Jak wstawić matematyczne równania i symbole do dokumentu programu Word za pomocą klawiatury?

30 grudnia, 2021

Microsoft Word to edytor tekstu powszechnie używany przez użytkowników do tworzenia dowolnego rodzaju dokumentu. Ten program z pakietu Microsoft Office posiada szeroką gamę funkcji, które umożliwiają wstawianie różnych symboli, które są niezbędne do prawidłowego wyrażenia wiadomości.

W tym artykule wyjaśnimy, w jaki sposób można wstawiać symbole matematyczne i równania za pomocą samej klawiatury. W ten sposób możesz lepiej zaprezentować dokument, który robisz.

Jak wstawić matematyczne równania i symbole do dokumentu programu Word za pomocą klawiatury?

  Dlaczego konieczne jest wstawianie równań matematycznych i symboli?

  Każdy pisemny dokument zawiera znaki specjalne, które są obce alfabetowi, więc przekazują więcej informacji niż litery . Dlatego dobry dokument nie może być pozbawiony symboli matematycznych i równań.

  W ten sposób możemy lepiej wyrażać wyniki, teorie, stwierdzenia i nie tylko, używając symboli matematycznych, które obejmują to, co chcemy zrozumieć. To samo dzieje się z równaniami matematycznymi, które są niezbędnymi elementami przy wyjaśnianiu zjawisk fizycznych, a także przy przedstawianiu konkretnych obliczeń .

  Czytaj więcej  Jak edytować zdjęcia w ogromnych partiach w tym samym czasie za pomocą najlepszych programów i aplikacji?

  Microsoft oferuje rozszerzenie matematyczne dla programu Word, które dziś daje większą swobodę, jeśli chodzi o tworzenie równań matematycznych i formuł w prosty sposób.

  Jak wstawiać symbole matematyczne w programie Word za pomocą klawiatury?

  Poniżej wyjaśniamy krok po kroku, które klawisze należy nacisnąć, aby móc wstawić dostępne symbole matematyczne , co jest prostym procesem:

   W ten sposób możesz szybko wstawiać symbole matematyczne. W przypadku, gdy dojdziesz do symboli matematycznych, a nie jest to ten, którego szukasz, możesz nacisnąć literę M, aby uzyskać dostęp do katalogu symboli, w tym wszystkich matematycznych.

   Jak wstawiać równania matematyczne w programie Word za pomocą klawiatury?

   Widzieliśmy już, jak wstawiać symbole matematyczne, teraz czas nauczyć się wstawiać równania matematyczne. Można to zrobić na dwa sposoby: wybierając wstępnie zaprojektowane równanie lub rozpoczynając nowe od zera. Należy zauważyć, że mamy wszystkie niezbędne symbole, aby bezproblemowo wykonać równanie,

   Jeśli nie wiesz, jak pisać równania matematyczne i formuły , możesz to łatwo zrobić ręcznie . Aby wstawić równania matematyczne za pomocą klawiatury, wystarczy wykonać następujące czynności:

    Czytaj więcej  Jak tworzyć i edytować upływ czasu za pomocą telefonu komórkowego z Androidem — najlepsze aplikacje do tego?

    Wstawianie formuł i równań w programie Word za pomocą klawiatury jest bardzo proste i nie zajmuje to ani minuty. Możesz nawet wstawić proste, zakrzywione lub pochylone strzałki, aby uzyskać lepszą prezentację wszystkich równań matematycznych.

    Wstawiaj równania matematyczne za pomocą szybkiego skrótu klawiaturowego

    Innym sposobem wstawienia edytora równań matematycznych do napisania tego, którego aktualnie potrzebujemy, jest użycie szybkich skrótów w programie Word. Będziemy musieli po prostu nacisnąć klawisze Alt + = , a edytor zostanie automatycznie wstawiony do dokumentu.

    W zależności od posiadanej klawiatury będziesz musiał również nacisnąć klawisz Shift, aby móc nacisnąć „=". Właściwie musiałbyś nacisnąć następujące klawisze: Alt + Shift + cyfra zero , aby wstawić nowy edytor równań matematycznych.

    Zaletą wstawiania formuł matematycznych w ten sposób jest to, że możemy dostosować to, co chcemy napisać. Możemy nawet szybko i łatwo pisać ułamki i ułamki z wykładnikami . W ten sposób nasz dokument Word będzie kompletny, a informacje wyjaśnione tak jasno, jak to możliwe, nadając mu dużą ważność.

    Jak można było przeczytać, wstawianie symboli matematycznych i równań matematycznych jest bardzo łatwe, więc teraz możesz to zrobić bez problemów, a wraz z praktyką wyjdzie to szybciej. Mam nadzieję, że wszystkie te informacje były dla Ciebie bardzo przydatne, do zobaczenia następnym razem!

    Czytaj więcej  Jak umieszczać rzadkie imiona w pseudonimach Fortnite, symbolach, rzadkich literach, wesołej twarzy i nie tylko

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

    Go up

    Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji