Jak włączyć lub otworzyć port zapory pulpitu zdalnego w Windows 8, 8.1 i 10?

31 lipca, 2021

Pomimo tego, że są narzędziem codziennego użytku ze względu na łatwość obsługi, komputery to zestaw złożonych procesów, które działają w sposób zsynchronizowany, biorąc pod uwagę, że zdecydowana większość z nich ma dostęp do internetu, są one podatne na elementy zewnętrzne poprzez sieć .

Nie jest to powód do niepokoju, ponieważ komputery mają wewnętrzne procesy oprogramowania, które zapobiegają wszelkiego rodzaju atakom komputerowym , dlatego ryzyko jest zminimalizowane, aby móc skorzystać ze wszystkich usług dostępnych w ramach sprzętu i narzędzi zewnętrznych, które można pobierz w sieci.

Jak włączyć lub otworzyć port zapory pulpitu zdalnego w Windows 8, 8.1 i 10?

Zdecydowana większość obecnych komputerów jest wyposażona w domyślny program antywirusowy, który chroni komputer, jednak istnieje wiele różnych programów antywirusowych, takich jak Avast , na wypadek, gdybyś nie czuł się całkowicie bezpieczny z domyślnym. Ponieważ każdy program antywirusowy to inne oprogramowanie z jego zaletami i wadami w zależności od konkretnej sytuacji.

Podobnie, od swojej pierwszej wersji do najnowszej, system Windows posiada zaporę komputerową lub system zapory sieciowej, który chroni zarówno sprzęt, jak i oprogramowanie sprzętu, działając w sposób zsynchronizowany, zapewniając i odmawiając wszystkim rodzajom dostępu do sprzętu, poprzez domyślną lub niestandardowa konfiguracja dla bezpieczeństwa systemu.

Czytaj więcej  Jak usunąć lub wyłączyć powiadomienia WhatsApp z ekranu lub paska powiadomień?

W ramach systemu zapory komputerowej istnieje szeroka gama architektur i struktur zapory do kontrolowania ruchu informacyjnego i danych przeglądania stron internetowych za pośrednictwem sieci bezprzewodowej WiFi i konfiguracji routera, w celu dodania warstwy bezpieczeństwa do przeglądania i zapobiegania intruzom w sieci.

Z tego powodu nauka konfigurowania wszystkich systemów zapory sprzętowej i programowej komputera jest niezbędna, aby móc w pełni korzystać ze wszystkich narzędzi dostępnych na komputerze w bezpieczny sposób. Dlatego w tym artykule pokażemy, jak włączyć lub otworzyć port zapory pulpitu zdalnego w Windows 8, 8.1 i 10.

  Włącz port zapory pulpitu zdalnego za pomocą wiersza polecenia

  Port zapory pulpitu zdalnego jest idealnym narzędziem w środowiskach, w których wielu użytkowników jest podłączonych do sieci WiFi, dzięki czemu można uniemożliwić im dostęp do sprzętowej zapory sieciowej. Przed wykonaniem tego procesu musisz upewnić się, że masz stabilne połączenie internetowe i podstawową wiedzę na temat systemów sprzętu.

  Pierwszą metodą włączenia portu pulpitu zdalnego jest użycie terminala poleceń, który jest dostępny we wszystkich wersjach systemu operacyjnego, po prostu wprowadzając polecenie „cmd” w przeglądarce. Musisz wprowadzić następujące cztery polecenia jeden po drugim i nacisnąć Enter, aby wykonać.

  • netsh advfirewall firewall delete rule name="Escritorio Remoto - Modo usuario (TCP de entrada)"
  • netsh advfirewall firewall delete rule name="Escritorio Remoto - Modo usuario (UDP de entrada)"
  • netsh advfirewall firewall add rule name="Escritorio Remoto - Modo usuario (TCP de entrada)" dir=in action=allow program=%SystemRoot%\System32\svchost.exe profile=dowolny port lokalny=3389 protocol=tcp
  • netsh advfirewall firewall add rule name="Escritorio Remoto - Modo usuario (UDP de entrada)" dir=in action=allow program=%SystemRoot%\System32\svchost.exe profile=dowolny port lokalny=3389 protocol=udp
  Czytaj więcej  Jak zablokować ukryte trackery i pliki cookie stron trzecich podczas przeglądania Internetu?

  Otwórz port zapory pulpitu zdalnego za pomocą panelu sterowania

  Aby wykonać tę metodę, musisz najpierw upewnić się, że komputer ma włączoną funkcję zezwalającą na połączenia zdalne i że jest podłączony do stabilnej sieci bezprzewodowej.

  Po potwierdzeniu procesu przejdź do Panel sterowania > Zapora systemu Windows> Ustawienia zaawansowane> Reguła przychodząca> Nowa reguła> Kreator nowej reguły przychodzącej> Port, a następnie otworzy się wyskakujące okienko z pytaniem o typ reguły do ​​zastosowania i jesteś wybieram opcję TCP i określone porty lokalne.

  Następnie należy wybrać profile, w których zamierzamy zastosować daną metodę oraz ich nazwę i port , a następnie w regułach przychodzących wybrać nazwę i port. Następnie wybierz Nowa reguła> Port, aw Określone porty lokalne wprowadź numer 21. Aby zakończyć, zaznacz Blokuj połączenie> Domena> Ponownie wprowadź nazwę i port 21 i kliknij OK.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji