Jak w prosty sposób sprawdzać i poprawiać pisownię i gramatykę w programie PowerPoint

24 lipca, 2021

PowerPoint był używany od dawna do tworzenia prezentacji i slajdów, istnieją nawet sposoby na przekonwertowanie tych prezentacji na wideo , w środowisku studenckim jest to obecnie najczęściej używany program.

Ponieważ może być również wykorzystany do tworzenia map pojęć , dodatkowo wielu nauczycieli poleca go do tworzenia tablic synoptycznych , ale jego siłą jest tworzenie najlepszych prezentacji w najprostszy sposób, a nawet z dużą ilością stylu i osobowości.

Jak w prosty sposób sprawdzać i poprawiać pisownię i gramatykę w programie PowerPoint

Do slajdów można dodać obrazek w tle , kolory, GIF , służy on również do tworzenia tryptyków czy broszur , jest to program, który zasłużył na swoje miejsce, dlatego konieczne jest, aby pisownia i gramatyka naszych kreacji była całkowicie zgodna zamówienie.

W tym celu musisz nauczyć się sprawdzać i poprawiać pisownię i gramatykę w tekstach PowerPoint, a tutaj odkryjesz, jak to zrobić, pokażemy Ci najprostsze sposoby, aby się tego nauczyć.

Indeks ()

 1. Krok po kroku sprawdzanie pisowni i gramatyki w programie PowerPoint
 2. Ponieważ poprawna pisownia jest niezbędna
Indeks

  Krok po kroku sprawdzanie pisowni i gramatyki w programie PowerPoint

  Czytaj więcej  Jak wyszukiwać, znajdować i używać nowych filtrów na Instagramie — porady i wskazówki

  Cóż, w rzeczywistości jest to bardzo proste w górnej części programu, gdzie szukasz opcji " sprawdź ", którą znajdziesz w prawie całym pakiecie Microsoft Office, po kliknięciu na nią zauważysz narzędzie " Pisownia i gramatyka " w lewej części pierwszego panelu opcji, lub po prostu naciskając F7

  Kiedy otworzysz narzędzie, zobaczysz małe okno z kilkoma opcjami, wszystkie są związane z pisownią i gramatyką, to samo narzędzie programu wybiera błędnie napisane słowa i pokazuje listę z możliwymi wynikami, których szukałeś.

  Poza tym możesz zmienić niewłaściwe słowo na zalecane , może to być korekta błędów ortograficznych, która zostanie podkreślona na czerwono lub błąd gramatyczny, który nie pominie słowa podkreślonego na zielono.

  Aby zmienić, zauważysz opcję "Zmień", która po kliknięciu zostanie automatycznie zastąpiona, a pod tą opcją jest " Zmień wszystko ", że w przypadku powtarzania się takiego błędu wszystkie zostaną zastąpione w tym samym czasie.

  Musisz pamiętać, że musisz iść krok po kroku i patrzeć na słowo, które jest w błędzie, ponieważ czasami nie ma odpowiedniej korekty dla naszego tekstu, więc opcjaZmień ” nie zostanie włączona .

  Czytaj więcej  Jaki jest rozmiar obrazów i zdjęć na Twitterze? - Prawidłowe pomiary

  Ale nie martw się, wystarczy ręcznie napisać słowo poprawnie, dodać je do słownika i voila, możesz mieć korektę, jeśli powtórzy się to przy innej okazji.

  Szybkim, ale niezbyt bezpiecznym sposobem jest umieszczenie go tam, gdzie jest napisane "Autokorekta", możesz nacisnąć tę opcję kilka razy w oknie " Pisownia i gramatyka " , pomoże to rozwiązać pewne drobne błędy, takie jak akcent lub dodatkowa litera .

  Ale nie jest to wysoce zalecane, ponieważ możesz zmienić słowa na niechciane , co czasami całkowicie niszczy znaczenie akapitu.

  Ponieważ poprawna pisownia jest niezbędna

  Jeśli jesteś uczniem, to po prostu Twój nauczyciel będzie Cię skarcił za te błędy, a jeśli jesteś nauczycielem po prostu błędy gramatyczne i ortograficzne nie są dla nich opcją , ważne jest, aby dokładnie przejrzeć nasze teksty.

  Teraz, ponieważ dobra prezentacja PowerPoint z doskonałą pisownią jest niezbędna , ponieważ musisz pamiętać, że są to slajdy, które będą oglądać inne osoby, mogą nie być ważne na zajęciach, ale jeśli treść zostanie przesłana do Internetu, pytanie jest inne .

  Czytaj więcej  Jak odblokować, odzyskać lub ponownie aktywować zablokowany kanał telegramu — skuteczna metoda

  Ponieważ wizualna obecność jest tym, co przyciąga publiczność , a gdy już przyciągniesz uwagę użytkowników, przeczytają treść i będą cieszyć się prezentacją stworzoną w PowerPoint, a jeśli nie zrozumieją tekstu z powodu bardzo częstych błędów, nie wróci.

  A nasze treści stracą wiarygodność wśród internautów, dlatego ważne jest, aby nauczyć się sprawdzać i poprawiać pisownię i gramatykę w programie PowerPoint, aby temu zapobiec, ponieważ nasza etyka i wizerunek nie mogą stracić wiarygodności.

  Dzięki tym informacjom, jeśli w jakimkolwiek momencie utworzone slajdy będą prezentowane w projektorze, nie martw się, powinieneś już wiedzieć, jak idealnie poprawić tekst. Sukcesy!

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji