Jak włączyć i wyłączyć weryfikację lub uwierzytelnianie dwuetapowe na Facebooku?

15 czerwca, 2022

Strona internetowa, aplikacja lub sieć społecznościowa, które pozwalają aktywować różne metody jako środek bezpieczeństwa, będą o tym mówić z uznaniem. I że ta kwestia jest podejmowana z wielką odpowiedzialnością i Facebook nie jest wyjątkiem. Nie bez powodu jest uważana za jedną z najlepszych sieci społecznościowych na świecie. Jedną z tych metod, które gwarantują, że ktoś nie włamie się na Twoje konto, jest uwierzytelnianie dwuetapowe. A poniżej pokażemy Ci, jak możesz włączyć i wyłączyć tę weryfikację na Facebooku.

Funkcje, które oferuje nam Facebook są bardzo zróżnicowane i pozwala nam bezproblemowo komunikować się z rodziną i przyjaciółmi. A nawet pozwala znaleźć idealnego partnera za pośrednictwem Facebook Couples . Ale konieczne jest również udostępnienie użytkownikom mechanizmów, które sprawią, że poczują się bardziej bezpieczni i chronieni.

Jak aktywować i dezaktywować weryfikację lub uwierzytelnianie dwuetapowe na Facebooku?

Dzięki aktywacji tego systemu zabezpieczeń, Facebook pozwala użytkownikom mieć spokój o nieautoryzowany dostęp do ich kont. Dlatego teraz miliony użytkowników na całym świecie muszą korzystać z uwierzytelniania dwuetapowego . Ponieważ najwyraźniej jest to niezawodne i chroni każde konto przed włamaniami hakerów.

Czytaj więcej  Jak zsynchronizować zdjęcia, filmy i czaty WhatsApp z Dropbox — kopia zapasowa

  Indeks

   Kroki aktywacji dwuetapowego uwierzytelniania na Facebooku

   Zanim wyjaśnimy, jak aktywować dwuetapowe uwierzytelnianie na Facebooku , musisz wiedzieć, o co w tym wszystkim chodzi. A weryfikacja dwuetapowa to nic innego jak kod, który pojawia się na smartfonie, gdy próbujesz zalogować się na swoje konto. W związku z tym nie jest możliwe wejście innej osoby bez podania tego kodu.

   Teraz, aby móc korzystać z tego wydajnego systemu bezpieczeństwa, musisz go najpierw aktywować, a w tym celu musisz wejść na swoje konto na Facebooku i zalogować się. Ważne jest, abyś wiedział, że z telefonu komórkowego możesz zalogować się na dwa konta . Będąc w swoim profilu musisz wejść w opcje konfiguracji konta.

   W tym nowym oknie wybierzesz opcję „ Bezpieczeństwo i logowanie ”, zostaniesz ponownie przeniesiony do innego okna, w którym znajdziesz opcję „Użyj uwierzytelniania dwuetapowego”. Następnym krokiem jest kliknięcie opcji „Zarządzaj”. Teraz zauważysz, że masz dwie różne metody bezpieczeństwa do uwierzytelniania.

   Pierwsza z nich to wiadomość tekstowa, która jest wysyłana SMS-em na Twój telefon komórkowy i zawiera kod. Drugi sposób polega na skorzystaniu z aplikacji innej firmy, która od czasu do czasu tworzy kody, które zostaną wykorzystane do rozpoczęcia sesji. W tych ostatnich wykorzystywane są aplikacje takie jak i Authy, które są generatorami kodu.

   Czytaj więcej  Jak zapłacić za Spotify Premium i jakie karty są akceptowane, wszystkie metody

   Jeśli wybierzesz uwierzytelnianie do korzystania z tych aplikacji, otrzymasz kod, który będzie miał określony okres ważności. Jeśli zdecydujesz się na otrzymanie wiadomości SMS, musisz podać numer telefonu i kraj pochodzenia, a otrzymasz wiadomość potwierdzającą z Facebooka. I to wszystko, już aktywowałeś weryfikację dwuetapową na platformie.

   Jak otrzymywać alerty o nierozpoznanym logowaniu

   Dzięki tej opcji będziesz mógł zwracać uwagę na każdą próbę wejścia na swoje konto na Facebooku, teraz musisz się zalogować, a następnie wybrać opcję "Ustawienia". Następnym krokiem jest wybranie opcji Prywatność i wreszcie „Bezpieczeństwo i logowanie”. Zostaniesz przeniesiony na nową stronę i na niej powinieneś wybrać „Otrzymuj alerty o nierozpoznanych loginach”

   I już teraz, aby móc zweryfikować te starty, musisz wrócić do „Ustawień”, a następnie wybrać opcję „Bezpieczeństwo i logowanie”. Teraz musisz wybrać opcję „ Gdzie się zalogowałeś ”, a na ekranie zostanie wyświetlona lista, na której nastąpiło logowanie do Facebooka.

   I tak kończy się ten samouczek, który po raz kolejny pokazał Ci funkcjonalne i wszechstronne funkcje, które oferuje Ci Facebook, a jedną z nich jest aktywacja dwuetapowej weryfikacji na Facebooku.

   Czytaj więcej  Jak usunąć lub usunąć moje konto Google z Androida z komputera lub innych urządzeń

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji