Jak wstawiać różne typy kształtów na slajdzie PowerPoint — krok po kroku

18 listopada, 2021

Jak już powinieneś wiedzieć, Microsoft Office posiada pakiet z bardzo przydatnymi programami z różnych dziedzin, zarówno zawodowych, jak i studenckich. Są to Word, Excel i PowerPoint, przy czym ten ostatni od momentu wprowadzenia stał się bardzo przydatny zarówno do prezentacji wystaw, jak i do wyjaśniania grafik , obrazów, strategii, schematów przepływu i wielu innych.

Jak wstawiać różne typy kształtów na slajdzie PowerPoint — krok po kroku

W tym artykule nauczymy Cię, jak wstawiać różne rodzaje kształtów na slajdach PowerPoint , aby zapewnić lepszą widoczność wszystkim prezentacjom, które tworzysz za pomocą tego programu. Wspomnimy również o różnych przedmiotach, których możesz użyć, aby wybrać najbardziej odpowiedni w zależności od tego, co musisz umieścić na slajdzie.

  Indeks

   Jak wstawiać kształty na slajdzie PowerPoint?

   Wstawianie kształtów w PowerPoint jest bardzo proste i możesz to zrobić na wszystkich slajdach, które chcesz , a także bawić się różnymi opcjami oferowanymi przez program. Tutaj wyjaśniamy krok po kroku, jak wstawiać kształty:

    Czytaj więcej  Jak długo działa bateria 4000 mAh mojego telefonu komórkowego lub telefonu komórkowego z systemem Android?

    W ten sposób możesz łatwo dodawać kształty do dowolnego slajdu, a nawet wypróbować różne dostępne obiekty , aby użyć tego, który najlepiej pasuje do tego, czego szukasz.

    W tym miejscu wymienimy niektóre z zalet używania kształtów w prezentacjach PowerPoint . Podobnie możesz również rysować obrazy, łącząc i scalając kształty, aby uzyskać lepszą reprezentację, której szukasz.

    Jakie są zalety wstawiania kształtów na slajdach programu PowerPoint?

    Bardzo ważne jest, aby pobrać i zainstalować program Microsoft PowerPoint 2013/2016/2019, aby móc cieszyć się wszystkimi zaletami, jakie oferuje jako program do projektowania slajdów we wszystkich typach prezentacji.

    W ten sposób możemy zobaczyć wszystkie kolekcje kształtów lub figur, które są dostępne w programie PowerPoint , z których wymienimy tutaj niektóre z najistotniejszych. Funkcjonalność, jaką można nadać poszczególnym kształtom, jest zróżnicowana w zależności od potrzeb, a także kreatywności, aby wykorzystać je we właściwy sposób. Lista dostępnych kształtów i figur to:

    • Linie.
    • Prostokąty.
    • Podstawowe kształty, takie jak pola tekstowe, elipsy, różne kształty geometryczne, serca, gwiazdy, chmury i wiele innych.
    • Blokuj strzały.
    • Formy równań.
    • Wstępnie zaprojektowane schematy blokowe.
    • Wstążki i gwiazdy.
    • Połączenia
    • Przyciski akcji.
    Czytaj więcej  Jakie są najlepsze darmowe aplikacje do flirtowania i poznawania ludzi?

    Oto niektóre z kształtów i figur, które możesz wstawić do slajdu PowerPoint. Każdy może służyć do określonego celu, na przykład objaśnienia służą do podkreślenia nowych informacji i przyciągnięcia uwagi widza. Podobnie przyciski akcji pozwalają zrobić to samo tylko poprzez dodanie określonej ścieżki lub ruchu na obiekcie lub kształcie.

    Do czego można wykorzystać kształty?

    Zacznijmy mówić o liniach, będąc z nimi, że możemy uporządkować informacje dając wskazówki widzom o ich przepływie. Podobnie za pomocą prostokątów możemy tworzyć własne spersonalizowane diagramy, oprócz tego, że można wyróżnić informacje.

    W ten sam sposób za pomocą podstawowych kształtów możemy tworzyć nieskończone obrazy , wypełniając je, grupując różne kształty w celu tworzenia obiektów i nie tylko. Możliwe jest nawet łatwe wstawienie animowanego GIF-a do slajdu .

    I wreszcie, wywołania akcji i przyciski dodają interakcji, która przyciąga uwagę widzów . W ten sam sposób możesz edytować obraz tła slajdu, aby był bardziej szczegółowy i nadać lepszy styl wszystkim kształtom umieszczanym na slajdzie.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Go up

    Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji