Jak wyciszyć lub zablokować osobę, aby nie mogła wysyłać wiadomości w grupie WhatsApp

20 czerwca, 2021

Sposób, w jaki możemy komunikować się z aplikacją WhatsApp , zmienił się z czasem po jej opublikowaniu w świecie technologii. Osoby, które używają go osobiście lub zawodowo, zauważą te zmiany i mogą jeszcze nie wiedzieć, jak mogą z nich korzystać.

Ta aplikacja stanowi dużą część naszego codziennego życia, czy to sposób, w jaki z niej korzystasz, czy to do rozmowy z jedną osobą, czy do rozmowy z kilkoma za pośrednictwem dobrze znanych „grup”, gdzie jeśli je utworzysz możesz dodać lub dodać kontakt z listy zapisanej w telefonie.

Jednak nie wszyscy jej użytkownicy prawidłowo korzystają z tego rodzaju komunikacji, zwłaszcza większość tych, którzy pozwalają nam wchodzić lub wchodzić do grup WhatsApp utworzonych za pomocą tej aplikacji. Cóż, być może dodałeś kogoś, kto nie wygląda dobrze lub na pewno pisze lub wysyła wiadomości, których nie chciałbyś otrzymywać.

Na wielu urządzeniach mobilnych, z których ludzie korzystają na co dzień, mogliśmy znaleźć co najmniej jedną grupę WhatsApp. A może jest jedna lub dwie osoby, których nie chcemy tam mieć, ale nie martw się, mamy rozwiązanie umożliwiające wyciszenie lub ukrycie kontaktu WhatsApp, który jest członkiem grupy, którą utworzyłeś.

Indeks
  Czytaj więcej  Jak aktywować tajny słownik Google i umieścić skrót na ekranie mojego Androida?

  Jak uciszyć członka grupy WhatsApp

  Tworzenie grupy na WhatsApp może być bardzo przydatne w wielu przypadkach, ale nie wykluczajmy, że czasami uczestnictwo w jednej z nich może być trochę irytujące, czasami z powodu otrzymywania zbyt wielu powiadomień o wysłanych plikach lub wiadomościach, jak jak również może pochodzić od osoby niewłaściwie korzystającej z grupy.

  Oprócz tego, podczas odbierania plików, takich jak zdjęcia, audio i wideo, stale wypełniają pamięć telefonu komórkowego niepotrzebnymi rzeczami, ale możesz zmienić domyślną pamięć, aby jej uniknąć.

  Aby móc uciszyć użytkownika grupy, w tym celu ważne jest , abyś był twórcą grupy lub administratorem. Po sprawdzeniu tego wykonaj następujące czynności:

  • Najpierw musisz wybrać grupę WhatsApp, w której chcesz zastosować te zmiany
  • Po wybraniu grupy musisz poszukać opcji „ Informacje o grupie” . (Opcję tę znajdziesz na trzypunktowym pasku, który znajdziesz u góry ekranu).
  • Następnie musisz nadać uprawnienia administratorom wszystkim osobom, które są członkami grupy, z wyjątkiem użytkownika, którego chcemy uciszyć lub zablokować (w ten sposób uzyskają również uprawnienia do zarządzania grupą według własnego uznania).
  • Następnie w ustawieniach grupy będziemy musieli poszukać opcji, aby tylko administratorzy grupy mogli wysyłać wiadomości.
  Czytaj więcej  Co to jest cyberatak lub atak komputerowy? Jakie typy istnieją i jak im zapobiegać?

  Podobnie po wykonaniu tych prostych kroków osoba, którą tak bardzo chciałeś wyciszyć lub zablokować w grupie, nie będzie już mogła pisać ani wysyłać żadnego typu pliku do tej grupy. Jeśli w dowolnym momencie chcesz, aby ponownie wysyłał wiadomości, będziesz musiał jedynie uczynić go administratorem grupy i będzie mógł ponownie wysyłać wiadomości do każdego z jej członków.

  Teraz, jeśli chcesz, aby ta osoba nie widziała ani nie znała twoich ruchów nie tylko w grupie, ale zdecydowanie w całej aplikacji, wyjaśnimy, jak możesz zablokować użytkownika, który ma twój kontakt WhatsApp.

  Jak zablokować użytkownika WhatsApp

  Aby zablokować kogoś, kto ma nasz numer w kontaktach i widzi nas na WhatsApp, będziemy musieli wykonać te małe kroki:

  • Najpierw musisz wejść do aplikacji WhatsApp, którą masz na telefonie i uzyskać dostęp do jej ustawień.
  • Poszukamy opcji lub sekcji z napisem „Konto” i wybierzemy ją.
  • Stamtąd będziemy szukać miejsca, w którym jest napisane „Prywatność” i w taki sam sposób, jak w przypadku poprzedniego, również go wybierzemy.
  • Następnie pojawi się zakładka z kilkoma opcjami, wśród nich powinna znajdować się sekcja z napisem „Kontakty zablokowane”
  • Z tej opcji możemy zablokować dowolny kontakt, który jest w Twoim telefonie, zwłaszcza ten, z którym nie chcesz mieć z Tobą kontaktu. Sukcesy!
  Czytaj więcej  Jak przyspieszyć lub zwiększyć prędkość mojego komputera PC lub Mac z systemem Windows 10, jeśli jest bardzo wolny?

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji