Jak w prosty sposób wstawiać lub umieszczać numery stron w Excelu?

7 lipca, 2021

Narzędzie arkusza kalkulacyjnego Microsoft Excel jest jednym z najważniejszych obecnie programów do wykonywania wszelkiego rodzaju operacji numerycznych i alfanumerycznych w środowiskach pracy, zarówno w wersji Windows na komputery stacjonarne, jak i w wersji online, aby uzyskać do nich dostęp, kiedy chcesz, będąc wtedy elastyczną aplikacją do potrzeb jej użytkowników.

Będąc jednym z głównych narzędzi w środowiskach biznesowych, Excel oferuje szeroką gamę opcji bezpieczeństwa plików , zwłaszcza podczas blokowania i naprawiania komórek, wierszy lub kolumn w programie Excel , aby zapobiec wszelkiego rodzaju sabotażowi pracy podczas zmiany danych. które mogą powodować problemy prawne.

Dodatkowo, w przypadku posiadania prywatnych lub poufnych informacji, których nie chcesz, aby ktokolwiek je widział, możesz zabezpieczyć pliki Excel hasłem , aby tylko osoby, które otrzymają wiadomość tekstową z hasłem, mogły je wprowadzić, za pomocą tej opcji możesz zaszyfruj cały dokument hasłem lub tylko jego części .

Nauka obsługi wszystkich narzędzi udostępnianych przez program Excel jest dziś absolutnie niezbędna, ponieważ jest to jedna z niezbędnych wiedzy do ubiegania się o wszelkiego rodzaju prace lub prowadzenia własnej firmy.

Czytaj więcej  Jak odinstalować, usunąć lub usunąć moje konto League of Legends na zawsze?

Z tego powodu, zwłaszcza w dzisiejszym artykule, nauczymy Cię, jak w prosty sposób wstawiać lub umieszczać numery stron w Excelu.

Wstaw lub umieść numery stron w Excelu

Obecnie program do obsługi arkuszy kalkulacyjnych Microsoft Excel ma wbudowaną opcję łatwego wyświetlania każdej strony w nagłówku lub stopce . Przede wszystkim powinieneś wiedzieć, że aby zobaczyć numery stron, będziesz musiał zmienić widok arkusza na Design, aby pojawiły się na ekranie.

Pierwszą dostępną opcją wprowadzania liczb na każdej stronie jest widok układu strony. Wybierz arkusz, który chcesz wyświetlić, a następnie przejdź do zakładki Wstaw> Tekst> Nagłówek i stopka . W ten sposób będziesz mieć dostęp do widoku układu strony i będziesz musiał wybrać sekcję, w której umieścisz numer, czy to nagłówek, czy stopka.

Teraz przejdź do zakładki Projekt i kliknij opcję Numer strony , spowoduje to wstawienie kodu „& [Page]” do listy stron, które mają zostać wydrukowane. Dodatkowo możesz wstawić całkowitą liczbę stron, po prostu wstawiając „de” po kodzie i wybierając opcję Liczba stron w zakładce projekt.

Czytaj więcej  Jak zdalnie sterować komputerem i mieć pełny dostęp z mojego telefonu z Androidem?

Chociaż inną dostępną opcją wstawiania numerów stron jest okno dialogowe Ustawienia strony , można ją znaleźć w ikonie pola poniżej opcji Drukuj tytuły na karcie Projekt. W wyskakującym oknie Ustawienia strony wybierz kartę Nagłówek i stopka.

Tutaj będziesz mieć dostępne opcje dostosowania nagłówka i stopki , wybierz opcję, w której wstawisz numer strony. W wyskakującym okienku wybierz sekcję, w której umieścisz numer i kliknij przycisk Wstaw numer strony. Aby wstawić sumę stron, wpisz „od” po kodzie i kliknij przycisk obok niego.

Zmień numerację stron w Excelu

Excel ma również możliwość zmiany numeracji tak, aby nie zaczynały się od 1 , wystarczy przejść do zakładki Strona i wybrać opcję Konfiguracja strony, kliknąć w sekcję Pierwszy numer strony: sekcja automatyczna. Aby zakończyć, wystarczy zmienić opcję automatyczną dla numeru, od którego ma się zaczynać.

Zaleca się używanie tej opcji pokazującej tylko numer strony, a nie sumę stron, aby zapobiec błędom podczas drukowania, ponieważ Excel zawsze zlicza całkowitą liczbę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up

Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji