Jak używać, konfigurować i uzyskiwać dostęp do Pulpitu zdalnego Chrome na moim komputerze z systemu Android

7 listopada, 2021

Czasem konieczne jest wejście do komputera ze zdalnej strony lub po prostu oglądanie serialu lub filmu z łóżka lub sofy, w sklepie z aplikacjami Google Play jest wiele opcji, ale niewiele jest tak niezawodnych i skutecznych jak te, które opowiemy dzisiaj porozmawiajmy o tym, jak uzyskać dostęp do zdalnego pulpitu Chrome z komputera z mojego Androida .

Istnieje oszałamiająca liczba opcji dostępu do zdalnego pulpitu z telefonu komórkowego; w tym Pulpit zdalny Chrome, jest to aplikacja do zdalnego dostępu stworzona przez firmę Google.

Jak używać, konfigurować i uzyskiwać dostęp do zdalnego pulpitu Chrome na moim komputerze z Androida

Jest to lekka, wydajna i bardzo niezawodna aplikacja, łatwa w konfiguracji; Najlepsze w tym jest to, że po zakończeniu tej konfiguracji będziesz mógł uzyskać dostęp do komputera w prosty sposób.Nie będziesz musiał autoryzować dostępu ani nic podobnego.

Podobnie jak wszystkie usługi Google, aby uzyskać dostęp do usług tej aplikacji, potrzebujesz tylko swojego konta Gmail , świetna funkcja, jak to ma miejsce w przypadku TeamViewer lub innej aplikacji tego stylu, w której musiałbyś się zarejestrować, utworzyć użytkownika A potem za pomocą pilota dostęp z Chrome masz do dyspozycji konto Gmail.

Czytaj więcej  Jak odblokować, odzyskać lub ponownie aktywować zablokowany kanał telegramu — skuteczna metoda

  Indeks

   Jak zainstalować Pulpit zdalny Chrome

   Ponieważ opiera się na tej samej infrastrukturze lub kodzie Chrome, wystarczy mieć przeglądarkę, jedyną dodatkową rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować rozszerzenie ze sklepu Chrome .

   Procedurę sterowania komputerem za pomocą telefonu komórkowego można wykonać w prostych i łatwych krokach, które powiemy poniżej:

   Po wykonaniu tych prostych czynności na telefonie wystarczy dotknąć lewym przyciskiem myszy; i dotknij dwoma palcami, aby kliknąć prawym przyciskiem myszy.

   Pozwala także używać palców jako kursora, w tym celu wystarczy przejść do górnego panelu i dotknąć klasycznej figurki myszy PC; Możesz także zobaczyć różne przydatne opcje, klawiaturę, skróty „Ctrl + Alt + Del” , przycisk „dostosowania rozmiaru pulpitu”.

   Najbardziej niezwykłą rzeczą w tej aplikacji jest to, że podczas sesji zawsze będziesz mieć identyfikator, który mówi: „ współdzielisz pulpit z [chroniony adres e-mail] ”; to nie zostanie usunięte, chyba że się wylogujesz.

   Narzędzia te są bardzo przydatne do wspierania członka rodziny lub przyjaciela. W tym celu dotkniesz „Pomoc zdalna”, po zainstalowaniu rozszerzenia będziesz mógł wygenerować kod; że możesz dać członkowi rodziny lub przyjacielowi wejście z dowolnego miejsca.

   Czytaj więcej  Jak skonfigurować telefon komórkowy z Androidem dla seniorów?

   Uruchom usługę zdalnego dostępu

   Czasami pojawiają się pewne błędy, które tragicznie prowadzą do niemożności korzystania z tej wspaniałej usługi, ale nie martw się, istnieje rozwiązanie. Czasami jest to spowodowane brakiem uprawnień administracyjnych; zaraz po wpisaniu kodu PIN i po próbie aktywacji połączeń zdalnych w rozszerzeniu komputera.

   Zwykle nie jest to spowodowane przez użytkownika, ale raczej dlatego, że niektóre instalacje systemu operacyjnego są źle wykonywane , co powoduje problemy podczas uruchamiania aplikacji.

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji