Jak włączyć, wyłączyć lub ponownie uruchomić iPhone'a, iPada lub iPoda we właściwy sposób?

8 listopada, 2021

Apple jest jedną z najważniejszych firm na świecie z milionami użytkowników na swoich urządzeniach iPhone, iPod i iPad. To, co charakteryzuje te modele, to szybkość oprogramowania, które posiadają oraz stylizowany design, który oferują, co od czasu ich odejścia wywołało boom wśród ludzi.

Urządzenia te, jeśli są odpowiednio pielęgnowane, mogą służyć przez długi czas , a tym samym w pełni wykorzystać wszystkie oferowane przez nie specyfikacje. Dlatego w tym artykule nauczymy Cię, jak poprawnie ponownie uruchomić, włączyć lub wyłączyć urządzenie Apple. W ten sposób zapewnisz, że zarówno sprzęt, jak i oprogramowanie będą utrzymywane w optymalnym stanie.

Jak włączyć, wyłączyć lub ponownie uruchomić iPhone'a, iPada lub iPoda we właściwy sposób?

  Indeks

   Włącz i wyłącz mój iPhone, iPad lub iPod prawidłowo

   Istnieje kilka sposobów włączania i wyłączania urządzenia Apple, aby zapobiec uszkodzeniom sprzętu w przyszłości . W ten sposób wydłuży się jego żywotność, dzięki czemu będziesz mógł cieszyć się nią dłużej. Oto jak włączać i wyłączać urządzenie. Ważne jest, aby nasze urządzenie było odblokowane za pomocą Apple ID, aby móc wejść do wszystkich jego aplikacji.

   Czytaj więcej  Ostateczne rozwiązanie błędu „Nie widzę skórek ani mojej skórki w Minecrafcie”

   Z ustawień

   Po pierwsze, jest to jedna z najłatwiejszych metod wyłączania komputera i to za pomocą menu urządzenia . W ten sposób możemy wyłączać i włączać sprzęt bez konieczności naciskania jego przycisków.

   • Przejdziesz do ekranu głównego i poszukasz ikony „Ustawienia”, która jest reprezentowana przez rodzaj koła zębatego. Kliknij tam i uzyskaj dostęp do ustawień.
   • Następnie przejdziesz do sekcji „Ogólne” .
   • Tam będziesz przesuwać menu, które się pojawi, aż pojawi się opcja „Zamknij” i klikniesz na nią.
   • Pojawi się przełącznik, który będziesz musiał przesunąć, aby potwierdzić, że chcesz wyłączyć urządzenie. I gotowy!

   W ten sposób możesz go wyłączyć bez użycia przycisków, jednak aby go włączyć , będziesz musiał nacisnąć i przytrzymać przycisk blokady ekranu przez chwilę, aż się włączy.

   Z pomocniczym dotykiem

   Istnieje inny sposób włączania, wyłączania i ponownego uruchamiania urządzenia Apple i odbywa się to za pomocą AssistiveTouch . Ta funkcja ułatwień dostępu jest domyślnie wyłączona, więc pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, to ją aktywować. Ta opcja jest idealna dla tych drużyn, które mają problemy z przyciskami bocznymi lub po prostu starają się unikać ich nadmiernego używania.

   • Na ekranie głównym poszukamy ikony „Ustawienia” i klikniemy ją.
   • Następnie poszukamy sekcji „Ogólne”, aby ją wprowadzić.
   • Będziemy patrzeć na przycisk „dostępność” , będziemy kliknij na nią, a potem będziemy szukać „AssistiveTouch” .
   • W tym momencie musimy go aktywować, przełączając przełącznik i voila! Od tego momentu zobaczysz czarne pudełko z białym kółkiem pośrodku, które reprezentuje przycisk home.
   Czytaj więcej  Jak zrobić lub stworzyć kreatywny i udany podcast od podstaw — kompletny przewodnik

   Po aktywacji AssistiveTouch następną rzeczą będzie nauczenie się wyłączania urządzenia za jego pomocą . Jeśli masz wątpliwości, zawsze możesz skorzystać z pomocy technicznej Apple, aby skonfigurować iPoda, iPhone'a i iPada .

   Jak wyłączyć moje urządzenie Apple bez użycia przycisków bocznych

   Teraz, gdy masz aktywowany AssistiveTouch , który może znajdować się na iPodzie, iPhonie lub iPadzie, następną rzeczą jest użycie go do wyłączenia urządzenia. Proces jest prosty i nie trwa długo.

   • Aby rozpocząć, dotknij AssistiveTouch, aby wyświetlić menu działań.
   • Znajdziesz dostępne opcje, w których naciśniesz ten z napisem „Urządzenie”, który zwykle jest reprezentowany przez jego rysunek.
   • Ponownie zostaną wyświetlone działania, które możesz wykonać na urządzeniu. W takim przypadku wyszukasz i przytrzymasz przez chwilę przycisk „Zablokuj ekran” . Rób to, aż ekran się zmieni.
   • W tym momencie pojawi się przełącznik potwierdzający, że chcesz wyłączyć urządzenie. Potwierdzasz, przesuwając go od lewej do prawej i voila! Bez problemów wyłączysz sprzęt. Masz również możliwość anulowania procesu zamykania.

   Urządzenia Apple są bardzo trwałe i odporne, jednak im więcej o nie zadbamy, tym dłuższa będzie ich żywotność . Mówiąc o innym temacie, możesz również dowiedzieć się, czy Twój iPhone znajduje się na czarnej liście Apple . W ten sam sposób możliwe jest również utworzenie konta Apple ID bez karty kredytowej w iTunes , na wypadek gdybyś potrzebował go, aby móc wejść do komputera.

   Czytaj więcej  Jak ustawić specjalny lub niestandardowy dzwonek dla kontaktu w WhatsApp dla wiadomości i połączeń?

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji