować całego dokumentu . Word oferuje również kilka narzędzi do konfigurowania drukowania dokumentów, jak widać w tym samym menu, które możesz samodzielnie edytować.

  Wydrukuj dokument Microsoft Word z sieci

  Przede wszystkim musisz wykonać te same kroki, co poprzednia metoda i przejść do Plik> Drukuj> Drukuj, a następnie kliknij Zobacz plik PDF dokumentu, aby uzyskać podgląd przed wydrukowaniem i po upewnieniu się, że dokument nie zawiera żadnych błędów opcję Drukuj. W zależności od obsługiwanej wersji systemu Windows proces będzie wyglądał następująco.

  W systemie Windows 7, podobnie jak w opisanym powyżej procesie, musisz wybrać drukarkę, liczbę kopii i ustawienia drukowania, które wprowadzisz do dokumentu, aby zaoszczędzić czas, drukując wszystko po kolei, bez konieczności powtarzania procesu. .

  W Windows 8 i Windows 10 proces jest taki sam, wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy w dowolnym miejscu dokumentu i wybrać opcję Drukuj, w menu Drukuj, tak jak w poprzedniej wersji Windows, musisz wybrać drukarkę i ustawienia dokumentu do wydrukowania.

  Czytaj więcej  Co to jest oprogramowanie reklamowe i jak się dowiedzieć, jaki rodzaj oprogramowania reklamowego posiadam? Jak to wykryć?

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji