Jak używać i uruchamiać CHKDSK w systemie Windows 7, 8 i 10 od rozruchu do naprawy błędów dysku twardego

29 listopada, 2021

Już dziś powszechnie wiadomo, że Windows jest najbardziej znanym i najpopularniejszym systemem operacyjnym dla komputerów od dziesięcioleci, dominując na rynku nad bezpośrednimi konkurentami, takimi jak Mac i Linux, dzięki sposobowi, w jaki łatwo dostosowuje się do każdego rodzaju prądu. programy ułatwiające dostęp do takich narzędzi w jednym miejscu.

Jak uruchomić CHKDSK w Windows 7, 8 i 10 od rozruchu, aby naprawić błędy dysku twardego?

Ten system operacyjny ma tę zaletę, że jest łatwym w użyciu interfejsem do pracy i rozrywki, który jest atrakcyjny dla ogółu społeczeństwa ze względu na bezpieczeństwo, które oferuje, umożliwiając umieszczenie klucza lub hasła na komputerze w systemie Windows w celu jego ochrony i jak łatwe w zarządzaniu. Być narzędziem do codziennego użytku bez posiadania zaawansowanych umiejętności obsługi komputera.

System operacyjny Windows w różnych wersjach to idealne rozwiązanie do wykonywania wszelkiego rodzaju zadań, a jednocześnie pełni funkcje rozrywkowe, w których można nawet zobaczyć i wyświetlić mój ekran Android na komputerze z systemem Windows 10 za pomocą kabla USB, aby wygodniej pracować oba podstawowe urządzenia połączone w jednym.

Czytaj więcej  Jak w prosty sposób wstawiać lub umieszczać numery stron w Excelu?

Komputery od kilku lat są niezbędnym elementem w każdym domu, ale w ostatnich latach narzędzie to nabrało jeszcze większego znaczenia ze względu na fakt, że coraz więcej dziedzin naszego życia jest digitalizowanych w celu zaoszczędzenia czasu i energii w wykonywanych zadaniach. wcześniej musiał wyjść na spotkanie twarzą w twarz.

Biorąc pod uwagę, że zarówno edukacja, jak i praca zostały dostosowane do modelu odległościowego dzięki internetowi, większego znaczenia nabrał system operacyjny Windows , a zwłaszcza narzędzie biurowe Microsoft Office , z którego możemy wykonywać zdecydowaną większość zadań niezbędnych do życia. dom bez żadnych niedogodności.

Mając to na uwadze, zaleca się rejestrowanie wszystkiego, co robisz na komputerze, aby śledzić to samo, poprzez nagrywanie ekranu komputera z systemem Windows 10, 8 lub 7 za darmo lub za pomocą programu Excel, który można łatwo zrobić z domyślnym szablonem.

Należy zauważyć, że system Windows nie tylko działa jako narzędzie pracy i rozrywki, ale stanowi ogólne uzupełnienie komputera w celu jego optymalnego działania, gdzie można go obsługiwać za pomocą systemu operacyjnego.

Czytaj więcej  Jak wyeksportować kontakty z iPhone'a na kartę SIM, Android, Gmail, iCloud, Excel lub PC

Dlatego podstawowa znajomość systemu Windows może ułatwić Ci życie na niezliczone sposoby, aby zaoszczędzić czas, pieniądze i zwiększyć produktywność. Dlatego dzisiaj nauczymy Cię, jak używać i uruchamiać CHKDSK w systemie Windows 7, 8 i 10 od rozruchu w celu naprawy błędów dysku twardego.

  Indeks

   Sprawdź i napraw dyski twarde za pomocą CHKDSK

   Chkdsk.exe to polecenie, które istnieje we wszystkich wersjach systemu Windows do konserwacji wewnętrznych systemów pamięci masowej komputera, poprzez skanowanie, przeglądanie i naprawianie ich oraz odzyskiwanie uszkodzonych plików w zależności od powagi konkretnego przypadku.

   Aby wykonać to polecenie w systemie Windows 7, musisz otworzyć wyszukiwarkę systemu Windows, aby wprowadzić polecenie CMD lub wiersz polecenia, wykonując polecenie jako administrator. Wewnątrz kontrolera wpisz CHKDSK, aby uruchomić funkcję i aby rozpocząć przegląd, musisz ponownie uruchomić komputer.

   Aby uruchomić tę funkcję z rozruchu, za pomocą konsoli odzyskiwania, której można użyć przy użyciu dysku instalacyjnego systemu Windows.

   Użyj CHKDSK w Windows 8 i 10

   W Windows 8 i 10 ta funkcja ma więcej nowych funkcji związanych z konserwacją dysku twardego poprzez automatyczne wykrywanie i korygowanie błędów. Oprócz funkcji przeglądania konkretnego dysku.

   Czytaj więcej  Jak usunąć lub usunąć stare wiadomości WhatsApp dla wszystkich po godzinach i ograniczeniach czasowych Czy to możliwe?

   Aby to zrobić, wystarczy nacisnąć Windows + R iw oknie wyszukiwania wpisz CMD i wpisz CHKDSK plus literę dysku i funkcję, którą zamierzasz wykonać, na przykład: CHKDSK C: / SCAN. Do oceny dysku twardego można użyć następujących poleceń.

   • / SPOTFIX: Aby naprawić błędy dysku.
   • / SCAN: Aby zeskanować dysk.
   • /FORCEOFFLINEFIX: Aby naprawić start systemu Windows.
   • / OFFLINESCANANDFIX: Aby naprawić po uruchomieniu systemu Windows i wyszukać urządzenie do naprawy od początku.
   • / PERF: Szybka ocena systemu.
   • / SDCLEANUP: Aby odzyskać dane bezpieczeństwa.

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji