Jak wyczyścić i wyczyścić pamięć podręczną WhatsApp, aby zwolnić miejsce na Androidzie i iPhonie?

26 lipca, 2021

Kiedy budzimy się rano, pierwszą rzeczą, którą robimy przed wstaniem z łóżka, jest sprawdzenie sieci społecznościowych lub platform do bezpośredniego przesyłania wiadomości. A konkretnie szukamy, co nasze kontakty WhatsApp umieściły w swoich stanach.

Ale także aby sprawdzić, czy otrzymaliśmy wiadomości lub notatki głosowe . To może być nasza codzienna rutyna, ale co się stanie, jeśli ta aplikacja zacznie zawodzić, dlatego poniżej powiemy, jak usunąć i wyczyścić pamięć podręczną WhatsApp, aby zwolnić miejsce na urządzeniach mobilnych.

WhatsApp to aplikacja, która pozwala nam odbierać dużą ilość informacji, takich jak wiadomości tekstowe, wiadomości głosowe, naklejki, filmy, pliki itp. I to jest możliwe, że gdy chcesz je zobaczyć, powiadamianie działa wolno lub nie chcesz, aby pobrać zawartość. To, wierzcie lub nie, jest bardzo częste i ma proste rozwiązanie.

Jest bardzo prawdopodobne, że problem przedstawiony przez aplikację dotyczy pamięci podręcznej, w której konieczne jest jej wyczyszczenie, aby zwolnić miejsce. Jeśli uważasz, że jest to trudna do wykonania procedura, powiemy Ci, że jest odwrotnie. W tym samouczku wyjaśnimy krok po kroku, aby móc wymazać lub wyczyścić pamięć podręczną WhatsApp na Androidzie lub iPhonie.

Czytaj więcej  Jak założyć lub założyć konto w VK z lub bez numeru telefonu Czy to możliwe?

Indeks ()

 1. Co to jest pamięć podręczna
 2. Kroki, aby wyczyścić pamięć podręczną WhatsApp na Androidzie
 3. Kroki, aby wyczyścić pamięć podręczną WhatsApp na iOS
Indeks

  Co to jest pamięć podręczna

  Ale najpierw musisz wiedzieć i rozumieć, czym jest pamięć podręczna i dlaczego tak ważne jest jej wyczyszczenie lub wymazanie jej zawartości. Jest to procedura, która jest wykonywana w wielu innych aplikacjach i nie dotyczy wyłącznie WhatsApp. Dlatego możesz wyczyścić i usunąć pamięć podręczną na Instagramie , aby odzyskała miejsce i działała normalnie.

  Pamięć podręczna jest więc miejscem, w którym aplikacje mogą zapisywać pliki tymczasowe . Ma to na celu nie przeładowywanie plików z aplikacji, pochłaniając zasoby i czas. W związku z tym pamięć ta może zostać zapełniona tego typu plikami, co spowoduje zawieszenie się lub bardzo powolne działanie aplikacji.

  Dlatego jedno z rozwiązań, które można zastosować, aby aplikacja wróciła do zwykłej szybkości, a nowe pliki, które docierają codziennie, można pobrać. Chodzi o usunięcie lub wyczyszczenie pamięci podręcznej WhatsApp i aby móc to zrobić, wystarczy wykonać te proste kroki.

  Czytaj więcej  Jak otwierać linki lub linki na Twitterze w domyślnej przeglądarce na Androidzie i iPhonie?

  Kroki, aby wyczyścić pamięć podręczną WhatsApp na Androidzie

  Następnie pokażemy Ci kroki, aby wyczyścić pamięć podręczną WhatsApp, która będzie ogólną trasą. Ponieważ te kroki mogą się nieco różnić w zależności od modelu lub marki używanego urządzenia z systemem Android. Aby rozpocząć należy wejść w Ustawienia telefonu, a następnie znaleźć i wybrać opcję „Aplikacje”.

  Ta akcja wyświetli w oknie listę wszystkich aplikacji, które zainstalowałeś na swoim urządzeniu mobilnym. W naszym przypadku musimy wyszukać i wybrać WhatsApp , następnym krokiem jest kliknięcie opcji „Pamięć”. Będąc w jego oknie zobaczymy różne dane związane z aplikacją, a także opcje usunięcia danych.

  W naszym konkretnym przypadku musisz kliknąć opcję "Opróżnij pamięć podręczną" ta akcja zostanie wykonana bardzo szybko. Teraz będziemy musieli tylko wejść do WhatsApp, aby ponownie cieszyć się jego wspaniałymi funkcjami.

  Kroki, aby wyczyścić pamięć podręczną WhatsApp na iOS

  W przypadku urządzeń mobilnych współpracujących z systemem operacyjnym iOS istnieje poważny problem polegający na tym, że nie można wymazać pamięci podręcznej WhatsApp aplikacji. Jeśli zdecydujemy się wejść w ustawienia mobilne, a następnie wybrać „Dane i przechowywanie”, zobaczymy dwie opcje „Wykorzystanie pamięci” i „Wykorzystanie danych”.

  Czytaj więcej  Jak zainstalować i skonfigurować dysk SSD na moim komputerze Jak przeprowadzić test prędkości? - Popraw wydajność swojego komputera

  Jak widać nie ma opcji, która pozwalałaby nam wyczyścić pamięć podręczną, ale możemy spróbować czegoś, aby rozwiązać problem spowolnienia. I to nic innego jak aktualizacja WhatsApp w przypadku nowej wersji aplikacji. Lub, jeśli to się nie uda, zrób kopię zapasową i odinstaluj WhatsApp i zainstaluj go ponownie.

  I tak kończy się ten interesujący artykuł, który może nauczyć Cię, co należy zrobić, aby wymazać lub wyczyścić pamięć podręczną WhatsApp, aby zwolnić miejsce na Androidzie lub iPhonie.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji