Jak w kilka sekund odblokować klawiaturę mojego komputera lub komputera z systemem Windows 10?

19 czerwca, 2021

Kiedy korzystamy z aplikacji moví, smartfona, konsoli do gier wideo lub naszego komputera, manipulowanie nimi może spowodować wypadek.

Jak na przykład aktywacja trybu hibernacji , ponieważ niestety nie mamy na ten temat jasnej wiedzy, możemy nie wiedzieć, jak postępować w sytuacji awaryjnej. A jeden z nich wyjaśnimy poniżej, gdzie powiemy Ci, jak odblokować klawiaturę komputera z systemem Windows 10 w kilka sekund.

Windows 10 to system operacyjny, który pojawił się z nowymi funkcjami i wyróżnia się tymi, które dotyczą aspektu wizualnego. Gdzie możemy wymienić na przykład nowe animowane tapety lub ruchy. Ale system operacyjny może nie mieć nic wspólnego z problemem, który przedstawiasz z jego blokowaniem.

Chociaż wydaje się to niezwykłe, jest to bardzo częsty problem, który zwykle występuje z klawiaturą, która ma przycisk odblokowania. Tak, jak czytasz, ten przycisk istnieje i możliwe, że przez pomyłkę go nacisnąłeś i teraz nie wiesz, jak u diabła ma działać klawiatura. Cóż, trafiłeś we właściwe miejsce i wkrótce pokażemy Ci, jak łatwo odblokować klawiaturę.

Indeks

  Kroki, aby odblokować klawiaturę komputera z systemem Windows 10

  Czytaj więcej  Jak wyczyścić lub zwolnić miejsce na dysku twardym MacOS, jeśli jest pełny?

  Przed wykonaniem lub wykonaniem niektórych rozwiązań, które należy zastosować, aby klawiatura znów działała poprawnie . Musisz upewnić się lub sprawdzić, czy klawiatura jest prawidłowo podłączona i że nie jest to przyczyną awarii. W przypadku klawiatury bezprzewodowej z bateriami.

  Po dokonaniu odpowiednich weryfikacji, zastosujemy następujące poprawki do problemu. A pierwsza z nich polega na obserwowaniu, czy klawiatura pokazuje jakiś klawisz blokady lub czy ma przypisaną kombinację klawiszy do jej zablokowania. W takich przypadkach powinieneś po prostu wypróbować następujące kombinacje klawiszy.

  Naciśnij następujące klawisze AltGr + Fn + przycisk blokady niestandardowej na klawiaturze , jeśli nie masz klawisza Fn lub klawiszy specjalnych , naciśnij klawisze Alt + Num Lock. Jeśli masz laptopa, musisz nacisnąć prawy Shift i przytrzymać przez 5 sekund. Możesz także użyć klawisza Fn + niestandardowego przycisku blokady, rozpoznasz go po ikonie blokady.

  Inne opcje odblokowania klawiatury

  Klawiatury laptopów zwykle mają klawisz, który po naciśnięciu przez kilka sekund może spowodować zablokowanie, ten klawisz to Shift lub wielkie litery, w prawo. Musimy więc być świadomi, że nie wykonujemy tej czynności, ponieważ spowodowałoby to blokadę. Aby klawiatura ponownie działała, konieczne jest ponowne naciśnięcie tego klawisza przez kilka sekund.

  Czytaj więcej  Ile megabajtów lub danych mobilnych zużywają połączenia WhatsApp i połączenia wideo?

  W niektórych przypadkach, gdy klawiatura jest zablokowana, można ją odblokować za pomocą ustawień systemowych. W takim przypadku musimy wejść do "Panelu sterowania" i w tym celu należy kliknąć ikonę Windows i tam znajdziesz tę opcję. Podczas uzyskiwania dostępu do jego okna zobaczysz wiele różnych konfigurowalnych funkcji, ale w naszym przypadku klikniemy „Centrum ułatwień dostępu”.

  Zostaniemy przeniesieni do nowego okna i w nim zlokalizujemy się w menu po prawej stronie i poszukamy opcji „Ułatwienie korzystania z klawiatury”. Teraz znajdziemy nowe opcje, które mają pole wyboru po lewej stronie. Muszą być odznaczone, w przeciwnym razie należy je odznaczyć, a następnie nacisnąć klawisz „OK”.

  Jeśli po zastosowaniu wszystkich tych możliwych rozwiązań, aby klawiatura działała, nic się nie dzieje, możesz wypróbować następujące. Odłącz kabel klawiatury i podłącz go ponownie, a następnie uruchom ponownie komputer, ponieważ system może mieć problemy z rozpoznaniem sprzętu.

  I tak kończymy ten ciekawy artykuł, który w bardzo prosty sposób pokazał, jak zmienić kolor paska zadań. Różne sposoby odblokowania klawiatury komputera z systemem Windows 10 w kilka sekund.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji