Jak wyczyścić lub zwolnić miejsce na dysku twardym MacOS, jeśli jest pełny?

11 lipca, 2021

Bardzo często korzystamy z urządzeń elektronicznych, takich jak laptop czy PC. I zupełnie zapominamy, że te komputery mogą być wypełnione plikami i programami, które zajmują dużo miejsca na dysku twardym.

Stajemy wtedy przed dylematem, że gdy chcemy zapisać jakąś inną aplikację, nie mamy miejsca. Dlatego w poniższym artykule wyjaśnimy, jak wyczyścić lub zwolnić miejsce na dysku twardym, jeśli jest on pełny w systemie MacOS.

Widzieliśmy już, że możliwe jest zwolnienie miejsca na dysku twardym, jeśli usuniemy pliki tymczasowe lub pamięć podręczną . Ale jest jeszcze inny sposób na odzyskanie miejsca, jeśli dysk twardy jest pełny, ponieważ możemy mieć w nim inne typy plików. I trzeba będzie wiedzieć, jak je wyeliminować, aby wyczyścić dysk twardy i mieć pamięć dla innych aplikacji.

Dlatego wiedza o tym, jak wykonać ogólne czyszczenie dysku twardego i znajomość jego pojemności , powinna być jednym z naszych priorytetów. Ponieważ taka sytuacja może powodować problemy przy próbie uruchomienia komputera. Dlatego, aby pozbyć się tego i przyszłych problemów, wskazane jest, abyśmy nauczyli się czyścić lub zwalniać miejsce na dysku twardym MacOS, jeśli jest pełny.

Czytaj więcej  Jak ukryć czaty, konwersacje i kontakty WhatsApp na Androidzie i iPhonie - tajne lub prywatne czaty

Indeks ()

 1. Jak zwolnić miejsce na dysku twardym w systemie MacOS
 2. Inne metody wdrożenia w celu zwolnienia miejsca na dysku twardym
Indeks

  Jak zwolnić miejsce na dysku twardym w systemie MacOS

  Ponieważ wiemy, że pilnie potrzebujesz miejsca na dysku twardym, nauczymy Cię kilku bardzo prostych sposobów, które pozwolą Ci to zrobić szybko. Na początek wskażemy kilka działań, które możesz zastosować, aby rozpocząć odzyskiwanie miejsca na dysku twardym MacOS.

  Jednym z miejsc, do których zwykle trafia duża liczba przestarzałych plików tekstowych, dokumentów, filmów, muzyki i aplikacji, jest kosz na śmieci. A jest tak, że nie pamiętamy, jaka jest jego prawdziwa funkcja i zakładamy, że pliki, które tu wysyłamy, są automatycznie usuwane, a tak nie jest.

  Pamiętaj, że kosz pozwala na przechowywanie usuniętych plików na wypadek, gdybyś chciał je później odzyskać. Dlatego nadal znajdują się na dysku twardym, zajmując miejsce i konieczne jest opróżnienie kosza, aby trwale usunąć pliki.

  Inne metody wdrożenia w celu zwolnienia miejsca na dysku twardym

  Można również zobaczyć, że zajmuje miejsce na dysku twardym, a do tego musimy wykonać tylko następujące czynności. Przechodzimy do paska menu MacOS znajdującego się w menu Apple. W nowym oknie wybierzemy zakładkę „Pamięć”, a następnie musimy kliknąć opcję „Zarządzaj”.

  Czytaj więcej  Jak umieścić i dostosować zegar na ekranie blokady mojego iPhone'a lub Androida?

  W następnym oknie będziemy mieli informacje, których szukaliśmy na zajętej przestrzeni na dysku twardym. Powinieneś przejrzeć całą zawartość, zacząć od plików, możesz zawierać takie, które zajmują dużo miejsca i nie musisz już oszczędzać. Zapisane kopie zapasowe mogą również zajmować dużo miejsca na dysku.

  Dlatego musisz je usunąć, aby je zlokalizować, musisz wejść do sekcji "Pliki iOS" , tutaj znajdziesz również kopie zapasowe swoich urządzeń mobilnych. Dlatego powinieneś je przeglądać i usuwać tylko te, które nie są potrzebne do zapisania.

  Inną czynnością, którą możesz wykonać, jest usunięcie przestarzałych aplikacji lub tych, których już nie używasz. Mogą one zająć dużo miejsca i możesz być zaskoczony ilością GB, którą odzyskasz, jeśli zastosujesz tę prostą metodę. I w tym przypadku polecimy praktyczne narzędzie, które pomoże Ci wyeliminować te aplikacje na zawsze.

  I to jest AppCleaner, który jest idealny do usuwania plików znajdujących się na dysku twardym, zajmując w ten sposób dużo miejsca. Więc może to być jedna z najlepszych opcji, jakie możesz mieć, aby osiągnąć nasz cel. I to nic innego jak zwolnienie miejsca na pełnym dysku twardym.

  Czytaj więcej  Co to jest OpenPGP i jak to działa? Cechy, zalety i wady korzystania z niego

  Pamiętaj, że musisz również usunąć pliki tymczasowe i pamięć podręczną, w ten sposób będziesz mógł wyczyścić lub zwolnić miejsce na moim dysku twardym MacOS, jeśli jest pełny.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji