Jak włączyć i aktywować podświetlenie na klawiaturze ASUS, HP, Dell lub Samsung

25 lipca, 2022

Jak włączyć i aktywować podświetlenie na klawiaturze ASUS, HP, Dell lub Samsung

Klawiatura jest najważniejszym wejściowym urządzeniem peryferyjnym komputera i chociaż jej obsługa jest ogólnie dość intuicyjna , zdarzają się sytuacje, w których takie rzeczy jak oznaczenie znaku mogą powodować komplikacje, jeśli nie wiemy, jak to zrobić dobrze.

Jak włączyć i aktywować podświetlenie na klawiaturze ASUS, HP, Dell lub Samsung

Kolejną ważną rzeczą, o której należy pamiętać, jest język klawiatury. Laptopa możemy kupić w kraju anglojęzycznym, a klawiatura nie ma litery Ñ , więc oznaczanie jej może być skomplikowane i możemy nawet nie być w stanie postawić pytania otwierającego lub znaków podziwu. Język klawiatury może być również nieskonfigurowany , dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak skonfigurować swój język .

Kupując klawiaturę należy wziąć pod uwagę wiele aspektów , po pierwsze, czy odpowiada ona naszym potrzebom, do czego chcemy jej używać, a przede wszystkim jaki mamy budżet.

Jak włączyć i aktywować podświetlenie na klawiaturze ASUS, HP, Dell lub Samsung

Na przykład, jeśli zamierzamy używać go do gry, gracze preferują klawiatury mechaniczne , ponieważ mają lepszą reakcję i są bardziej wytrzymałe, preferują je również osoby spędzające dużo czasu przed klawiaturą, ale są też droższe niż membranowe.

Czytaj więcej  Co to jest atak DDos i jak ich uniknąć?

Membrana jest mniej wytrzymała, ale wysokiej klasy nie ma co pozazdrościć mechanice. Jeśli nie korzystasz zbyt często z komputera, potrzebujesz klawiatury do podstawowego użytku lub nie masz zbyt dużego budżetu, jest to idealna opcja.

Innym aspektem, który należy wziąć pod uwagę, jest to, czy chcesz, aby Twoja klawiatura miała podświetlenie, ten typ klawiatury ma wiele zalet i jest odpowiedni dla wszystkich gustów i budżetów.

 

Indeks

  Zalety podświetlanej klawiatury

  Pierwszą i najbardziej oczywistą zaletą jest element estetyczny, są klawiatury, które pozwalają nam zmieniać kolor i intensywność świateł , dzięki czemu mogą być bardzo piękne. Ten element sprawia, że ​​są bardziej konfigurowalne, dlatego są ulubieńcami graczy.

  Kolejną zaletą jest możliwość korzystania z nich w miejscach o słabym oświetleniu lub całkowitej ciemności, jeśli z tego czy innego powodu nie możemy korzystać z komputera przy włączonym świetle. W zależności od ceny daje nam możliwość nałożenia jednego lub wielu kolorów na klawisze , co daje im lepszą widoczność.

  Innym aspektem, o którym należy pamiętać, jest to, że klawisze na podświetlanych klawiaturach trwają dłużej, aby usunąć, co jest bardzo powszechne na normalnych klawiaturach, gdy są intensywnie używane.

  Czytaj więcej  Jak zmienić i zwiększyć limit czasu lub blokadę ekranu Androida w przypadku szybkiego wyłączenia?

  Podświetlane klawiatury pozwalają nam również włączać i wyłączać światła, kiedy tylko ich potrzebujemy, ale w zależności od marki klawiatury sposób tego może się różnić.

  ręce używające klawiatury i myszy ze światłami

  Jak włączyć i wyłączyć podświetlenie klawiatury?

  W zależności od marki klawiatury kombinacja klawiszy może się różnić, istnieją klawiatury, które zidentyfikowały klawisz do wybrania, aby wyłączyć i włączyć podświetlenie klawiatury, jeśli nie mają tego klawisza, zazwyczaj nie ma tej opcji. Zwykle jest to ikona, która wygląda jak jeden lub więcej klawiszy na klawiaturze, a na nich coś, co wygląda jak światło.

  W przypadku klawiatur ASUS ikona może znajdować się na klawiszach F3 lub F4 w zależności od tego, gdzie się znajduje, klawisz ten musi być wciśnięty jednocześnie z klawiszem FN.

  W przypadku komputerów HP Pavilion wyposażonych w podświetlaną klawiaturę, w zależności od modelu, może się to różnić, ale ogólnie należy nacisnąć klawisz z ikoną podświetlenia oraz klawisz F5 lub F12 . W przypadku laptopów, które mają tę opcję, należy nacisnąć klawisze FN oraz spację.

  W przypadku klawiatur laptopów firmy Dell ikona podświetlenia może znajdować się na klawiszach F6 lub F10 lub może znajdować się na jednym z klawiszy strzałek w prawym dolnym rogu klawiatury, tych ze strzałkami we wszystkich kierunkach, tak jak w poprzednich przypadkach , musisz nacisnąć ten klawisz razem z klawiszem FN.

  Czytaj więcej  Czym są i jak przedstawiać rekomendacje na Linkedin? Gdzie są widziani?

  Wreszcie w przypadku klawiatur Samsung zwykle musisz nacisnąć klawisz FN oraz spację, zwykle dają one również opcję wyboru intensywności światła klawiatury, naciskając klawisz FN plus Esc.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji