Jak wyczyścić, usunąć lub wyczyścić historię przeglądania Google Chrome na moim telefonie z Androidem?

21 czerwca, 2021

Od samego początku Google Chrome zdołał stać się jedną z głównych przeglądarek, których używamy dzisiaj, zwłaszcza na urządzeniach z Androidem, ze względu na sposób, w jaki łączy się z kontem Google telefonu w celu synchronizowania wszelkiego rodzaju danych przeglądania między urządzeniami. oraz różne uzupełniające się narzędzia Google.

Biorąc pod uwagę, że ta przeglądarka ma za sobą całą technologię Google , łatwo zrozumieć powody, dla których stała się tak popularna. Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że za pomocą przeglądarki Google Chrome można łatwo oszczędzać dane w porównaniu z resztą jej bezpośrednich konkurentów, którzy zużywają więcej danych i baterii telefonu komórkowego.

Dzięki temu, że jest narzędziem wieloplatformowym, oznacza to nie tylko, że możesz korzystać z aplikacji na kilku urządzeniach, ale także możesz aktywować i dezaktywować automatyczną synchronizację Google Chrome , dzięki czemu wszystkie Twoje dane przeglądania, hasła i zakładki są to samo bez względu na to, jakiego urządzenia używasz.

W ten sposób Google Chrome doskonale dostosowuje się do każdego rodzaju konkretnych potrzeb, aby korzystanie z niego było łatwiejsze i wygodniejsze dzięki wszystkim dostępnym narzędziom, w większości darmowym. Mając to na uwadze, dzisiaj pokażemy, jak usunąć, usunąć lub wyczyścić historię przeglądania Google Chrome na telefonie komórkowym z Androidem.

Indeks
  Czytaj więcej  Jak zamknąć lub wymusić zamknięcie aplikacji na moim telefonie komórkowym iPhone

  Usuń historię przeglądania z Google Chrome na Androida

  Obecnie zaleca się od czasu do czasu wymazywanie historii przeglądania, aby zapobiec kradzieży danych osobowych lub ich sprzedaży przez firmy lub osoby, które chcą wykorzystać Twoje luki w zabezpieczeniach. Wynika to z rosnącego wzrostu przeglądania stron internetowych z każdym rokiem, w którym społeczeństwo jest coraz bardziej zdigitalizowane.

  Teraz, aby usunąć historię przeglądania Google Chrome na urządzeniach z Androidem, pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, to otworzyć aplikację przeglądarki i wybrać trzy punkty na górnym ekranie po prawej stronie, aby otworzyć rozwijane menu opcji i zaznaczyć w dziale „Historia”.

  Teraz, gdy jesteś w Historii, będziesz mieć wszystkie dane przeglądania dostępne w porządku chronologicznym, w którym możesz usunąć konkretną wizytę z historii , po prostu zaznaczając ikonę w postaci „X”, która znajduje się obok każdej z nich.

  Innym dostępnym sposobem jest usunięcie wszystkich danych przeglądania, w którym można wybrać określony okres do usunięcia. Możesz usunąć historię dnia, tygodnia, miesiąca lub zawsze, aby zacząć od zera . Ponadto będziesz mieć również pod ręką opcję usuwania plików cookie i plików pamięci podręcznej, aby zwolnić miejsce na telefonie komórkowym.

  Czytaj więcej  Jak się dowiedzieć, czy ktoś przeczytał wysłaną przeze mnie wiadomość e-mail z Gmaila?

  Ważne jest, aby pamiętać, że jeśli żałujesz usunięcia historii, masz również możliwość odzyskania usuniętej historii z Google Chrome za pomocą zewnętrznych narzędzi, które ogólnie uzupełniają aplikację .

  Usuń historię przeglądania Google

  Chociaż zalecane jest od czasu do czasu wymazywanie historii przeglądania, nie jest to jedyna niezbędna metoda zabezpieczenia danych osobowych , ponieważ Google przechowuje w swoim oprogramowaniu wszelkiego rodzaju aktywność. Aby usunąć wszystkie rodzaje danych w bardziej szczegółowy sposób, musisz odwiedzić witrynę Moja aktywność w Google, aby sprawdzić i usunąć dane przeglądania.

  W ramach tej platformy będziesz mieć dostępne opcje usuwania danych przeglądania według aplikacji lub według dat , a także możliwość filtrowania ich dla każdego urządzenia, które jest zsynchronizowane z kontem.

  Następnie kliknij opcję trzech poziomych linii na lewym górnym ekranie, aby otworzyć rozwijane menu opcji. Teraz wybierz sekcję "Usuń aktywność według" i tutaj będziesz miał do swojej dyspozycji opcje usunięcia historii z ostatniej godziny, ostatniego dnia, na zawsze lub według spersonalizowanego okresu.

  Należy również pamiętać, że w ramach opcji Moja aktywność w Google dostępne jest narzędzie do automatycznego usuwania historii przeglądania konta od czasu do czasu, zgodnie z wybranymi przez Ciebie parametrami konfiguracyjnymi.

  Czytaj więcej  Jak naprawić problemy z połączeniem internetowym w systemie Windows 10?

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji