Jak włączyć lub aktywować wirtualizację w systemie BIOS mojego komputera z systemem Windows 10

12 lipca, 2021

BIOS komputera może być używany do wykonywania różnych czynności , czasami konieczne jest jego ponowne uruchomienie w przypadku wystąpienia błędu , można go również użyć do uruchomienia w trybie awaryjnym , jeśli system Windows, którego używamy, ma problem.

Inną opcją, jaką nam daje, jest użycie wirtualizacji , proces ten pozwala nam uruchomić inne systemy operacyjne lub poprzednie wersje Windows , a także symulować inne urządzenie lub maszynę na naszym komputerze.

Jak włączyć lub aktywować wirtualizację w systemie BIOS mojego komputera z systemem Windows 10

Wirtualizacja jest zazwyczaj bardzo przydatna dla twórców aplikacji na Androida , jeśli na przykład chcesz stworzyć aplikację za pomocą Android Studio , wtedy możesz symulować dowolny model telefonu na komputerze i przetestować aplikację, aby sprawdzić, czy działa poprawnie.

Musimy wykonać pewne kroki, aby aktywować wirtualizację w naszym systemie Windows 10, pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, jest dostęp do BIOS-u naszego komputera .

Indeks ()

 1. Uzyskaj dostęp do BIOS-u
 2. Włącz wirtualizację
Indeks

  Uzyskaj dostęp do BIOS-u

  Aby uzyskać dostęp do BIOS-u musimy w zależności od modelu płyty głównej komputera wcisnąć klawisz zaraz po włączeniu komputera, tylko w tym momencie BIOS będzie dostępny. Ogólnie klawisz do naciśnięcia może być: F1, F2, F12 lub Del .

  Czytaj więcej  Jak zamknąć otwarte aplikacje na Androidzie, które zużywają dużo baterii w tle?

  Jeśli naciśniesz ten lub jakikolwiek inny klawisz i nadal nie możesz uzyskać dostępu do systemu BIOS, możesz znaleźć w Internecie, który klawisz należy nacisnąć zgodnie z modelem płyty głównej , jeśli nie, istnieje inny sposób wejścia do systemu BIOS z interfejsu systemu Windows 10.

  Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to nacisnąć klawisz Start, a następnie nacisnąć przycisk, który jest kołem zębatym, da ci to dostęp do ustawień systemu Windows, tam uzyskasz dostęp do menu z napisem Aktualizacja i zabezpieczenia.

  W tym menu musimy poszukać opcji Odzyskiwanie po lewej stronie okna i kliknąć ją, spowoduje to wyświetlenie kilku opcji, musimy poszukać opcji Zaawansowany start i podać przycisk znajdujący się tuż poniżej, który mówi Uruchom ponownie teraz.

  Po ponownym uruchomieniu komputera pojawi się ekran z kilkoma opcjami, wybierzemy Rozwiązywanie problemów, a następnie Opcje zaawansowane i na końcu Konfiguracja oprogramowania układowego UEFI. Następnie ponownie uruchamiamy komputer i natychmiast uzyskujemy dostęp do BIOS-u.

  Już w BIOS-ie możemy aktywować wirtualizację, procedura ta może się zmieniać w zależności od modelu płyty głównej naszego komputera, jednak generalnie jest mniej więcej tak samo .

  Czytaj więcej  Jak aktywować lub dodać przypomnienie YouTube przed snem lub zrobić sobie przerwę?

  Włącz wirtualizację

  Już w BIOS-ie będziemy szukać zaawansowanych opcji BIOS-u, które można nazwać Advanced BIOS Feature lub po prostu Advance, w zależności od modelu płyty głównej. Następnie w tych opcjach należy poszukać opcji Technologia wirtualizacji i zmienić jej wartość, prawdopodobnie powie Disable, powinniśmy ją zmienić na Enable .

  Jeśli ta opcja nie pojawia się w opcjach zaawansowanych, prawdopodobnie powinieneś poszukać jej z drugiej strony lub pod inną nazwą, będziesz musiał poszukać w różnych sekcjach opcji Wirtualizacja lub VT-x i w ten sam sposób je aktywować zmieniając ich wartość z Wyłącz na Włącz.

  Wirtualizacja jest już aktywna, teraz musisz wyjść z BIOS-u, pamiętaj, aby zapisać zmiany przed wyjściem, w przeciwnym razie będziesz musiał powtórzyć proces ponownie, w tym celu po prostu dajesz opcję Wyjdź i zapisz ustawienia lub dowolną podobną opcję , prawdopodobnie będziesz musiał nadaj go klawiszowi F10 lub wskazanemu przez BIOS, aby to zrobić.

  I to wszystko, możesz sprawdzić w interfejsie Windowsa 10, że masz już aktywną wirtualizację , co da ci możliwość, jeśli masz odpowiednie programy i pliki, oczywiście korzystać z maszyn wirtualnych i symulować inne urządzenia czy systemy operacyjne. Jeśli z jakiegoś powodu wirtualizacja jest wyłączona, wystarczy powtórzyć proces i to wszystko.

  Czytaj więcej  Jak umieścić lub ustawić napisy i dźwięk w dowolnym języku w serwisie Netflix?

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji