Jak używać i tworzyć bloki i grupy w Autocad, aby łatwo grupować obiekty?

25 czerwca, 2021

Wśród szerokiej gamy programów, które istnieją do tworzenia i modyfikowania planów architektonicznych, nie ma wątpliwości, że Autocad jest najlepszy. Jest używany na całym świecie ze względu na swoją wszechstronność i różne funkcje, które zawiera, aby realizować każdy rodzaj projektu.

Ale niestety niewielu wie, jak zastosować niektóre z tych narzędzi w praktyce. I to jest cel tego artykułu, w którym nauczymy Cię, jak używać i tworzyć bloki i grupy Autocad, aby z łatwością grupować obiekty .

Chociaż możliwe jest wykonanie za pomocą programów, które możemy mieć zainstalowane na komputerze np. Word, niektóre plany architektoniczne . Niezbędne jest posiadanie platformy, która pozwala nam profesjonalnie i przy użyciu wielu narzędzi wykonać określony projekt, a samo to nie może być oferowane przez Autocad.

Wiemy już, że aby sprawnie obsługiwać ten potężny program, trzeba mieć wcześniejszą wiedzę. A ponieważ wiemy, że nie masz czasu na kurs, chcemy zaoferować Ci samouczek krok po kroku, który Cię poprowadzi. Możesz więc używać i tworzyć bloki i grupy Autocad do grupowania obiektów.

Indeks

  Kroki tworzenia bloków i grup w Autocad

  Czytaj więcej  Jak dostosować i zmienić klucz Wifi lub hasło Claro Colombia?

  Wielu użytkowników pyta nawet, czy możliwe jest grupowanie obiektów w projekcie wykonanym w Autocad, a my możemy powiedzieć, że tak jest i jest to bardzo łatwe. Konieczne jest tylko wejście do programu i wykonanie tych prostych kroków. Po przejściu do programu Autocad konieczne jest umieszczenie w planie różnych obiektów, które chcesz zgrupować.

  Kolejnym krokiem jest wybranie opcji „Narzędzia” z menu głównego u góry ekranu. A w kolejnym menu musisz wybrać opcję "Grupuj" w ten prosty sposób osiągniesz, że obiekty, które wcześniej znajdowały się w rozrzuconej płaszczyźnie, zostały teraz zgrupowane.

  Jest to bardzo łatwa funkcja do zastosowania dla różnych obiektów znajdujących się na płaszczyźnie i nie ma znaczenia, czy jest to płaszczyzna 2D czy 3D. Trzeba tylko wiedzieć, które opcje z menu narzędziowego powinniśmy wybrać, coś podobnego widać, gdy pracujemy w innych programach np. Photoshop i chcemy przekonwertować zdjęcie na karykaturę .

  Kroki grupowania bloków w Autocad

  W samolocie możliwe jest, że konieczne jest pogrupowanie bloków i jest to również możliwe w Autocad, ale do tego musisz tylko wiedzieć, jak to się robi, a potem ci powiemy. Pierwszym krokiem jest przejście do górnego menu i kliknięcie zakładki „Wstaw”. Pokaże różne opcje, które ma, aw naszym przypadku wybierzemy „Utwórz blok”.

  Czytaj więcej  Czym jest prawo do bycia zapomnianym w Google i jak z niego wystąpić i jak z niego skorzystać?

  Ta akcja spowoduje wyświetlenie na ekranie nowego pola, w którym należy wpisać nazwę, którą nadasz projektowi . Następnie konieczne jest wybranie opcji „Wskaż punkt”, aby mieć punkt bazowy, a następnie wybierz dowolny narożnik. Następnym krokiem jest wybranie opcji "Wybierz obiekty" i przejście do wyboru bloków, które chcesz zgrupować na płaszczyźnie.

  Po zakończeniu wybierania bloków musisz kliknąć opcję „OK”, aby zakończyć, musisz przejść do polecenia „Wstaw”. I będziesz musiał tylko dokonać wyboru i umieścić grupę bloków na płaszczyźnie. Nie możesz wątpić, że jest to prostsze niż się spodziewałeś, oczywiście wiedza rozjaśnia ciemność i pozwala zobaczyć wszystko z idealną jasnością.

  W ten sposób chcieliśmy pomóc Ci nauczyć się bardzo wszechstronnego programu i wielu prostych funkcji do zastosowania w praktyce. Ale jak już wspomnieliśmy, trzeba tylko wiedzieć, jak postępować, jak w przypadku, gdy chcesz obrócić obraz w Photoshopie . I tak kończy się ten artykuł, którego uczę tworzyć bloki i grupy w Autocad, aby grupować obiekty.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji