Jak wstawić wykres i tabelę Excel w programie Word bez utraty formatu?

15 lipca, 2021

Integracja różnych programów pakietu Microsoft Office to wielka zaleta, z której każdy powinien wiedzieć, jak wykorzystać, aby mieć lepszą prezentację dokumentów. I możliwe jest dodawanie wykresów lub tabel wykonanych w Excelu do dokumentu Worda , dzięki czemu informacje lub format nie zostaną utracone, możemy nawet je zmodyfikować bez zmiany oryginału.

Jak wstawić wykres i tabelę Excel w programie Word bez utraty formatowania

W tym artykule nauczymy Cię, jak wstawić wykres i tabelę Excel w programie Word bez utraty formatowania . Proces jest bardzo prosty i wymaga wykonania kilku kroków. Z drugiej strony wyjaśnimy również, w jaki sposób można modyfikować obiekty Excela w programie Word bez utraty zastosowanego formatu.

Indeks ()

 1. Jak wstawić wykres i tabelę Excel w programie Word?
 2. Jak edytować wykres lub tabelę programu Excel w programie Word?
  1. Przenieś i zmień rozmiar
  2. Modyfikacje
 3. Jak zmienić dane na wykresie lub tabeli w programie Word?

Streszczenie

Jak wstawić wykres i tabelę Excel w programie Word?

Zanim rozważymy wstawienie wykresu, musimy go stworzyć . Możesz tworzyć zaawansowane wykresy w programie Excel w dowolnym celu. Tak jak musimy mieć tabelę, którą chcemy wstawić do dokumentu Word. Podobnie musimy mieć plik, w którym zamierzamy umieścić wykres lub tabelę. Wystarczy wykonać następujące kroki, aby szybko to zrobić:

 • Najpierw przejdziemy do pliku Excel i wybierzemy wykres lub tabelę, którą chcemy wstawić do dokumentu Word.
 • Będziemy musieli to skopiować. Możemy to zrobić, naciskając Ctrl + C lub klikając prawym przyciskiem myszy wykres lub tabelę i wybierając „Kopiuj” z menu rozwijanego.
 • Następnie przejdziemy do dokumentu Worda, a konkretnie do części, w której chcemy umieścić wykres lub tabelę. W tym miejscu będziemy musieli umieścić wskaźnik.
 • Następnie wkleimy tabelę lub wykres. W tym celu przejdziemy do zakładki „Strona główna” , gdzie wyświetlimy opcje „Wklej”, aby wybrać „Wklej specjalnie” .
 • Pojawi się wyskakujące okienko, w którym klikniemy opcję „Wklej link” .
 • Następnie będziemy musieli wybrać opcję „Obiekt graficzny Microsoft Office” .
 • Wciskamy „Akceptuj” i to wszystko! Wykres lub tabela zostanie wstawiona do dokumentu programu Word.
Czytaj więcej  Co oznacza błąd Netflix „Kod UI-800-3” i jak naprawić ten błąd na moim telewizorze Smart TV?

Jeśli nadal masz pytania, możesz sprawdzić stronę pomocy technicznej Microsoft Office, gdzie znajdziesz bardziej szczegółowe informacje, jak to zrobić. Dowiesz się tam również, jak modyfikować różne obiekty, które możesz wstawić . Następnie pokażemy w skrócie, jak możesz to zrobić.

Jak edytować wykres lub tabelę programu Excel w programie Word?

Jeśli na przykład wykonałeś klimograf w Excelu swojego rodzinnego miasta i musisz wstawić zarówno wykres, jak i tabelę do dokumentu Worda, już wiesz, jak to zrobić. Jednak podczas jakiejkolwiek edycji powinieneś wiedzieć, że możesz zmienić tylko dane wykresu i tabeli bezpośrednio w Excelu .

Przenieś i zmień rozmiar

Jeśli klikniemy prawym przyciskiem myszy wykres lub tabelę, wyświetli się menu działań, które możemy wykonać. W opcjach projektowania możemy wybrać „Przed tekstem” , aby w ten sposób grafika lub tabela mogły swobodnie poruszać się po dokumencie.

Z drugiej strony, aby zmienić rozmiar, wystarczy go powiększyć lub zmniejszyć za pomocą uchwytów, które wychodzą wokół niego. W ten sposób możemy dostosować grafikę do przestrzeni, którą na nią przeznaczyliśmy.

Modyfikacje

Po wybraniu wykresu lub tabeli aktywna jest karta „Format” na pasku narzędzi. Tam możemy korzystać ze wszystkich narzędzi graficznych, które pozwolą nam zmienić projekt, a także format. Zmień kolor obramowań, linie wykresu, styl czcionki, dodaj tytuły, legendy m.in.

Czytaj więcej  Jak utworzyć wiele kont na Twitterze na telefonie komórkowym z tym samym adresem e-mail?

Należy zauważyć, że wszelkie modyfikacje, które dokonamy w tabeli lub grafice wstawionej w programie Word pod względem projektu i formatu, wpłyną tylko na to, ale nie na oryginał w Excelu . W ten sposób nie stracimy formatu utworzonego najpierw w Excelu. To samo dotyczy w przeciwnym kierunku. Zawsze możesz zmienić lub zmodyfikować typ projektu lub styl grafiki w programie Word .

Jak zmienić dane na wykresie lub tabeli w programie Word?

W takim przypadku, aby zmodyfikować dane w programie Word, będziemy musieli zrobić to bezpośrednio w dokumencie Excel, a następnie nacisnąć „Zapisz” . Zmienione wartości zostaną automatycznie zastosowane do dokumentu Word. Możliwa jest modyfikacja danych bez otwierania pliku Excel, wybierając wykres i klikając „Modyfikuj dane”, który znajduje się w zakładce „Projektowanie” paska narzędzi.

Mam nadzieję, że te informacje będą dla Ciebie bardzo pomocne, nie zapomnij się podzielić, do zobaczenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up

Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji