Jak włączyć DHCP w systemie Windows 10, aby mieć połączenie z Internetem przez Ethernet lub Wi-Fi?

28 czerwca, 2021

Internet stał się nieodzownym narzędziem w naszym życiu , dziś komputer bez internetu uważany jest za urządzenie niekompletne.

Internet daje nam wiele możliwości, od dostępu do wielu informacji i kontaktów z bliskimi i ludźmi na całym świecie, po sprzedaż naszych produktów, a tym samym zarobienie .

Możemy mieć problemy z konfiguracją Internetu na komputerze Mac lub komputerze z systemem Windows , który nie łączy się z Internetem. Jednym ze sposobów rozwiązania tych problemów z połączeniem jest skonfigurowanie DHCP połączenia Ethernet lub WIFI.

Co to jest DHCP oraz zalety i wady jego aktywacji

Host DHCP (Dynamic Host Configuration Protocol) lub Dynamic Host Configuration Protocol to typ protokołu typu serwer/klient, który automatycznie przypisuje adres IP do urządzenia podłączonego do sieci Wi-Fi lub Ethernet.

Ten rodzaj protokołu jest szeroko stosowany i generalnie jest aktywowany, ponieważ wiele urządzeń jest zwykle podłączonych do sieci i odpowiada za przypisanie każdemu z nich adresu IP bez konieczności ingerencji człowieka , tak aby internet działał poprawnie we wszystkich .

To oczywiście ma wiele zalet na wiele sposobów, ponieważ wszystkie urządzenia będą miały szybkie i stabilne połączenie internetowe, ponieważ nie będzie konfliktów z powodu powtarzających się adresów IP, a także znacznie ułatwi konfigurację sieci WIFI i Ethernet, ponieważ protokół zajmuje zadbasz o najbardziej uciążliwe prace, dzięki czemu zaoszczędzisz również czas.

Czytaj więcej  Jak pobrać i zaktualizować oprogramowanie układowe Samsung bardzo proste!

Chociaż ten protokół ułatwia konfigurację sieci, ma również pewne wady, szczególnie w części bezpieczeństwa Twojej WIFI, ponieważ użycie tego protokołu może ułatwić wejście do połączenia każdemu intruzowi, który chce wykorzystać Twoje połączenie do ułatwiać ruch danych o przekierowaniu i zapewniać dostęp do Twoich danych osobowych.

Ponadto, ponieważ jest to konfiguracja dynamicznego adresu IP, zmienia się on za każdym razem, gdy połączenie lub urządzenie podłączone do sieci jest restartowane , co utrudnia korzystanie z aplikacji lub konfiguracji wymagających statycznego adresu IP.

Jak aktywować protokół DHCP w systemie Windows

Aktywacja tego protokołu w systemie Windows jest bardzo łatwa, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to wejść do Centrum udostępniania , w tym celu możesz to zrobić, wchodząc do menu Windows i wpisując Centrum udostępniania sieci wyszukiwania, wchodząc do Panelu sterowania lub po prostu klikając ikonę połączenia internetowego, a następnie kliknij Otwórz Centrum udostępniania sieci.

Będąc w tym oknie, poszukaj w lewej górnej części okna opcji Zmień konfigurację adaptera i klikniesz ją, otworzy się kolejne okno, w którym będą widoczne wszystkie połączenia, tam wybierzesz swoje, aby je skonfigurować

Czytaj więcej  Jak dawać diamenty w wolnym ogniu moim znajomym za pomocą systemu PayPal Bardzo proste!

Gdy to zrobisz, otworzy się okno, w którym znajdują się wszystkie informacje o twoim połączeniu internetowym, tam klikniesz przycisk z napisem Właściwości , musisz mieć uprawnienia administratora, aby móc edytować te właściwości.

Tam na liście opcji poszukasz takiego, który mówi Internet Protocol wersja 4 (TCP / IPv4) i kliknij go, a następnie aktywuj opcje Uzyskaj adres IP automatycznie i Uzyskaj adres serwera DNS automatycznie i to wszystko, będziesz miał DHCP włączony protokół.

Jeśli chcesz go wyłączyć, musisz aktywować opcje Użyj tego adresu i Użyj tego adresu DNS i tam musisz ręcznie wprowadzić te dane. Nieprawidłowe ustawienie adresu IP może spowodować spowolnienie lub niestabilność Internetu albo po prostu uniemożliwić jego działanie, chociaż mogą istnieć inne przyczyny powolnego lub niestabilnego działania Internetu .

Ten samouczek pomaga również aktywować ten protokół w wersjach Windows 7, Windows 8 i Windows 8.1.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up

Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji