Jak wybrać atrakcyjną i skuteczną nazwę dla mojej firmy — przydatne wskazówki

20 czerwca, 2021

Wybór udanej nazwy dla Twojej firmy zależy od kilku czynników, ich znajomość pomoże Ci osiągnąć doskonałą nazwę Twojej firmy i konkurować na rynku, nazwa jest ważna, ponieważ reprezentuje Twoją firmę w pozostałych częściach świata, dużych międzynarodowych firmach Mają strategiczną nazwę, która pomaga im w prawidłowej dyfuzji.

Na przykład to nie to samo, co powiedzieć „chodźmy do kawiarni doña Juanity”, co powiedzieć „chodźmy do kawiarni dla kogoś, kto nie pamięta imienia”, różnica między jednym a drugim generuje branding.

Jeśli uda Ci się skonsolidować w opinii publicznej, której sprzedajesz pewną zakupową znajomość swojej firmy, będziesz miał połowę pracy wykonaną, to właśnie z tego powodu firmy takie jak Coca Cola sprzedają swój produkt tak drogo, bo 100% ich reklama skupia się na zdrowiu.

Oznacza to, że nigdy nie sprzedają Ci swojego „nowego produktu” w reklamie, ich strategia reklamowa zarówno w sieciach społecznościowych, jak i na plakatach przyklejonych do alei lub reklam, polega na stworzeniu poczucia dobrego samopoczucia przed podaniem swojej wspaniałej marki „Coca Cola” po Sloganie.

Czytaj więcej  Jak włączyć i wyłączyć Roku Express Co się stanie, jeśli go odłączę?

Oznacza to, że jeśli treść przed nazwą była dobra lub empatyzowała z Tobą, stwórz więź z firmą, stwórz lojalnych klientów, a następnie pozwól produktowi sprzedawać się tylko poprzez atrakcyjną reklamę, ale która przemawia do sentymentu, a nie rozumowania.

W przeciwnym razie byłaby to reklama oferująca 90% rabatu lub pokazująca przekreśloną poprzednią cenę i nową w dużym rozmiarze, które sprzedają się rozumowaniu poprzez błędy poznawcze i nie budują znajomości z klientem, dlatego małe firmy zwykle nie umieszczają cen na swoich produktach.

Indeks

  Dane, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze nazwy dla Twojej firmy

  Nazwa jest tym, z czym zapamiętają Cię Twoi klienci, lepiej niż ta nazwa łączyć ich z poczuciem przyjemności lub znajomości, w zależności od tego, jaka jest Twoja firma, powinieneś wybrać takie lub inne imię, ale są pewne cechy, które powinieneś weź pod uwagę jakąkolwiek nazwę, którą chcesz umieścić , więc oto mała lista:

  Czytaj więcej  Jakie są umiejętności lub umiejętności na Linkedin i do czego służą?

  Najkrótsza możliwa nazwa

  Być może zauważyłeś, że duże firmy używają bardzo krótkich nazw, na przykład: Pepsi, Bimbo, Foca, UBER, Hasbro, Nike, McDonald's. Czy zauważasz czynnik wspólny? Dokładnie to nie więcej niż jedno słowo, ale jeśli szukasz Nazwy firm, które dopiero zaczęły i nie odnoszą sukcesów, zauważysz takie nazwy jak "Taquería el uncle roberto", to odwołuje się do ludzkiego aspektu, który tęskni, ale na dużą skalę krótka i precyzyjna nazwa zawsze będzie o wiele lepsza.

  Musi emitować emocje

  Ludzie uwielbiają odczuwać emocje, nic lepszego niż umieścić Free Fire z grafiką na pełnych obrotach i cieszyć się dobrą chwilą, ale nie gramy, aby „nauczyć się”, gramy, aby się dobrze bawić i poczuć emocje, gdy udaje się wygrać z rywal, wszystkie gry wideo przemawiają do strony sentymentalnej lub emocjonalnej, więc my też powinniśmy.

  Buduj nazwę swojej firmy krok po kroku

  Zamierzamy zebrać nazwy kilku firm, abyś mógł nauczyć się na przykładzie, jak wybrać swoją nazwę, do tego będziesz potrzebować 3 rzeczy: linii firmy, obszaru zasięgu i linku do emocji.

  Czytaj więcej  Jak zrobić film ze zdjęciami i muzyką w tle za darmo na moim telefonie komórkowym z Androidem lub iPhonie?

  Dlaczego? Proste, zacznijmy od przełomu firmy, gdyby w Twojej firmie były dzieci, potrzebowałbyś imienia, które jest łatwe do odczytania i które współczuje , np. „Pañababys” tutaj nie tylko, że imię współodczuwa, ale że to samo nazwij cię Mówi, co robisz, a to pomaga zostać zapamiętanym i umieszczonym jako odniesienie do rodzaju usługi.

  Terytorium, ponieważ jeśli planujesz zlokalizować tylko jedno miejsce, możesz umieścić „Ferrebarce” zakładając, że Twoja firma to sklep ze sprzętem w Barcelonie , a dokładniej niemożliwe i łączyć z emocjami, ponieważ w gumowatym biznesie „Gomilindas” wywołuje empatię u użytkownika końcowego i to jest zawsze dobre.

  Nie zapomnij zarejestrować się, jeśli jesteś w Meksyku pod nazwą swojej firmy za pośrednictwem Meksykańskiego Instytutu Własności Przemysłowej i pamiętaj, aby zarejestrować ją, jeśli jesteś poza Meksykiem, w odpowiedniej instytucji.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji