Jak w kilku krokach tworzyć filmy z animacjami i wstawiać muzykę za pomocą serwisu Canva

29 marca, 2022

Właśnie założyłeś firmę, ale nie masz pieniędzy lub doświadczenia, aby zainwestować w projektowanie postów? Canva to idealne narzędzie do tworzenia filmów z animacjami i wstawiania muzyki w zaledwie kilku krokach.

Jak w kilku krokach tworzyć filmy z animacjami i wstawiać muzykę za pomocą serwisu Canva

  Czym jest serwis Canva?

  Jest to aplikacja służąca do tworzenia wysokiej jakości animacji, prezentacji, filmów i obrazów bez bycia ekspertem w projektowaniu . Jest to łatwe w użyciu narzędzie z obszerną biblioteką obrazów, filmów, kształtów, muzyki, animacji i wstępnie zaprojektowanych elementów. Dodatkowo możesz dodawać hiperłącza do projektów .

  Możesz tworzyć wysokiej jakości treści z możliwością tworzenia efektów wizualnych , takich jak animowane okładki stron na Facebooku . Co najważniejsze, jest bardzo intuicyjny i możesz w mgnieniu oka nagrać film lub inny projekt.

  Ostateczny wynik nie posiada znaku wodnego i można go pobrać za darmo . Nadal możesz kupić członkostwo i zdecydować się na wiele innych elementów wizualnych, które możesz dodać do wszystkiego, co zaprojektujesz.

  Czytaj więcej  Jak obliczana jest składka za staż pracy w Meksyku w Ugodzie lub Ugodzie pracowniczej krok po kroku

  Aby z niego skorzystać, nie musisz pobierać programu na swój komputer. Po prostu uzyskaj dostęp do platformy ze zaktualizowanej przeglądarki i możesz z niej korzystać na urządzeniach mobilnych z systemem Android i iOS, pobierając aplikację ze sklepu.

  Jak stworzyć swój pierwszy film z animacjami i muzyką w serwisie Canva?

  Zaloguj się na swoje konto . Jeśli jeszcze go nie masz, utwórz nowy za pomocą adresu e-mail lub konta na Facebooku lub Google.

  Wybierz format wideo.

  Ważne jest, aby wziąć pod uwagę, czy zamierzasz użyć filmu do opublikowania go w sieciach, oraz rodzaj rozdzielczości, z jakiej zamierzasz korzystać . Pamiętaj, że jeśli jest to wideo na Instagramie, użyj formatu 1080p x 1080p, a jeśli jest to wideo Reel lub Tik Tok, zalecanym formatem jest 9:16.

  Po uruchomieniu zobaczysz kilka opcji zalecanych formatów . Jeśli nie znasz wymiarów wideo, użyj jednej z domyślnych opcji platformy zgodnie z ostatecznym celem projektu.

  Dodaj elementy do nowego projektu

  Po wejściu pierwszą rzeczą , którą zobaczysz, są dwa panele , prawy, na którym znajduje się pusty projekt, a lewy, na którym znajdują się wszystkie narzędzia, których możesz użyć. W górnej części prawego okienka znajdują się dodatkowe opcje związane z plikami, które mogą się zmieniać w zależności od aktualnie edytowanego elementu.

  Czytaj więcej  Jak wybrać atrakcyjną i skuteczną nazwę dla mojej firmy — przydatne wskazówki

  Przejdź do lewego panelu i wybierz opcję Przesłane pliki/Wideo . Teraz wybierz opcję Prześlij pliki i wybierz, skąd chcesz przesłać pliki, czy to z komputera, czy z adresu URL.

  Poczekaj, aż się załadują, a teraz będziesz mieć do nich dostęp na swoim koncie, kiedy tylko będziesz tego potrzebować. Teraz możesz rozpocząć projektowanie od zera, dodając elementy lub korzystając z gotowego szablonu. Jeśli tworzysz publikację po raz pierwszy, może to być najlepsza opcja.

  Umieść wideo w prawym panelu, przeciągając lub klikając element. Klikając wideo, gdy już znajdzie się w układzie, włączasz nowe opcje u góry panelu, takie jak dodanie filtra, zdefiniowanie przezroczystości lub skrócenie czasu jego trwania.

  Dodaj muzykę i inne elementy do wideo w serwisie Canva

  Canva działa na warstwach, więc możesz dodawać do projektu tekst , ramki, obrazy, animacje, naklejki lub inne elementy. Jeśli chcesz dodać muzykę, wybierz opcję Audio z lewego panelu lub z Przesłanych plików, jeśli chcesz dodać muzykę ze swoich plików.

  Dodając dźwięk do wideo, możesz obniżyć lub usunąć oryginalny dźwięk , aż uzyskasz odpowiednią równowagę. Ponieważ Canva działa z warstwami, możesz nakładać inne elementy na wideo i nie ma to wpływu na jego odtwarzanie.

  Czytaj więcej  Jakie są umiejętności lub umiejętności na Linkedin i do czego służą?

  Każdy dodany slajd zostanie dodany do filmu i możesz edytować czas trwania każdego z nich. Możesz nawet dodawać przejścia do elementów, aby przechodzić z jednego slajdu do drugiego.

  Po zakończeniu pobierania filmu. Zalecanym formatem jest MP4 , ale możesz opcjonalnie użyć formatu AVI, który kompresuje wideo i jest używany do większych plików.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji