Jak włączyć lub otworzyć port zapory pulpitu zdalnego w Windows 8, 8.1 i 10?

31 lipca, 2021

Pomimo tego, że są narzędziem codziennego użytku ze względu na łatwość obsługi, komputery to zestaw złożonych procesów, które działają w sposób zsynchronizowany, biorąc pod uwagę, że zdecydowana większość z nich ma dostęp do internetu, są one podatne na elementy zewnętrzne poprzez sieć .

Nie jest to powód do niepokoju, ponieważ komputery mają wewnętrzne procesy oprogramowania, które zapobiegają wszelkiego rodzaju atakom komputerowym , dlatego ryzyko jest zminimalizowane, aby móc skorzystać ze wszystkich usług dostępnych w ramach sprzętu i narzędzi zewnętrznych, które można pobierz w sieci.

Jak włączyć lub otworzyć port zapory pulpitu zdalnego w Windows 8, 8.1 i 10?

Zdecydowana większość obecnych komputerów jest wyposażona w domyślny program antywirusowy, który chroni komputer, jednak istnieje wiele różnych programów antywirusowych, takich jak Avast , na wypadek, gdybyś nie czuł się całkowicie bezpieczny z domyślnym. Ponieważ każdy program antywirusowy to inne oprogramowanie z jego zaletami i wadami w zależności od konkretnej sytuacji.

Podobnie, od swojej pierwszej wersji do najnowszej, system Windows posiada zaporę komputerową lub system zapory sieciowej, który chroni zarówno sprzęt, jak i oprogramowanie sprzętu, działając w sposób zsynchronizowany, zapewniając i odmawiając wszystkim rodzajom dostępu do sprzętu, poprzez domyślną lub niestandardowa konfiguracja dla bezpieczeństwa systemu.

Czytaj więcej  Jak aktywować ochronę przywracania ustawień fabrycznych lub FRP w systemie Android, aby uniknąć nieautoryzowanego przywracania?

W ramach systemu zapory komputerowej istnieje szeroka gama architektur i struktur zapory do kontrolowania ruchu informacyjnego i danych przeglądania stron internetowych za pośrednictwem sieci bezprzewodowej WiFi i konfiguracji routera, w celu dodania warstwy bezpieczeństwa do przeglądania i zapobiegania intruzom w sieci.

Z tego powodu nauka konfigurowania wszystkich systemów zapory sprzętowej i programowej komputera jest niezbędna, aby móc w pełni korzystać ze wszystkich narzędzi dostępnych na komputerze w bezpieczny sposób. Dlatego w tym artykule pokażemy, jak włączyć lub otworzyć port zapory pulpitu zdalnego w Windows 8, 8.1 i 10.

  Indeks

   Włącz port zapory pulpitu zdalnego za pomocą wiersza polecenia

   Port zapory pulpitu zdalnego jest idealnym narzędziem w środowiskach, w których wielu użytkowników jest podłączonych do sieci WiFi, dzięki czemu można uniemożliwić im dostęp do sprzętowej zapory sieciowej. Przed wykonaniem tego procesu musisz upewnić się, że masz stabilne połączenie internetowe i podstawową wiedzę na temat systemów sprzętu.

   Pierwszą metodą włączenia portu pulpitu zdalnego jest użycie terminala poleceń, który jest dostępny we wszystkich wersjach systemu operacyjnego, po prostu wprowadzając polecenie „cmd” w przeglądarce. Musisz wprowadzić następujące cztery polecenia jeden po drugim i nacisnąć Enter, aby wykonać.

   • netsh advfirewall firewall delete rule name="Escritorio Remoto - Modo usuario (TCP de entrada)"
   • netsh advfirewall firewall delete rule name="Escritorio Remoto - Modo usuario (UDP de entrada)"
   • netsh advfirewall firewall add rule name="Escritorio Remoto - Modo usuario (TCP de entrada)" dir=in action=allow program=%SystemRoot%System32svchost.exe profile=dowolny port lokalny=3389 protocol=tcp
   • netsh advfirewall firewall add rule name="Escritorio Remoto - Modo usuario (UDP de entrada)" dir=in action=allow program=%SystemRoot%System32svchost.exe profile=dowolny port lokalny=3389 protocol=udp
   Czytaj więcej  Jak zamknąć otwarte aplikacje na Androidzie, które zużywają dużo baterii w tle?

   Otwórz port zapory pulpitu zdalnego za pomocą panelu sterowania

   Aby wykonać tę metodę, musisz najpierw upewnić się, że komputer ma włączoną funkcję zezwalającą na połączenia zdalne i że jest podłączony do stabilnej sieci bezprzewodowej.

   Po potwierdzeniu procesu przejdź do Panel sterowania > Zapora systemu Windows> Ustawienia zaawansowane> Reguła przychodząca> Nowa reguła> Kreator nowej reguły przychodzącej> Port, a następnie otworzy się wyskakujące okienko z pytaniem o typ reguły do ​​zastosowania i jesteś wybieram opcję TCP i określone porty lokalne.

   Następnie należy wybrać profile, w których zamierzamy zastosować daną metodę oraz ich nazwę i port , a następnie w regułach przychodzących wybrać nazwę i port. Następnie wybierz Nowa reguła> Port, aw Określone porty lokalne wprowadź numer 21. Aby zakończyć, zaznacz Blokuj połączenie> Domena> Ponownie wprowadź nazwę i port 21 i kliknij OK.

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji